İş Bankası Kumbarası Nasıl Açılır – En Etkili Evde Kumbara Açma Yöntemi

İş Bankası kumbarası nasıl açılır sorusunun yanıtını merak ediyorsanız o zaman doğru yerdesiniz. Kumbara Fon hesabı hakkında tüm sorularınızın yanıtları…

Çocuğunuzun ilerleyen dönemlerdeki ihtiyaçları için İş Bankası sayesinde dijital kumbara oluşturabilirsiniz. Çocuklarınızın hayalleri ve geleceği için şimdiden yatırım yapabilirsiniz. İş bankası kumbara hesabına geçen kişilere İş Bankası tarafından tasarlanan kumbara hediye edilir. Kumbara hesabınızı İş bankası mobil üzerinden takip edebilirsiniz. Kumbaranın açılması için metal kumbara anahtarınıza ihtiyacınız vardır. İş bankası dijital kumbara fonu oluşturduysanız kumbarayı sadece çocuğunuz açabilir. Eğer çocuğunuz 18 yaşına gelmediyse çocuğun velisi tarafından açılmasına imkan tanınır.

İş Bankası Metal Kumbara Anahtarı

İş bankası metal kumbara anahtarı

Çocuklarının ihtiyaçları için birçok ebeveyn kumbara hesabı açtı. Kumbara hesabına sahip çocuklar kumbaralarına küçük yaştan beri para biriktirmeye başladı. Kumbaralar tamamen metalden yapılır. İş Bankası kasa sistemi gibi çalışır. Kumbaranın alt kısmında kilidi bulunur. Metal anahtar ise aileler tarafından saklanır.

Gelecekte çocuklar kumbaralarını açmak istediği zaman sadece bu metal anahtar sayesinde kumbarayı açabilirler. Eğer aileniz bu anahtarı kaybettiyse İş Bankası şubelerine giderek kumbaranızın açılmasını talep edebilirsiniz. Evinizde kumbarayı çivi ya da pens yöntemiyle de açabilirsiniz. Ancak bu yöntemin zor olduğunu baştan söyleyelim.

İş Bankası Kumbarası Evde Nasıl Açılır

İş bankası tarafından sağlanan kumbaranın açılması için metal anahtara ihtiyacınız var. Metal anahtarı bulamıyorsanız kumbarayı açmak için alttaki adımları takip edebilirsiniz. Çivi ve pens yardımı alarak kumbarayı açmak için alttaki adımları takip edin.

  • Kumbaranın anahtar kısmına çiviyi yan bir şekilde yerleştirin.
  • Anahtar kısmının boyu kadar çiviyinin boyunu ayarlayın.
  • Ardından çivinin anahtar boyu kadar yan kısma doğru bükün.
  • Ardından çiviyi anahtar kısmının içerisine yerleştirin.
  • Anahtar dilini bulduktan sonra pens yardımıyla çevirmeye başlayın.
  • Bu sayede kumbarayı açabilirsiniz.

Başak Saroğlu

Başak, Ankara'da Elektrik Elektronik Mühendisi. Ayrıca yeni içerikler yazmayı ve paylaşmayı seviyor. basak.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥