İş Göremezlik Ödeneği Ne Zaman Ödenir

İş göremezlik ödeneği ne zaman ödenir hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. SGK iş göremezlik ödemesi ne zaman yatar işte detaylar.

İş hayatında bazı aksiliklerle karşı karşıya kalabiliriz. İş hayatında karşılaştığınız hastalıklara karşı rapor alabilirsiniz. 2 günden daha fazla alınan raporlarda iş göremezlik ödeneği ödenmektedir. 15 gün içerisinde bu ödenek tarafınıza yatırılmaktadır. E-devlet üzerinden sorgulama yapabilirsiniz. Ödenek tutarınızı ise PTT’lere giderek alabilirsiniz.

Raporu olan ve hamilelik sürecini tamamlayan birçok kişi iş göremezlik ödeneği almaktadır. Rapor parası olarak da geçmektedir. Hastalık, iş kazası ve hamilelikte bu hakkınızı kullanabilirsiniz. Sgk tarafından ödenen bu tutar hesabınıza 15 gün içerisinde yatırılmaktadır. E-devlet üzerinden süreci takip edebilirsiniz.

SGK Anlaşmalı Özel Hastaneler

SGK İş Göremezlik Ödemesi Ne Zaman Yatar

İş göremezlik, sigortalı bir çalışanın başına gelen herhangi bir hastalık, iş kazası, hamilelik gibi durumlarda devlet tarafından ödenen bu ödeneğe rapor parası denmektedir. Sağlık kuruluşlarından ve hekim tarafından yazılan raporlardan dolayı işçi geçici bir süre iş yapmaz. İş yapamadığından dolayı ücret alamayan çalışanlar için müjdeli bir haber gelmektedir. Rapora sahip olan kişiler işe gidemedikleri her gün için SGK tarafından ücret ödenir.

  • İşverenin raporu SGK’ya bildirilmesi ile birlikte 15 gün içerisinde iş göremezlik ödeneği ödenmektedir. 2 ay içerisinde bu paranın alınması gerekir. Alınmayan ücretler geri iade edilmektedir.
Rapor Parası E devlette Ne Zaman Gözükür

Rapor Parası E devlette Ne Zaman Gözükür

Rapor parası sigortalı çalışanlar için ödenen bir ücrettir. İş yapamadığınız zamanlarda SGK tarafından sizlere belirli tutar ücret ödenmektedir. Üç aylık prim günü toplanır. Raporlu olunan gün sayısı ne kadarsa bu günlerden 2 gün çıkartılması gerekmektedir. 2 günün çıkartılmasındaki amaç bu rapor ödeneği ilk iki gün için ödenmez. Üç aylık brüt geliriniz üç aylık prim gününüze bölünmesi gerekir. Bu sonuçla birlikte raporlu olunan gün sayısı çarpılır ve rapor paranızı elde edersiniz.

İş göremezlik ödeneğinde rapor parasını e-devlet üzerinden görüntüleyebilirsiniz. E-devlete en geç 15 gün içerisinde gözükür. Rapor parasını https://www.turkiye.gov.tr/4ab-isgoremezlik-odemesi-gorme linkine tıklayarak sorgulayabilirsiniz.

Ptt Rapor Parası Sorgulama T.C. İle

Rapor paranızın sorgulama işlemlerini dört farklı çeşitte gerçekleştirebilirsiniz. Rapor parasını sorgulama işlemlerinden bir tanesi ise PTT şubelerine giderek sorgulama işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Kimlik numaranızı belirterek PTT üzerinden sorgulama işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

  • İşveren tarafından raporunuzun SGK belirtilmesi ile birlikte 15 gün içinde paranız yatırılmaktadır. PTT’ye giderek ödeneğinizi alabilirsiniz.

SGK Borcu Yoktur Yazısı Nasıl Alınır

E devletten İsim Değiştirme

E-devlet Şifremi Unuttum Nasıl Açabilirim

E-Devlet Emeklilik Başvurusu Nasıl Yapılır

Yusuf Saroğlu

Sizin için blog yazıları paylaşıyorum. Soru ve önerilerini aşağıya yazabilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Aradığın burada

Başa dön tuşu