Jilet kesiği nasıl geçer hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. Jilet kesiği geçer mi ve bacakta jilet kesiği nasıl geçer işte detaylar.

Traş malzemeleri çok çeşitlidir. Traş olmak isteyen kişiler ihtiyaçlarını karşılamak için birçok ürün kullanmaktadır. Traş olurken veya çeşitli sebeplerden dolayı cildinize zarar verebilirsiniz. Jilet ile kesilen cildin nasıl iyileşeceğini veya kanama esnasında yapılması gereken işlemleri birçok kişi merak etmektedir. Sizler için jiletle kestiğiniz bölgede yapmanız gereken işlemleri ele aldık. Yapmanız gereken yöntemler şu şekildedir;

 • Çok eski yöntemlerden birisi olan kan taşıdır. Kan taşı kullanarak kanamayı durdurabilir ya da daha hızlı iyileşmesini sağlayabilirsiniz.
 • Bir diğer yöntemlerden birisi ise vazelin sürmektir. Vazelin birçok konuda cildi iyileştirmektedir. Jilet ile tahriş olmuş veya yaralanmış cildiniz için iyi gelecektir. Kanama esnasında da vazelin kullanabilirsiniz.
 • Sizleri şaşırtacak bir yöntem ise dudak koruyucusudur. Dudak koruyucuları kesik olan bölgeye sürerek yarım saat bekleyin. İyileşmesine yardımcı olacaktır.
 • Madecassol krem yaranın iyileşmesinde oldukça etkili olacak bir diğer yöntemlerden birisidir.
 • Contratubex kremi ile jilet kesiğinde oluşan izlerin tedavisinde kullanabilirsiniz.
 • Kanama esnasında uygulayabileceğiniz yöntemlerden birisi buz kompresi olacaktır.
Jilet Kesiği Geçer Mi

Jilet Kesiği Geçer Mi

Jilet kesiği oldukça can yakıcı bir durumdur. Jilet ile kesilen bölge gün geçtikçe acısı daha çok hissedilir. Jilet ile kesilen bölgenin kalıcı olup olmaması birçok kişi tarafından merak edilen konulardan biri olmaktadır. Jilet kesikleri derinden bir kesikse ömür boyu izini taşırsınız. Fakat ufak ve oldukça küçük bir kesikse belirli bir müddet sonrası iz kaybolabilmektedir.

 • Jilet gibi kesici aletlerle ciltte oluşan hasarlar bağ dokusu üretimi sayesinde iyileşir ve o bölgede yeni bir doku oluşur. Bu doku oluştuğu zaman kendi derinizden farklı bir renk oluşur. Derin kesilen jilet yarası üzerinde kıl kökü oluşmaz. Jilet kesiğinden dolayı oluşan iz ömür boyu kalıcı olur. Contratubex kremini kullanarak iz kalmasını engelleyebilirsiniz.
Jilet Kesiği Geçer Mi

Bacakta Jilet Kesiği Nasıl Geçer

Jilet izleri, faça izleri veya kesik izleri birçok kişi tarafından en çok merak edilen konulardan biridir. Jilet ve kesici aletler yüzünden cildinizde kalıcı bir hasara sebep olabilirsiniz. Jilet ile cilde hasar vermenin birçok sebebi olabilmektedir. Bazen kaza ile oluşan bu kesikler bazen arkadaş ortamında cesaret göstergesi olarak karşımıza çıkmaktadır. Ciltte oluşan jilet kesikleri ömür boyu hayatınızda bir iz olarak kalmaktadır. Jilet kesiklerini hızlı bir şekilde iyileştirmek ve kanamayı durdurmak için birkaç yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemler şu şekildedir;

 • Jilet kesiğinde vazelin, kan taşı, dudak koruyucu kremler iyileşmesine yardımcı olacaktır. İyileşme süresini hızlandırır ama izler ömür boyu kalır. İzleri ancak ameliyatla veya contratubex krem tedavisi ile giderebilirsiniz. Contratubex krem yıllardan iyileşmeyen yara izleri için kullanılan ve etkili olan bir kremdir.
Bacakta jilet kesiği kanaması nasıl durdurulur

Bacakta jilet kesiği kanaması nasıl durdurulur

Bacağınızda yanlış jilet kullanımından dolayı cildinize hasar vermiş olabilirsiniz. Bacağınızda oluşan jilet kesikleri özellikle derin kesilmişse kanaması durmaz. Kanamayı durdurmak için birkaç yöntemi sizler için bir araya getirdik.

 • Kanamayı durdurmak için buz kompresi yöntemi etkili olacaktır. Kan damarlarını küçültülmesini ve kanamanın durmasında etkili olur.
 • Diğer yöntem ise sıcak sudur. Sıcak su kan akımını yavaşlattığı için kanamanın durmasını sağlar.
 • Sıcak el havlusu ile 30 saniye boyunca kesilen bölgeye tutmanız da etkili olan bir diğer yöntem olarak karşımıza çıkmaktadır.
Jilet Kesiği Kaç Günde İyileşir

Jilet Kesiği Kaç Günde İyileşir

Jilet ile cildinize kalıcı hasarlar bırakabilirsiniz. Jilet kesiği oldukça sancılı bir şekilde acı yarattığı gibi ömür boyu cildinizde hasara yol açmaktadır. Vücudunuzdaki kılların temizlenmesi için jilet kullanabilirsiniz. Ama jilet kullanırken oldukça dikkatli olmanız gerekir. Bilerek veya bilmeyerek oluşan jilet kesiklerinin kaç günde tam olarak iyileşeceğini birçok kişi merak etmektedir. Sizler için derledik.

 • Jilet ve kesici aletlerle oluşan yaralar 7 ile 10 gün sonrasında iyileşmektedir. Madecassol, vazelin, contratubex kremleri ile iyileştirme sürecini hızlandırabilirsiniz.
Parmakta Jilet Kesiği Nasıl Geçer

Parmakta Jilet Kesiği Nasıl Geçer

Vücudunuz herhangi bölgesinde oluşan kesikler oldukça can yakmaktadır. Günlük yaşantınızı etkilen bu kesiklerin iyileşme sürecini birçok kişi merak etmektedir. Jilet ile kesilen bölgeye dokunduğunuz zaman elinize bir pürüz hissediyorsanız derin olarak kestiğinizin habercisidir. Özellikle parmakta oluşan jilet kesikleri can yakar ve iyileşme süreci biraz daha uzun olabilir. Parmakta meydana gelen jilet kesiklerini şu yöntemlerle giderebilirsiniz.

Kanamayı durdurmak için buz kompresi ya da sıcak su kullanabilirsiniz. İyileştirme süreci için Madecassol, vazelin, contratubex, dudak koruyucu kremlerini kullanabilirsiniz. Yara izinden rahatsız oluyorsanız contratubex krem kullanmanız sizlere yardımcı olacaktır.

Derin Jilet Kesiğine Ne İyi Gelir

Derin Jilet Kesiğine Ne İyi Gelir

Günlük yaşantımızda sürekli jilet kullanırız. Jilet kullanımı dikkatli yapılması gereken bir işlemdir. Jilet kullanırken cildinizi derinden kesebilir ve kalıcı yaralar oluşturabilirsiniz. Derinden kestiğiniz jilet kesiklerinde kanamayı durdurmak istiyorsanız buz ve sıcak su yöntemlerini deneyin. İşe yaramıyor ve hala kanamaya devam ediyorsa hemen sağlık kuruluşuna gidiniz. Derinden kesilen jilet yaralarına vazelin, madecassol, vazelin, contratubex, dudak koruyucu gibi kremler sayesinde iyileşme sürecini hızlandırabilirsiniz.

 • Derinden kesilen jilet kesikleri ömür boyu yara izi olarak kalmaktadır. Ameliyatla ya da contratubex krem ile yara izlerinin gitmesini sağlayabilirsiniz. Contratubex kremi akşamları sürmeniz gerekir. Kalıcı olarak oluşan yara izlerinin giderilmesi için kullanılan etkili bir kremdir.

Berber Fiyatları, Şehirlere Göre Saç Tıraş ve Kuaför Fiyatı

Lazerle Yara İzi Sildirme Fiyatları

Kalmosan Losyon Ne İşe Yarar