Kalmosan Losyon Ne İşe Yarar (Eczanede Satılan Uyuz İlacı)

Kalmosan losyon alerji ve cilt tahrişi benzeri rahatsızlıkları tedavi etmek için kullanılan bir losyondur. Lavanta kokusu ve pembe rengi ile dikkat çeken ilaç özellikle kaşıntıya iyi gelen bir ilaçtır. Kalmosan losyon yalnızca eczanelerden alınabilir. Kalmosan losyon işlevleri;

 • Yanıklara,
 • Kesiklere,
 • Sıyrıklara,
 • Güneş yanığına,
 • Egzamaya,
 • Böcek ısırıklarına,
 • Uçuklara,
 • İsiliklere,
 • Pişiklere,
 • Zehirli sarmaşık, zehirli meşe ya da ısırgan otu tahrişlerine,
 • Cilt tahrişlerine bağlı kaşıntı ve ağrıya iyi gelir.

Kalmosan losyon aynı zamanda lazer epilasyon, dövme, kaş doldurma, piercing ve ağda benzeri ağrılı işlemlerde bölgeyi uyuşturmak için de kullanabilirsiniz.

Ylang Ylang Yağı Ne İşe Yarar

Kalmosan Losyon Nedir

Kalmosan losyon; kaşıntı giderici, cilt koruyucu ve topikal analjezik özelliklere sahip olan bir losyon çeşitidir. Zehirli sarmaşık, zehirli meşe ve zehirli sumak nedeni ile meydana gelen tahrişi tedavi etmekte kullanılır. Aynı zamanda böcek ısırıkları, küçük yanıklar, güneş yanığı, küçük kesikler, sıyrıklar, döküntüler ve küçük cilt tahrişleri için de kalmosan losyon tercih ediliyor.

Kalmosan losyon aynı zamanda belirli bölgelerin uyuşturulması için de kullanılıyor. Bu nedenle ağda, piercing, kaş doldurma, dövme yaptırma, lazer epilasyon ve benzeri işlemlerden önce de acıyı kesmek ya da hissetmemek amacı ile kullanılıyor.

Kalmosan Losyon Yorumları

Kalmosan losyon yorumları incelendiği zaman etkisi oldukça yüksek olan bir losyon olduğu görülüyor. Bu losyon krem aynı zamanda bir antihistamin ve koruyucu bir kombinasyondur. Alerjik reaksiyonun semptomlarını azaltan histamin etkisini bloke ederek çalışan losyon, sıklıkla tercih ediliyor. Kalmosan losyon yorumları şu şekildedir;

 • Ergenlik sivilcelerimi düzelten ve bu esnada cildimi rahatlatan hem en ekonomik hem de en etkili kremdir Kalmosan losyon. Ben günde iki sefer cildime uyguluyordum. O zaman çıkan sivilcelerim nasıl ağrılıydı anlatamam. Sürerken bile ağrıyordu. Artık geçti çok şükür.
 • Bir dönem kullandığım ancak sadece yüzümü uyuşturabilen bir krem bana göre. Kalmosan losyon her ne kadar sivilceler üzerinde etkili dense de bende hiçbir işe yaramadı doğruyu söyleyecek olursak.
 • Çok uzun süre Kalmosan losyon kullanan birisi olarak sivilceler üzerindeki etkisi mükemmel diyebilirim. Bugün bile bir küçük sivilcem çıksa anında uygularım.
 • Çocukluk döneminde bir türlü neye alerjimin olduğunu bulamadıklarında tüm vücuduma uygulanan krem Kalmosan losyon. Anında bir rahatlama ve ferahlama, aynı zamanda onunla birlikte gelen tatlı bir uykudur benim için Kalmosan losyon.
 • Ben sinek ısırığı sonrası iz kalmaması için Kalmosan losyon kullanmıştım. Hem kaşıntıyı gideriyor hem de iyileşme sürecini hızlandırıyor.
 • Böcek sokmasından alerjiye, pişikten epilasyona kadar iyi gelmediği bir sorun yok.

Kalmosan Losyon Kullananlar

Kalmosan losyon kullananlar tarafından yapılan yorumlar baz alındığında Kalmosan losyon, yüksek etkili bir losyondur. Hem güzel kokan hem de pek çok soruna çözüm olan losyonun yorumları da büyük oranda olumludur. Losyon içerisinde yer alan maddeler nedeni ile bazı kişilerde yan etkilere neden olabiliyor.

Krem ve ilaçlar içerisinde birçok madde bulunur. Bu nedenle kişilerin yan etkiler ile karşılaşması her krem ve ilaçta muhtemeldir. Kişinin herhangi bir yan etki ile karşılaşması durumunda doktora başvurması ve losyonu sürmüş olduğu bölgeyi bol miktarda su ile yıkaması tavsiye edilir.

Kalmosan Losyon Uyuz

Kalmosan losyon uyuz

Kalmosan losyon, uyuz tedavisi için kullanılan bir ürün değildir. Kalmosan losyonun görevi cildi nemlendirmek, yumuşatmak, pişik gidermek, böcek ve sinek sokmalarından kaynaklanan kaşıntıları önlemek, egzama ve sedefi tedavi etmek, güneş yanığını iyileştirmek, tahrişlere iyi gelmek ve bölgesel bir uyuşma sağlamaktır.

Kalmosan losyon içerisinde yer alan maddeler, uyuz için tedavi sağlamamaktadır. Bu nedenle uyuz rahatsızlığını iyileştirmek için kullanılan Kalmosan losyon, herhangi bir etki göstermez. Bu ve benzer rahatsızlıklar için özellikle üretilmiş krem ve losyonlar için doktorunuza danışmanız gerekir.

Kalmosan Losyon Yüze Sürülür Mü

Kalmosan losyon, doktor tarafından önerilmediği sürece yüze sürülmemelidir. Özellikle iltihaplı ve sulanmış cilt yüzeylerine ya da hasar görmüş deriye Kalmosan losyon uygulanmaz. Kalmosan, çeşitli nedenler ile ciltte oluşmuş olan tahrişlere iyi gelir. Ancak belirli yan etkileri bulunması nedeni ile doktora danışılmadan kullanılmaması gerekiyor.

Kalmosan Losyon Fiyat 2023

Kalmosan losyon fiyatı, 2023 itibari ile 19.97 TL olarak belirlenmiştir. Kalmosan losyon kullanıcı yorumları göz önünde bulundurulduğu zaman losyonun tam bir fiyat performans ürünü olduğu ortaya çıkıyor.

Kullanıcıların yorumlarına göre Kalmosan losyon kullanan pek çok kişi, losyondan memnun kalıyor. Aynı zamanda Kalmosan losyon, kendisi ile eşdeğer olan ilacın pek bulunmaması nedeni ile en çok tercih edilen losyondur.

Kalmosan Losyon Çocuklarda Kullanılabilir Mi?

Kalmosan losyonu 2 yaş altındaki çocuklarda doktor önerisi ile kullanmak gerekiyor.

Kalmosan Losyon Yaşlılarda Kullanilabilir Mi?

Yaşlılar için herhangi bir ekstra durum bulunmuyor. Kalmosan losyon yaşlılarda da bir sorun teşkil etmez.

Kullanım Miktarından Fazla Kalmosan Losyon Kullanırsam Ne Olur?

Losyonun kullanım miktarının aşılması ve herhangi bir yan etki ile karşılaşılması durumunda bir sağlık kuruluşuna başvurulması tercih ediliyor.

Madetoll Krem Ne İşe Yarar

Sivex Nasıl Kullanılır (Sivex Ne İşe Yarar)

Cleocin T Nasıl Kullanılır

Yusuf Saroğlu

Edebiyat ve sosyoloji uzmanlık alanı. 2018 Yılından beri uzman olduğu alanlarda içerik üretiyor. Günümüzde hala pek çok bilgi eksik. Doğru ve güncel bilgiyi vermek için çok çalışıyor. yusuf.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥