Kadın Savcı Olmanın Zorlukları

Vatandaşlar tarafından kadın savcı olmanın zorlukları merak edilen konular arasında yer almaktadır. Bu mesleğin zorlukları, avantajlarını sizler için yazımızda derledik. Hadi göz atalım.  

Her mesleğin kendine göre bazı kolaylıkları ve zorlukları vardır. Öğretim üyesinin zorlukları olduğu gibi bir taksi şoförünün de kendine oranla zorlukları vardır. Savcı maaşları yüksek olduğu için tercih edilse de olumsuz yönleri de göz önünde olması gerekir. Kadın ya da erkek fark etmeden savcı olmanın zorluklarını sizler için maddeler haline getirdik.  

 • İş temposu ve stresi olduğu için uykusuz geçen günleriniz olabilir. 
 • İşten dolayı sürekli başka insanlardan tehdit ve para teklifi alabilirsiniz.  
 • İşinizi doğru bir şekilde gerçekleştirseniz bile sizlere düşman olan birçok kişi olacaktır.

Bunlar gibi daha birçok zorlukları vardır ancak mesleğinizi sevdikten sonra bu durumların sizleri yıldırmayacağına emin olabilirsiniz.  

Savcı olmanın avantajları 

Savcı Olmanın Avantajları

Savcı olmak zor bir meslek olsa da birçok avantajı bulunan meslekler arasında sayılabilir. Maaş konusunda oldukça yüksek rakamlar almasına rağmen savcıların karşılaştıkları birçok farklı zor durum olabiliyor. Savcı olmanın avantajları neler sizler için tek tek ele aldık.  

 • Mesleğini masa başında geçirerek icra etmezler. Keşif, tespit gibi durumlarda aktif olarak faaliyet gösterirler. 
 • Savcıların havaalanlarında üstü aranmadığı gibi trafikte durdurulmaz ya da ceza kesilmez. 
 • Yurt dışına üç ay süreli bir şekilde vizesiz seyahat etme hakları vardır.  
 • Mesleğe başladıktan sonra makam araçları vardır ve memur olarak görev alırlar.  
 • Sıradan bir meslek olarak sayılmaz ve itibarı yüksek meslekler arasındadır.  
Savcılık mesleğinin olumlu ve olumsuz yönleri 

Savcılık Mesleğinin Olumlu Ve Olumsuz Yönleri

Savcı olmanın birçok iyi ve kötü yönleri vardır. Aslında oldukça popüler olan bu mesleğin zorlukları çok fazladır. Savcı olduğunuz zaman düşmanlarınız artar. Para teklifi aldığınız gibi tehditlerle de karşı karşıya kalabilirsiniz. Birçok farklı ve zor durumlarla karşılaşan savcıların üzerinde iş stresi oluşmaya başlar. Bu yüzden uykusuz geceler ve yeme alışkanlıklarında değişiklik meydana gelebilir.  

Savcılık mesleğinin olumlu yönleri ise makam aracınız olduğu gibi trafik de durdurma ya da ceza yazılma gibi sorunlar olmaz. Yurt dışına vizeye gerek olmadan çıkabilirler. Maaş konusunda da birçok mesleğe oranla yüksek maaş alırlar.  

Kadın savcılar nasıl giyinir 

Kadın Savcılar Nasıl Giyinir

Savcıların mesleğine uygun kıyafetler tercih etmesi oldukça önemlidir. Kadın ya da erkek fark etmeden bu meslekte giyim tarzına özen gösterme, kıyafetlerin temiz olması en önemli faktörler arasında yer alır. Genel olarak savcıların kılık ve kıyafeti şu şekilde olmalıdır; 

 • Giyilen kıyafetlerin temiz ve ütülü olması gerekir. 
 • Ayakkabıların kapalı olması, açık ayakkabıların tercih edilmemesi gerekir.  
 • Kolsuz ya da yakası çok açık olmayacak kıyafetler tercih edilir. 
 • Strech kot giyilmez ya da bluz giyilmemesi uygun görülmez.  
 • Saç ise kulağı kapatmayacak şekilde olmalıdır. 
 • Resmi kıyafetleri ise siyah kumaştan yapılmış olduğu gibi düğmesiz ve yaka kısmı kırmızı olan cübbedir ve gerekli yerlerde giyilmesi zorunludur.  
Kapalı kadın savcılar nasıl giyinir 

Kapalı Kadın Savcılar Nasıl Giyinir

Ülkemizde saçı kapalı olarak hizmet veren kadın savcılarımızın sayısı oldukça fazladır. Savcılık mesleğinde en önemli noktalardan biri kıyafet tercihinin doğru yapılmasıdır. Kapalı kadın savcılar kıyafetlerinde temizliğe önem vermeleri gerekir. Kadın ya da erkek savcılarının kıyafetleri her zaman ütülü ve bakımlı olması gerekir. Kot pantolon, bluz gibi kıyafetlerin giyilmemesi gerekir. Ayakkabıların her zaman boyalı olması ve her zaman resmi kıyafetlerin giyilmesi istenmektedir.  

Kadın savcı i̇le evlenmek 

Kadın Savcı İle Evlenmek

Ülkemizde çok sayıda olmasa da birçok kadın savcılık mesleğini yerine getirmektedir. Başarılı bir şekilde mesleğini yerine getiren kadın savcılarımız birçok konuda zorluk yaşayabilir. Bu konulardan biri ise evliliktir. Oldukça zor bir meslek olan savcılık da belirli bir mesai saati bulunmaz. Olay hakkında herhangi bilgi geldiği zaman olay yerine gitmeniz gereken bazı durumlar olabilir. Karşı taraftan ölümle tehdit ya da aileyle tehdit edilme durumları oldukça yüksektir. Her ne kadar korkutucu bir tablo gibi gelse de iki kişi birbirini sevdiği zaman bunların hiçbiri önemli değildir. Her meslekte bazı zorluklarla karşılaşılmaktadır. Önemli olan mesleğini doğru yapan ve gerçekten seven birini bulmak. 

Metris Cezaevi Telefon Numarası

Savcılığa Suç Duyurusu Nasıl Yapılır

Polise Şikayet Kaç Günde Sonuçlanır

Başak Saroğlu

Başak, Ankara'da Elektrik Elektronik Mühendisi. Ayrıca yeni içerikler yazmayı ve paylaşmayı seviyor. basak.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥