Karınca Yumurtası Yağı Kullananlar

Karınca yumurtası yağı kullananlar hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. Karınca yumurtası yağı işe yarıyor mu ve karınca yumurtası yağı zararları işte detaylar.

Yüzyıllardır istenmeyen tüylerden kurtulmak amacıyla kullanılan ve özellikle İranlı kadınların kullandıkları karınca yumurtası yağını sizler için yazımızda ele aldık. Ülkemizde de kadınların en değerli epilasyon ürünleri arasında yerini almıştır. Tüylerden acısız ve kolay bir şekilde olanak sağlayan doğal tüy dökücü mucizevi bir yağ olarak geçen karınca yumurtası yağı, düzenli bir şekilde kullanıldığı vakit tüylerin sıklığında azalma elde etmeyi amaçlamaktadır.

Yağın sürüldüğü alanda bacak, koltuk altı, genital bölge gibi bölgelerin daha iyi ve pürüzsüz görünmesini sağlamaktadır. Bir diğer yararı ise ağda işlemi uygulanan bölgeyi nemlendirmesi ve beslemesi olarak öne çıkmaktadır. Aynı zamanda kullanımı sayesinde cilde parlaklık katıp, beyazlatmasıdır. Karınca yağını kullanan birçok kişi memnun kaldıklarını dile getirmişlerdir. Karınca yağının markasına ve çeşitlerine göre bu durum değişiklik göstermektedir.

Köy Yumurtası Tane Fiyatı

Karınca Yumurtası Yağı İşe Yarıyor Mu

Tüyleri azaltmak ve kıl köklerini yavaşlatmak için tercih edilen karınca yumurtası yağı kullanımdan önce uygulama yapılacak bölge mutlaka temizlenmelidir. Bunun için öncesinde tercih ettiğiniz yöntemle kılları tüyleri almış olmalısınız. Daha sonra temizlenen bölgedeki hassasiyetin geçmesi için yaklaşık bir 20 dakika süre sonra karınca yumurtası yağı bölgeye masaj hareketleri eşliğinde yedirilmelidir. Herhangi bir yıkama ve durulama gerektirmeyen karınca yumurtası yağı, uygulanan bölgedeki tüyler çıkmaya başladıktan sonra tekrar aynı işlemin tekrarlanmasıyla sizde yarattığı farka şahit olacaksınız.

  • Karınca yumurtası yağı düzenli kullanım sayesinde yaklaşık 1 sene içerisinde, tüylerde %80 oranında azalmayı gözlemleyebilirsiniz. Kişiye göre farklılık gösterebildiği için bazı kişilerde ilk kullanımda bile etki ettiği gözlemlenmiştir.

Karınca Yumurtası Yağı Neden Yasaklandı

Son dönemlerin oldukça popüler ürünü haline gelen karınca yumurtası yağı başta İran olmak üzere birçok Asya ülkelerinden ihraç ediliyordu. Karınca yumurtası yağı özellikle kadınlar arasında tüy dökücü ürün, cilt bakımı ve parlaklık işlemleri için tercih edilmektedir.

Karınca yumurtası yağı bundan yaklaşık 7 sene önce kadar Sağlık Bakanlığı tarafından yasaklanmış bulunmaktadır. Sağlık Bakanlığı yapılan yasak ile ilgili açıklamayı kamuoyuna duyurmuştu. Sağlık Bakanlığı İlaç ve Eczacılık Genel Müdürlüğü tarafından kozmetik üreticilerine gönderilen resmi açıklamada karınca yumurtası yağı içeren ürünlerle ilgili yapılan denetimlerde, ürün güvenlik değerlendirmesi sonucunda bazı ihlallerden dolayı piyasadan toplatılması ve üretim yapılmamasına ilişkin karar verilmiştir.

  • Sağlık Bakanlığı tarafından karınca yumurtası yağı adı altında üretilen ürünlerin kurallara uygun bir şekilde üretilmediği ve insan sağlığını tehlikeye attığı gerekçeleriyle yasaklanmıştır.

Karınca Yumurtası Yağı Zararları

Kullandığınız karınca yumurtası yağının içerik olarak tamamen doğal ve kaliteli olmasından dolayı karşılaşabileceğiniz herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır. Fakat ürünün piyasada birçok sahte ve yan içeriği ile karşılaşmanız mümkün olabilir. Böyle bir durumda ürün kullanımından sonra karşılaşabileceğiniz birçok yan etki bulunmaktadır. Bu yan etkileri sizler için yazımızda bir araya getirdik.

  • Kıl kökü iltihabı, cillte kızarıklık, tahriş ve kabarma, yanma ve acıma hissi, aşırı derecede kaşıntı hissi, tüylerde gözle görülür bir artış yan etkileri arasında görülmektedir.
Karınca yumurtası yağı kullananlar
En i̇yi karınca yumurtası yağı markası

En İyi Karınca Yumurtası Yağı Markası

Karınca yumurtası yağı özellikle kadınlar için verdiği vaatler doğrultusunda oldukça büyük ilgi görmektedir. Ancak bu kadar popüler ve yaygın olan bir ürünün maalesef piyasada birçok sahte olanıyla karşılaşmak mümkün. Eğer karınca yumurtası yağı almak ve kullanmak istiyorsanız bunun için öncelikle güvenli bir yerden aldığınıza dikkat etmelisiniz. Piyasada bulunan sahte karınca yumurtası yağı adı altında satılan ürünler maalesef kullansanız da bir işe yarmayacak ve bununla yetinmeyip cildinizde alerjik reaksiyonlara sebebiyet verecektir.

Peki karınca yumurtası yağı alırken nelere dikkat etmelisiniz? Sizler için birkaç ipucunu aşağıda derledik;

  • Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı olmalıdır.
  • Ambalaj üzerinde son tüketim tarihi ve üretim tarihi kesinlikle bulunmalıdır.
  • Karınca yumurtası yağı şeffaf görünümlü, hoş kokulu veya kokusuz olmalıdır. Aksine bulanık görünümü olan ve kötü kokulu ürünleri tercih etmemelisiniz.

Piyasa üzerinde yapılan yorumlar ve genel tercih edilme sonucun göre vaat edilenleri karşılama konusunda Bioder Bio markası açık ara öndedir.

Karınca Yumurtası Yağı Ne İşe Yarar Yorum

Karınca yumurtası yağı tüylenme problemini giderme için kullanılmaktadır. Karıncaların bıraktıkları yumurtalardan elde edilen hayvansal içerikli olan karınca yumurtası yağı yapılan araştırmalara göre İranlı kadınların tüylenme sorunlarından bu yolla kurtulduklarını ifade etmektedir.

Genellikle ağdanın ardından etki gösteren ve sürekli, düzenli kullanım gerektiren karınca yumurtası yağı kıl köklerini incelterek vaat edilen şekilde tüy problemini ortadan kaldırmaktadır. Aynı zamanda ölü deriyi peeling etkisi sağlayarak kolayca vücuttan atmaya da yardımcı olmaktadır. Erkekler ve özellikle kadınlarda istenmeyen tüyleri zamanla yok etmek için kullanılan karınca yumurtası yağı, uygulandığı bölge üzerinde cilt yenilenmesini de sağlamaktadır. Tüy köklerinin etkisini bastırarak tüylenmeyi engeller ve aynı zamanda cilde parlaklık verir.

Tüy Dökücü Krem Erkek Nasıl Kullanılır

Veet Tüy Dökücü Krem Nasıl Kullanılır

Bikini Bölgesi Temizliği Acısız Nasıl Yapılır

Yusuf Saroğlu

Edebiyat ve sosyoloji uzmanlık alanı. 2018 Yılından beri uzman olduğu alanlarda içerik üretiyor. Günümüzde hala pek çok bilgi eksik. Doğru ve güncel bilgiyi vermek için çok çalışıyor. yusuf.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥