Kedi Cinsleri İsimleri

Kedi cinsleri isimleri hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. Büyümeyen kedi cinsleri ve tüy dökmeyen kedi cinsleri işte detaylar.

Kedi cinsleri Dünyada pek çok türe ayrılan hayvanlardır ve insanların yakın dostlarıdır. Büyük akrabalarından en küçük türlerine kadar en sevilen hayvanlardan birisi olan kediler özellikle evcimenliği ile dikkat çekmektedir.

Birçok kedi türünün isimleri akıllarda kalmamaktadır. Sizin için kedi cinsleri isimleri düzenledik.

Doğadaki bütün hayvanlar gibi dış yaşama özlem duyabilirler elbette; ancak evde yaşama en iyi adapte olabilen hayvanların hayvanlardan biridir aynı zamanda.

Büyümeyen Kedi Cinsleri

Özellikle kedi severlerin merak ettiği ayrıntılardan birisi olan büyümeyen kedi cinsleri hangileridir? Bu türler temel olarak aşağıdaki gibidir:

  • Singapura
  • Devon Rex
  • Cornish Rex
  • Munchkin
  • Amerikan Curl

Büyümeyen kedi cinsleri evde hayvan beslemek isteyen kişiler tarafından da sıklıkla araştırılan konulardan birisi olmaktadır. Birbirinden tatlı halleri ve oyuncu kişilikleriyle eve şenlik getiren kediler; elbette birer oyuncak ya da eşya değil, dostlarımızdır.

Köpek Cinsleri isimleri

Kedi Kumu Nasıl Temizlenir

Tüy Dökmeyen Kedi Cinsleri

Tüy dökmeyen kedi cinsleri merak edilen içeriklerden bir diğeridir. Bengal kedisi, Bombay kedisi, egzotik Short Hair kedisi ve Sibirya kedisi, siyam kedisi ve Russian Blue kedisi bu türler arasında gösterilebilir.

Beyaz kedi cinsleri
Beyaz kedi cinsleri

Beyaz Kedi Cinsleri

Beyaz kedi cinsleri de çok sevilen türlerden birisidir. Bu tür içerisinde yer alan en popüler 2 cins Türkiye’ye özgü olan Van kedisi ve Ankara kedisi ırklarıdır. Ayrıca İran kedisi ve Sibirya kedisi de beyaz renkli türleri olan hayvanlar arasında gösterilebilir.

En tatlı kedi cinsleri
En tatlı kedi cinsleri

En Tatlı ve Güzel Kedi Cinsleri

En tatlı ve güzel kedi cinsleri araştırmasında her şeyden önce dostlarımızın sevgisine odaklanmamız gerekir. Bunun yanı sıra kediler genellikle tüylü yapılarıyla delindiği için; bol tüylü cevizler daha çok ilgi görebilmektedir. Bu türler arasında pek çok cins gösterilebilir. Öncelikle 70’e yakın türe sahip olan kedilerin her ırkının kendine özgü bir karakter ve görünüm yapısı olduğu bilinmektedir.

Bu sevimli canlılardan birisi siyam kedisi türüdür. Badem şeklinde maviş gözleri ve siyah suratları ile oldukça tatlı olan Tayland kökenli kediler yaklaşık 1400’lü senelerden beri türlerden biridir. İran kedisi de tüylü yumuk yumuk yapısı ve basık suratıyla bilinen tatlı dostlarımızdan birisidir. Aynı zamanda oldukça sakin bir karaktere sahip olan İran kedisinin gri, sarı ya da beyaz olması mümkündür.

Kedi Nasıl Kusturulur

Kedilerin hamile olduğunu nasıl anlarız?

Ali Saroğlu

Uzun yıllardır Google için içerik üretiyorum. Bu içeriklerin faydalı olması katkıda bulunmak istersen benimle iletişime geçebilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Aradığın burada

Başa dön tuşu