Kediler Kaç Gün Aç Kalabilir – Aç Susuz Kalan Kediye İlk Ne Yapılır

Kediler kaç gün aç kalabilir sorusunun yanıtını bilmiyor musunuz o zaman doğru yerdesiniz. Kediler hakkında merak ettiklerinizi yazımızda bulabilirsiniz.

Evde ya da sokakta hayatımızı neşelendiren kediler uzun süre boyunca aç ya da susuz kalabilirler. Her canlının açlığa ve susuzluğa gösterdiği tepki farklı olduğu gibi yaşam koşulları da bu durumda etkilidir. Kedi cinsleri ve yaşam koşullarına göre açlık süresi değişir. Sokak kedilerine göre ev kedilerinin aç kalma süresi daha azdır. Genel olarak kedilerinin aç kalma süreleri ortalama bir hafta aç kalabilirler. Bazı sokak kedilerinde ise su ihtiyacı karşılandığı sürece iki haftaya kadar uzayabilir. Ancak ev kedileri en fazla 3 gün boyunca aç kalabilirler. Her gün düzenli beslenen ev kedileri aç kalma durumuna alışkın olmadığı için süreleri daha kısadır.

Aç Susuz Kalan Kediye Ne Yapılır

Aç susuz kalan kediye ne yapılır

Yemek yemeden su tüketmeden kediler çok uzun süre dayanamazlar. Genellikle kedilerin en fazla bir hafta içerisinde su ve yemek ihtiyaçlarını karşılamaları gerekir. Eğer bu süre uzarsa kedilerde sağlık problemi, kedinin küsmesi ortaya çıkabileceği gibi ölüm gibi ağır sonuçlar ortaya çıkabilir.

Kedilerin yaşamlarını riske atmamak için sürekli su ve mama ile beslenmelidir. Eğer dışarda uzun süre boyunca aç ve susuz kalan bir kedi görürseniz uzman bir hekime götürmeniz en doğru karar olacaktır. Hekime götürmeden önce hayvanın su ve yiyecek ihtiyacı karşılanmalıdır. Özellikle vitamin içeren besinler tüketmesini sağlayarak vücut direncini eski haline getirebilirsiniz.

Yavru Kediler Ne Kadar Aç Kalabilir

Yavru kediler ne kadar aç kalabilir

Tüm canlılar için besin almak önemli bir yere sahiptir. Yaşamlarını sağlıklı bir şekilde devam ettirmesi için alınan gıdalara ek olarak su ihtiyaçlarının da karşılanması gerekir. Scottish kedisi için aç kalma süresi farklıyken sokak kedisinin aç kalma süresi farklıdır. Yavru kedilerin su ihtiyacı karşılanırken besin ihtiyacı karşılanmıyorsa en fazla 3 gün dayanabilirler. Su ve besin ihtiyacı karşılanmayan yavru kediler ise bu duruma en fazla 2 gün dayanabilirler. Bir gün geçtikten sonra yavru kedilerin hareketleri yavaşlamaya ve vücut direnci düşmeye başlar.

Kediler 1 Gün Aç Kalabilir Mi

Her insanın açlığa ve susuzluğa gösterdiği tepki farklı olduğu gibi bu durum kediler için de geçerlidir. Bazı kediler açlığa karşı dayanıklı bir yapıya sahipken bazı kediler açlığa karşı bu kadar dayanıklı olamaz. Her ne kadar dayanıklı bir vücuda sahip bile olsa bir gün aç kalan kedinin hareketleri yavaşlamaya başlar. Gün geçtikçe hareketleri daha fazla kısıtlanarak ölüme doğru ilerler. Kediler bir gün boyunca aç kalırlar hatta en fazla 3 gün aç kalabilirler. Ancak 3 gün boyunca kedilerin aç bırakılması asla tavsiye edilmez.

Başak Saroğlu

Başak, Ankara'da Elektrik Elektronik Mühendisi. Ayrıca yeni içerikler yazmayı ve paylaşmayı seviyor. basak.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥