Kesin Cinsiyet Tahmini – İslam’da Cinsiyet Belirleme Takvimi

Son adet tarihine göre cinsiyet tahmini ve akıntıya göre cinsiyet belirlemenin mümkün olduğunu biliyoe muydunuz? Sayıyla cinsiyet hesaplama ve 100 100 cinsiyet tahmini nasıl yapılır, gelin birlikte inceleyelim.

Kesin cinsiyet tahmini için gebeliğin 16.haftasını beklemek gerekiyor. Bu süreç zarfında çekilen ultrasonun başarı oranının yüzde 95’e tekabül ettiği biliniyor. Nitekim daha erken haftalarda yapılan taramalarda bebeğin cinsiyetinin yüzde 70 oranında öğrenilebildiği ifade ediliyor.

Bu sebeple sıklıkla yapılan 11 ve 14.hafta aralarındaki taramaları mutlak doğru olarak kabul etmemek gerekiyor. Nitekim yüzde 70, yüksek bir oran olsa da sonuca etki eden %30’luk faktör çoğu zaman devreye giriyor.

Son Adet Tarihine Göre Cinsiyet Tahmini

Son adet tarihine göre cinsiyet tahmini son dönemde oldukça popüler. 28 günlük bir adet döngüsüne göre bebeğin cinsiyetini belirlemek mümkündür. Şayet cinsel ilişki adetin 15.gününe yakınsa bebeğin erkek olma ihtimali görece daha yüksektir.

Eğer cinsel ilişki, adetin 15. Gününden uzaksa da tam tersi olarak bebeğin kız olma ihtimali görece daha yüksektir. Genellikle 8-12.günler arasında oluşan hamileliklerde bebeğin kız olduğu da biliniyor.

Akıntıya Göre Cinsiyet Belirleme

Akıntıya göre cinsiyet belirleme son zamanların en çok merak edilenleri arasında yer alıyor. Gebelik 12. hafta içerisinde bebeğin cinsiyetini anlamak pek mümkün değildir. Fakat 12.haftanın bitimiyle birlikte yapılan ultrason, tahmini de olsa büyük oranda doğru sonucu verir. Buna ek olarak akıntıya göre cinsiyet belirleme yöntemleri de vardır. Bir rivayete göre hamileliğin en başlarında bebek erkek ise kuruluk, kız ise akıntı meydana gelir.

100 100 Cinsiyet Tahmini

100 100 cinsiyet tahmini

100 100 cinsiyet tahmini, internet üzerinde sıkça ziyaret edilen bir testtir. Bu testte verilen cevaplara göre bebeğin cinsiyetine ilişkin farklı oransal tahminler yapılır. Nitekim anne adayları ya da baba adayları günlük yaşamı kapsayan bu sorulara verdikleri yanıtlarla çoğu zaman bebeğin cinsiyetini tahmin edebilirler.

İslam’da Cinsiyet Belirleme Takvimi

İslam’da cinsiyet belirleme takvimi diye bir şey yoktur. Nitekim yalnızca İslam için değil mantık düzleminde herhangi bir yerde cinsiyet belirleme takvimi bulunmaz. İnternet üzerinde yayılan yanlış bilgilerden biri olarak bilinir. Cinsiyet belirlemenin ultrason gibi çok daha kesin yolları vardır.

Sayıyla Cinsiyet Hesaplama

Sayıyla cinsiyet hesaplama işlemleri genellikle Çin takvimine dayanır. Çin takvimine doğum tarihi ve gebe kalınan ayı girdikten sonra yüzde 80 oranında doğru yanıt verdiği söylenir. Nitekim hangi ayda hamile kalırsa kız, hangi ayda hamile kalırsa erkek bebeğe sahip olacağını merak edenler için oldukça önemlidir.

Her ne kadar yüzde 100 olmasa da her anne baba adayı tarafından inceleniyor. Bunun için aşağıdaki bilgileri takvime girmek ve hesaplamak gerekiyor.

  • Doğum tarihiniz
  • Gebe kaldığınız ay

Bu ayrıntılar sayıyla cinsiyet hesaplama konusunda sıkça kullanılıyor.

Aya Göre Bebek Cinsiyeti Belirleme

Aya göre bebek cinsiyeti belirleme kesin olmasa da büyük oranda doğru sonuç veren bir yöntemdir. Bunun için Çin takvimi kullanılır. Gebeliğin meydana geldiği ay ve annenin doğum tarihi girilerek tahmini bir sonuç elde edilebilir. Nitekim sonuç yüzde 100 oranında kesinlik ifade etmeyecektir.

Hamile Olduğumuzu Nasıl Anlarız

Çin Takvimi Cinsiyet Hesaplama Otomatik: En İyi Cinsiyet Belirleme Takvim

Yusuf Saroğlu

Edebiyat ve sosyoloji uzmanlık alanı. 2018 Yılından beri uzman olduğu alanlarda içerik üretiyor. Günümüzde hala pek çok bilgi eksik. Doğru ve güncel bilgiyi vermek için çok çalışıyor. yusuf.saroglu@bedavainternet.com.tr