Dış görünüşü etkileyecek en büyük etmenlerden biri kıyafettir. Kilolu kadınlar nasıl giyinmeli sorusunun yanıtını merak ediyorsanız hadi bakalım.

Kıyafet tercihleri kişiden kişiye göre değişiklik gösterir. Kıyafet tarzı ile bir kişinin dış görünüşünü ciddi derece de değiştirebilirsiniz. Kilosu fazla olan kadınların hep siyah giyinmesi gerektiğine dair saçma düşünceleri ortadan kaldırıyoruz. Hızlı kilo vermek isteseniz de olmuyorsa kıyafet seçimleriyle kilonuzu gizleyebilirsiniz. Hem tarz hem de vücut yapınıza göre bazı kıyafet önerileriyle karşınızdayız.

  • Çok dar ve çok bol kıyafetlerden uzak durun.
  • Eğer desenli bir kıyafet tercih edecekseniz kesinlikle dikey ve ince çizgilerin olmasına dikkat edin.
  • Sadece koyu renk giymek yerine aynı renk tonlarına sahip şık desenleri olan kıyafetleri tercih edebilirsiniz.
  • Kilonuz üst kısımda daha fazlaysa üst kısım elinizden geldiğince sade ve hafif bol kıyafetler tercih edilmeli,
  • Kilonuz alt kısımlarda daha fazlaysa bu sefer alt beden giyimlerde daha koyu ve sade kıyafetleri tercih etmelisiniz.
  • Basene sahipseniz bu sefer bele oturan ve belden sonra geniş inen elbise, etek tercihi sizi daha iyi gösterecektir.
En İyi Kıyafet Önerisi

Hafif Kilolu Kadınlar Nasıl Giyinmeli

Hafif Kilolu Kadınlar Nasıl Giyinmeli

Ülkemizde birçok kadın kilo fazlalığından dolayı kendini kötü hissediyor. Kilo vermenize yardımcı olacak ve kıyafetleri denedikçe iyi hissedeceğiniz güzel önerilerle karşınızdayız. Kıyafet tercihinde bulunurken vücut yapınızı inceleyin. Alt kısımda mı kilo fazlalığınız var yoksa üst kısımda mı? İlk önce vücudunuzu tanımlayın. Vücudunuzu tanıdıktan sonra kilo fazlası olan bölgeyi arka planda tutacak kıyafetleri tercih etmeniz gerekir.

  • Kilonuz eğer üst kısımlarda fazlaysa dar ya da çok bol kıyafetleri kesinlikle tercih etmeyin. Hafif bol, sade ve düz kıyafetleri tercih edin. Alt kısımda ise etek, pantolon seçimlerinde renkli ve havalı bir gösteriş tercih edin.
  • Kilonuz eğer alt kısımda fazlaysa bu sefer alt kısımda kiloyu arka tarafa atmamız gerekir. Dar pantolon, etek ya da kalem elbise tercih etmeyin. Daha bol, mom jean tercihi sizin için daha iyi olacaktır. Üst kısımda ise daha renkli, yatay desenli kıyafetler tercih edebilirsiniz.
Hafif Kilolu Kadınlar Nasıl Giyinmeli

Tesettürlü Kilolu Bayanlar Nasıl Giyinmeli

Tesettürlü Kilolu Bayanlar Nasıl Giyinmeli

Kilo fazlalığı olan tesettürlü kadınlar daha salaş ve rahat olabilecekleri tunik ya da elbise tercih etmeleri gerekir. Ancak kesinlikle çok bol kıyafetlerden lütfen uzak durun.

  • Bacak kısmında kilonuz daha fazlaysa bol kumaş pantolonlar düz, sade renklerin yer aldığı kıyafetleri tercih edebilirsiniz. Göğüs kısmı hafif oturan alt kısımlarda bollaşan elbiseleri tercih edebilirsiniz.
  • Göbek bölgesi daha kilolu ise üst kısımlarda tercih edeceğiniz tunikler hafif bol ve düz renklere sahip olmalıdır. Elbise tercihinde ise direk hafif salaş inen elbiseleri tercih edebilirsiniz.

Konu hakkında merak ettiğiniz sorularınızı, görüşlerinizi bizlere iletebilirsiniz.

Comments are closed.