Kimlik Yenileme Ücreti 2024 (Kayıp ve Yenileme)

Kimlik yenileme ücreti 2024 zamlarının ardından sıkça merak edilmekteydi. Nitekim gerçekleştirilen açıklamaya göre değiştirme sebebiyle düzenlenen kimlik kartları için ücretinin güncel rakamları aşağıda yer almaktadır.

Yeni doğan kimlik kartı130 TL
Değişim130 TL
Nüfus cüzdanı kayıp bedeli130 TL
Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı kayıp bedeli260 TL

2024 Yeni Kimlik Ücreti Ne Kadar

2024 yeni kimlik ücreti ne kadar diye merak edenlerin sayısı her geçen gün artmaya devam ediyor. 2024 yılı itibarıyla zamlanan yeni kimlik ücretinin kaç lira olduğu büyük bir merak konusu olmuştur. NVİ tarafından yapılan açıklamaya göre yeni kimlik ücreti şayet değiştirme nedeniyle düzenleniyorsa 130 TL, kayıp nedeniyle düzenleniyorsa 260 TL’dir.

T.C. Kimlik Yenileme Ücreti 2024 Nereye Yatırılır

T.C. kimlik yenileme ücreti 2024 nereye yatırılır konusunun yanıtı PTT şubeleri, vergi daireleri ya da NVİ’nin resmî web sitesi olacaktır. 2024 itibarıyla devlet dairelerinin büyük çoğunluğunda nakit kullanımı azaldığı için NVİ’nin internet sitesinden yatıranların sayısı epey yüksektir.

Kimlik Kartı Yenileme Ücreti Nasıl Ödenir

Kimlik yenileme ücreti

Kimlik kartı yenileme ücreti nasıl ödenir diye merak edenler için yanıt oldukça basittir. Kimlik kartını herhangi bir sebepten ötürü yenilemek isteyen kişilerin ilk etapta NVİ üzerinden randevu alması gerekecektir. Sonrasında ise aşağıdaki ödeme kanalları aracılığıyla yeni kimliğin ücretini yatırmak mümkündür:

  • alo199.nvi.gov.tr
  • PTT şubeleri
  • Vergi daireleri

Daha fazla ilgili içerik;


Yeni Kimlik Ücreti İnternetten Yatırma

Yeni kimlik ücreti internetten yatırma için NVİ’nin resmî internet sitesine girdikten sonra sanal pos yardımıyla gerekli miktarda ödeme yapılabilmektedir. Bunun için Harç ve Değerli Kâğıt Bedeli Ödeme hizmetinden faydalanmak gerekecektir. Buradan; yeni kimlik ücreti, pasaport harcı, sürücü belgesi harcı gibi pek çok önemli belgenin ödemesi yapılabilir.

NVİ Kimlik Yenileme Ücreti

NVİ kimlik yenileme ücreti 2024 yılı ocak ayı zamları sonrasında sıkça merak ediliyor. Nitekim güncel fiyatlar farklı sebeplerle değişim talep edenler için değişiklik gösterebiliyor. Bu kapsamda yeni kimlik ücreti şayet değiştirme nedeniyle düzenleniyorsa 130 TL, kayıp nedeniyle düzenleniyorsa 260 TL’dir.

Yeni kimlik kartı yenileme süreci, ücreti ve başvuru işlemleri hakkında merak edilen bilgilere yer verdik. Siz de konuya dair görüş ve sorularınızı yorum alanı üzerinden bizimle paylaşabilirsiniz.

Nil Arslan

Ünlüler dünyasını takip etmeyi sever. Yaşama dair merak ettiği çok şey var. BAÜ İletişim bölümü öğrencisi. Akvaryum hayvanlarına bayılır. nil.arslan@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥