Kocaeli Kitap Fuarı 2022 Ne Zaman

Kitap fuarı vatandaşlar için oldukça önemlidir. Kitap okumak başka bir dünyaya geçmemizi sağladığı gibi birçok yönden bizleri olumlu etki sağlamaktadır. İllerde gerçekleşen kitap fuarlarında birçok insanın katılımı ile gerçekleşmektedir. Kocaeli ilinde gerçekleşecek olan kitap fuarı hakkında tüm detayları yazımızda bulabilirsiniz.

En son 2019 yılında gerçekleşen 11. Kocaeli Kitap Fuarı iki yıl aradan sonra 12. Kocaeli kitap fuarı 14 Mayıs ile 22 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecektir. Bugüne kadar İnterteks Fuar alanında kurulan kitap fuarı geçen yıl yoğun kar yağışı sonucu fuarın çatısı yıkılmıştı.

Masumlar Apartmanı Kitap Özeti

Kocaeli Kitap Fuarı 2022 Nerede

Her yıl İnterteks fuar alanında gerçekleştirilen Kocaeli kitap fuarının bu yıl nerede olacağı daha açıklanmamıştır. Geçen yıl yoğun kar yağışı nedeniyle İnterteks fuarının çatısı çökmüştü. Bu yüzden bu alanın artık kullanılamayacak olmasından dolayı Kocaeli Kongre Merkezinde ve kongre merkezinin otoparkında Kocaeli Kitap Fuarının gerçekleşeceği düşünülüyor. Fakat Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin bu konu hakkında daha bir açıklama yapmamıştır.

Büyükşehir belediyesinin yaptığı inceleme sonucu İnterteks Fuarın temeliyle birlikte onarım olması gerektiğine bu yüzdende fuarın yıkılmasına karar vermişti. Durum böyle olunca Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Kocaeli kitap fuarının Kocaeli Kongre merkezi ve buranın otoparkın da yapmayı planlıyor. Kocaeli kongre merkezinin otopark kısmında kapalı alanlar kurularak sadece kongre merkezinde değil otoparkı da kapsayan bir fuar ortamı hazırlanılması planlanmaktadır. Çünkü kitap fuarının çok fazla ziyaretçisi ve davetlisi olacağından kongre merkezine sığmayacağıdüşünülmektedir.

Kocaeli Kitap Fuarı Hangi Yazarlar Gelecek
Kocaeli Kitap Fuarı Hangi Yazarlar Gelecek

Kocaeli Kitap Fuarı 2022 Hangi Yazarlar Gelecek

Her yıl düzenlenen en son 2019 yılında 11. Kitap fuarı gerçekleşen fakat 2 yıl mecburi aradan sonra bu yıl 12. Kocaeli kitap fuarı 14 ile 22 Mayıs 2022 tarihi arasında gerçekleşecektir. Daha nerede olacağına karar verilmemiştir. Geçen yıl yoğun kar yağışı nedeniyle İnterteks fuarının çatısı çöktüğü için Fuarın Kocaeli kongre merkezinde ve otoparkında yapılabileceğini söyleyebiliriz. Fakat fuarın nerede yapılacağı hakkında Büyükşehir belediyesi bir açıklama yapmadı.  Büyükşehir belediyesi Yerel yazarlara destek olarak yazarlara ait kitapların teminini de talep etmiştir.

  • Firarda Çocukluk – Gülseren Delibaş
  • Eylül Şafağı- Musa Yaşaroğlu
  • Tek Tanığım Gökyüzü – Mevlüt Soysal
  • Masalımdan Düştün – Müge Uçar
  • Kaçış Noktası – Levent Altun
  • Esey ile Haydar Çavuş – Kâmil Çöpür

Kitaplarından üç bin tane talep edildi. Ayrıca Kocaeli- Darıca Belediyesi’nin düzenlediği kitap fuarı da 21 – 29 Mart 2022 günlerinde gerçekleşecektir. Darıca Kitap fuarına, tanınmış yazarların geleceği, imza günleri, söyleşiler, konferanslar kısacası kitapseverlere unutulmaz bir fuar yaşayacağa benziyor. 2. Darıca Kitap Fuarı 1 milyon kitap, 100 yayınevi ve birçok ünlü yazarları ağırlayacaktır. Hafta içi saat: 09:00 ile 20:00 arasında hafta sonu saat: 10:00 ile 20:00 arasında ziyarete açık olacaktır.

  • Kitapseverlere inanılmaz bir gün yaşatacak Darıca Kitap fuarına Hatice Kübra Tongar, Şermin Yaşar, Alişan Kapaklıkaya, Nedim Şener, Mete Yarar ve Bekir Develi gibi birçok yazar katılacak, hatta ilk gün Alişan Kapaklıkaya saat 16:00 da sevenleriyle buluşacak ve kitaplarını imzalayacaktır. Ardından da Adnan Menderes Kültür Merkezinde saat 19:00 söyleşi için sevenleriyle buluşacaktır.

Doğduğun Ev Kaderindir Kitap Özeti

Paranın Psikolojisi Kitap Özeti

Bülbülü Öldürmek Kitap Özeti

Yusuf Saroğlu

Sizin için blog yazıları paylaşıyorum. Soru ve önerilerini aşağıya yazabilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Aradığın burada

Başa dön tuşu