Kredi Kartı En Pratik Yollarla Nasıl Kapatılır – E Devlet Kredi Kartı İptali

Kredi kartı nasıl kapatılır konusu hakkında merak ettiklerinizi ele aldık. En kolay ve en basit çözümle kredi kartınızı kapatabilirsiniz.

Kredi kartı kullanan kişi sayısı her geçen gün artıyor. İhtiyaçlarını karşılamak isteyen kişiler kredi, nakit avans ya da kredi kartı seçeneklerine başvuruyor. Kredi kartı harcamalarını kontrol edemeyen ya da harcamalarını kontrol altına almak isteyen kişiler ise kredi kartını kapatmak istiyor. Süresi dolan, çalınan, kaybedilen kartı kapatmak ya da kredi kartını direk iptal etmek isteyebilirsiniz. Kredi kartınızı kapatmak artık çok basit. Dilerseniz bankaya ait müşteri hizmetleriyle iletişime geçebilir, dilerseniz bankanın internet ya da mobil işlemler menüsünden de kredi kartınızı kapatabilirsiniz.

Kredi Kartı En Kolay Nasıl İptal EdilirMobil Bankacılık
Kredi E Devletten Kapatılır Mı Evet
Kredi Kartı Kapatılırsa Ne OlurKart üzerinden harcama yapamazsınız.
Kredi Kartı Kapatma ÜcretiÜcretsiz

Kredi Kartı İptali E-Devlet

Kredi kartı en pratik yollarla nasıl kapatılır - e devlet kredi kartı i̇ptali

Kredi kartınız çalındıysa, kaybettiyseniz ya da düşürdüyseniz eski kartınızı kapatarak yeni kart talebinde bulunabilirsiniz. Bu işlem için bankanın çağrı merkeziyle iletişime geçmeniz yeterli. Kredi kartınızı tamamen iptal etmek istiyorsanız çağrı merkezlerini, internet bankacılığını ya da mobil bankacılığı kullanarak en basit adımlarla iptal edebilirsiniz. E devlet sistemi üzerinden kredi kart iptali gerçekleştiremezsiniz. Sadece telefon ve internetle olan aboneliklerinizi iptal edebilirsiniz.

  • E devlet sistemine mobil imza, elektronik imza, internet bankacılığı ya da kimlik kartı gibi güvenlikli giriş seçenekleriyle giriş yapın.
  • Ardından arama kısmına BTK abonelik fesih başvurusu yazın.
  • Karşınıza gelen seçeneklerden iptal etmek istediğiniz aboneliği sorgulayabilirsiniz.
  • Bu abonelik sorgula seçeneğine tıklayın ve iptal et ifadesine tıklayarak kolayca iptal talebinizi oluşturun.

Mobil Bankacılıktan Kredi Kartı Kapatma

Kredi kartınızı online bir şekilde kapatabilirsiniz. Çağrı merkezini arayarak kredi kartınızı iptal ettirmek istemiyorsanız mobil bankacılık sistemini kullanabilirsiniz. Her bankanın kullandığı mobil bankacılık arayüzü farklı. Genel olarak menü seçeneğinden kredi kartınızı görüntülemeli ardından kart bilgilerini görüntüleyerek kart iptaline tıklamalısınız. Akbank mobil bankacılıkla kredi kartı iptalini konu için örnek olarak ele aldık.

  • Mobil uygulamasını açtıktan sonra ana sayfada görülen kredi kartınızın üstüne tıklayın.
  • Ardından sol üst kısımdaki üç noktaya tıklayarak kart bilgileri sekmesini açın.
  • Kart bilgilerinin yer aldığı bu sayfanın alt kısmındaki kart iptal seçeneğine tıklayın.
  • Sizden istenilen bilgileri doldurduktan sonra kolayca kartınızı iptal edebilirsiniz.

Kredi kartı nasıl kapatılır konusu hakkında sorularınız varsa yorum bölümüne yazarak bizlere iletebilirsiniz.

Başak Saroğlu

Başak, Ankara'da Elektrik Elektronik Mühendisi. Ayrıca yeni içerikler yazmayı ve paylaşmayı seviyor. basak.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥