Kredi Kartına Taksit Nasıl Oluyor – Online Alışveriş Taksit

Kredi kartına taksit nasıl oluyor ve kredi kartına tek çekim taksitlendirme nasıl yapılır, bilgilendiriyoruz. İnternetten taksitli alışveriş nasıl yapılır, gelin birlikte inceleyelim.

Kredi kartına taksit nasıl oluyor sorusu kredi kartı kullanan vatandaşların merak ettiği konuların başında yer alıyor. Kredi kartına taksit yapma, kredi kartı ile taksitli alışveriş yapma her kredi kartı farklı olsa da temel mantık aynıdır. Kredi kartı ile yapılan peşin alışverişlerde taksitlendirme yaparak daha uzun vadede ve daha rahat ödeme yapabilirsiniz. Kredi kartında taksitlendirme yapabilmek için öncelikle peşin işlemlerinde taksitlendirme işlemlerini hesap kesim tarihine kadar halletmeniz gerekecektir. Taksitlendirme yapmak için:

  • Kullanmış olduğunuz kartın mobil uygulaması üzerinden giriş yaparak Kartlarım-İşlemlerim-Harcamalarım adımlarını takip ederek,
  • İnternet şubesinden; Kredi Kartlarım-Kampanyalar-Taksitlendir-Ertele menüsünden,
  • Banka müşteri temsilcilerini arayarak
  • İlgili banka şubelerine giderek yapılabilir.

İnternetten Taksitli Alışveriş Nasıl Yapılır

İnternetten taksitli alışveriş nasıl yapılır

İnternetten taksitli alışveriş nasıl yapılır, konu hakkında sizlere detaylı anlatım aktarıyoruz. Örneğin Trendyol mağazasından online alışveriş yaptıktan sonra ödeme ekranına geldiğinizde “Ödeme Yap” seçeneği altında yer alan taksitlendir butonuna tıklayarak alışverişinizin kaç taksite bölünebileceğini görebilir ve taksit yapabilirsiniz.


Daha fazla ilgili içerik;


Kredi Kartına Tek Çekim Taksitlendirme

Kredi kartına tek çekim taksitlendirme, kredi kartında taksitlendirme yaparken yaşanan sorunlar, faiz oranları gibi nedenlerle kredi kartı taksitlendirme mantığı konusu merak ediliyor.  Kredi kartı taksitlendirilmesinin temel amacı; kredi kartı borcunun tamamen kapatılması değil sadece eni bir ödeme planı hazırlanarak borcun yapılandırılmasıdır. Bu sayede borç aylara bölünerek daha az ödenecektir.

  Kredi kartında oluşan ödeme güçlüğü gibi sebeplerle yapılan kredi kartı taksileri 9 ay gibi vade seçenekleri ile yapılması planlanan işlemlerdir. Her kredi kartının taksit imkanları ve faiz miktarları farklılık gösterse de kredi kartı taksitlendirmelerinde temel mantık aynıdır.

Kredi Kartı Taksitlendirme Ziraat

Kredi kartı taksitlendirme ziraat bankası kullanan müşteriler tarafından bu kredi kartının taksitlendirilmesinin nasıl yapıldığını merak ediyor. Ziraat Bankkart’ın kredi kartı özelliği sayesinde peşin harcamalarınızda sonradan taksitlendirme yapmak mümkündür. 12 aya kadar vade imkânı ile kart harcamalarınızı vadelere bölerek ödemenizi istediğiniz gibi planlayabilirsiniz.   Ziraat kredi kartı taksitlendirme yapmanın birçok yolu bulunuyor. Ziraat bankası kredi kartı taksitlendirme yapmak için şunlar yapılmalıdır:

  • Ziraat Bankası müşteri iletişim yetkilisini arayarak
  • Ziraat Bankası şubelerinden
  • Sms yolu ile
  • Ziraat Bankası mobil uygulamaları üzerinden
  • Ziraat Bankası’nın internet sitesi üzerinden

Yukarıda sayılan yöntemlerden kendinize uygun olanı seçerek kredi kartı borcunuzu yapılandırabilirsiniz. Bu sayede borcunuzu aylara bölerek ödeminizi daha kolay halledebilirsiniz. Ayrıca Ziraat Maximum kredi kartında 100 TL’den 100.000 TL’ye kadar taksitlendirme imkânı bulunuyor.

Blas S.

ali.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥