La ilahe illa ente sübhaneke inni küntü minezzalimin anlamı hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. 101 La ilahe illa ente sübhaneke inni küntü minezzalimin işte detaylar.

La ilahe illa ente sübhaneke inni küntü minezzalimin anlamı nedir sorusu arama motorlarının en sık araştırılan konusu olarak dikkat çekiyor.  Bu dua Yunus aleyhisselam’ın balığın karnındayken kurtulmak için okuduğu duanın Arapçasıdır. Bu duanın net Türkçe anlamı ise kaynaklara şu şekilde yansıyor;

  • ‘’Senden başka ilah yoktur, sen her türlü noksanlıktan ve ortaklıktan münezzehsin.’’

Yunus aleyhisselam’ın zor anında bu duayı okuması Allah’tan yardım dilemesi ve kurtulmasını sağlamıştır. Bu nedenle de günümüzde hala bu dua zor anlarda kurtuluş için okunur. Sıkıntıların içindeyken, keder duygularına kapılmışken korku ve ümit içerisinde bu duanın okunmasının sıkıntıları tamamen gidereceğine inanılıyor.

Namaz Nasıl Kılınır Hangi Dualar Okunur

La İlahe İlla Ente Sübhaneke İnni Küntü Minezzalimin 41 Kere

La ilahe illa ente sübhaneke inni küntü minezzalimin 41 kere okunursa ne olur sorusu sıkça merak ediliyor. Bildiğiniz üzere La ilahe illa ente sübhaneke inni küntü minezzalimin duası Yunus (a.s.)’ın balığın karnında korku ve ümit içerisinde ettiği duadır. Bu duayı ettikten sonra ise balığın karnından kurtulmuştur. Bu nedenle de La ilahe illa ente sübhaneke inni küntü minezzalimin duasının islam aleminde hikmeti oldukça büyüktür. Pek çok rivayete göre çeşitli sayılarda bu duanın okunması sıkıntıları, kederi tamamen giderebiliyor. Bir başka rivayete göre ise;

  • Peygamber efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v.) demiştir ki; Kim Yunus (a.s.)’ın okuduğu duayı kez okusa ve Allah’a halini net şekilde arz ederse kendisinin tüm günahları affolur ve şehit sevabı verilir. Aynı zamanda kere okunması halinde kişi hastalığından da tamamen kurtulur.

Yer verdiğimiz bu rivayet günümüzde hala uygulanmaya devam ediyor. Özellikle de hastalık, sıkıntı, kaza ve bela gibi sorunlarda en sık tercih edilen dua olarak dikkat çektiğini söylemek yanlış olmayacaktır.

101 La İlahe İlla Ente Sübhaneke İnni Küntü Minezzalimin

101 La ilahe illa ente sübhaneke inni küntü minezzalimin demenin fazileti ve hikmeti nedir gibi sorular sıkça merak ediliyor. Bildiğiniz üzere la ilahe illa ente sübhaneke inni küntü minezzalimin duası Yunus a.s’ın balığın karnındayken korku ve ümit içerisinde okuduğu duadır. Rivayete göre bu duayı okuması halinde balığın karnından tamamen kurtulmuştur. Günümüzde de hala sıkıntılı dönemlerde tüm Müslümanların inanarak okuduğu bir dua olarak dikkat çekiyor. Yine bir başka rivayete göre bu duayı 101 kere okuyan kişinin tüm dertlerinden ve sıkıntılarından kolaylıkla kurtulacağı ifade ediliyor.

La İlahe İlla Ente Sübhaneke İnni Küntü Minezzalimin Abdestsiz Okunur Mu?

La ilahe illa ente sübhaneke inni küntü minezzalimin abdestsiz okunur mu sorusu sıkça merak ediliyor. Alimlere göre bu duanın sıkıntı halinde okunması sıkıntının kesin suretle giderilmesine vesile oluyor. Abdestli okumanın fazileti ve savabı daha büyük olsa da özel durumlarda abdest almadan da okunabileceği ifade ediliyor. Ancak mümkünse duanın tesirli olması adına kadın ya da erkek okuyucunun abdest alarak okuması daha hayırlıdır.

La İlahe İlla Ente Sübhaneke İnni Küntü Minezzalimin Okuyanların Yorumları

La İlahe İlla Ente Sübhaneke İnni Küntü Minezzalimin Okuyanların Yorumları

La ilahe illa ente sübhaneke inni küntü minezzalimin okuyanların yorumları merak ediliyor. Bu dua normal şartlarda sıkıntının, hüznün gitmesi ve yerine ferahlığın gelmesi niyetiyle okunuyor. Bu niyetle okuyan bazı kişiler yorumlarını farklı forum ve sözlük sitelerinde paylaşıyor. Yorumlardan bazıları ise şu şekilde yansıyor;

  • Rabbimin gücü her şeye yeter. Ondan ne dilersek hakkıyla bize mutlaka döndürür. Bu da sırlı dualardan biri olarak her sıkıntılı zamanımda sığındığım bir duadır. Tüm sıkıntıda olan kardeşlere kesinlikle tavsiye ediyorum.
  • Yunus aleyhisselam’ın kurtulmasına vesile olan bu dua benim de her zaman kurtuluşa ve ferahlığa ermem için bana yardımcı oluyor. Kalpten niyet ederek okuduğum her zamanda faydasını büyük ölçüde görüyorum.
  • İnanmak, sabretmekle beraber dilimden düşürmediğim bu dua her derde adeta deva niteliğinde. Sıkıntısı olan herkese şiddetle öneriyorum.
  • Bu duayı okuyup sonuç almayan herhalde sadece kafir ve inançsız olanlardır. Ben her zaman bu duanın hikmetine ve gücüne inanarak okudum. Ne vakit dara düşsem derdime devam oldu.
  • Ne zaman dara ve sıkıntıya düşsem hep bu dua aklıma gelir. Okuduğum anda etkisini gösterdiğini defalarca kalbimde hissettim.

La ilahe illa ente sübhaneke inni küntü minezzalimin duasını okuyan bazı kullanıcıların dua hakkındaki yorumları bu şekildedir. Forum ve sözlük sitelerinde yer alan yorumların geneli olumlu olarak yansıyor. Özellikle de duayı okuyanlar tarafından inanarak ve içten okunduğu sürece faydasının daha büyük olduğu ifade ediliyor.

Sıkıntıdan Kurtulmak İçin Dua

Recep Ayında Yapılacak İbadetler

Takıntılı Düşüncelerden Kurtulmak İçin Dua