LG Biss Key Nasıl Girilir – Biss Key Şifre

Özel programların şifresini açmak için LG Biss Key şifresini girmeniz gerekir. LG Biss Key nasıl girilir sorusunun yanıtını merak ediyorsanız o zaman doğru yerdesiniz.

Televizyonlarda şifreleri kanallar karşımıza çıkar. Televizyonlarda kullanılan şifreleme tekniğinin ismi ise biss key olarak bilinir. Bazı uydu yayınlarını izlemek için Biss Key şifresini uygun alana girmeniz gerekir. Her televizyon markasına göre Biss Key şifresi değişiklik gösterir. LG televizyonlarda gizli menüye girerek biss key şifrenizle yayınlara giriş yapabilirsiniz. NTV, TRT spor gibi biss şifresi isteyen bazı ulusal kanallar bulunur. Ancak bazı uydu alıcılarında şifre çözme özelliği yoktur. Bu yüzden bu işlemi gerçekleştiremezsiniz. Peki nasıl gizli menüye giriş yapabilirsiniz?

 • Televizyonunuzun kumandasından ilk olarak INPUT seçeneğine tıklayın.
 • INPUT seçeneğine tıkladıktan sonra bir kanal seçmeniz gerekir.
 • Bundan sonra kumandanın menü tuşuna ve televizyonun menü tuşuna aynı anda şifre gelene kadar basılı tut.
 • Bundan sonra televizyonun şifresini girmeyi deneyebilirsiniz.
 • Şifreyi girdikten sonra kolayca gizli menüye ulaşabilirsin.
 • Gizli menüye ulaştıktan sonra Biss Key seçeneğine tıklayarak şifreni buraya girebilir ve yayını açabilirsin.

Biss Key Nasıl Girilir

Biss key nasıl girilir

Televizyonlarında bazı yayınların şifrelendiğini görürsünüz. Şifreli yayınları açmak için Biss Key şifresini girmeniz gerekir. Televizyon markasına göre gizli menü ve biss key şifresi değişir. Ayrıca Türksat kanal göre de biss key şifresi değişmektedir. Ancak genel olarak Android televizyonlarda biss key şifrenizi girmeniz için alttaki adımları takip etmeniz yeterli olacaktır.

 • İlk olarak kumandanızdan menü seçeneğine tıklayın.
 • Ardından gelişmiş seçeneklere gelmeniz gerekir.
 • Gelişmiş seçeneklerde bıss anahtar seçeneğini göreceksiniz. Bıss anahtar kısmına gelin.
 • Karşınıza gelen ekrana frekans, sembol oranı ve polarizasyon gibi kanala ait tüm bilgileri girin.
 • CW anahtar yazan kısma ise kanala ait bıss key şifresini giriş yapmanız gerekir.
 • En sonunda şifreyi kaydederek kolayca şifreli kanala erişim sağlayabilirsiniz.

Biss Key Şifreleri

Yayınların şifrelenmesini istemeyen ancak buna mecbur kalan kanallar biss key yöntemini kullanır. Genellikle TRT Spor, TV8, NTV gibi uluslararası yayın yapan kanallarda biss key istenir. Bazı uydularda şifreler kendi kendine güncellenirken bazı uydularda manuel şifre girmeniz gerekir. Hatta uydu alıcınız biss key şifresini desteklemiyorsa biss key seçeneğini kullanamazsınız. Son zamanlarda birçok uydu alıcısı biss key seçeneğini destekler. Biss Key şifreleri sürekli güncellenir. Ayrıca kanallara göre biss key şifreleri de değişir.

Biss Key konusu hakkında sorularınızı, görüşlerinizi ve fikirlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

Başak Saroğlu

Başak, Ankara'da Elektrik Elektronik Mühendisi. Ayrıca yeni içerikler yazmayı ve paylaşmayı seviyor. basak.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥