Öğrencilerin en çok zorlandığı derslerden biri matematik olmaktadır. Matematik anlaması zor olan derslerden biridir. Birçok öğrenci matematik sınavı yaklaştıkça strese girmektedir. Matematik sınavından yüksek almak için birçok öğrencinin yaptığı hatalardan birisi formülleri ve soruyu ezberlemek olmaktadır. Ezberleyerek girdiğiniz sınavda bazı farklı soru stilleri ile karşı karşıya kaldığınız zaman soruyu çözemezsiniz.

Matematik formüllerini ezberlemek yerine anlamaya çalışmanız gerekir. Matematik karmaşık gözükse de aslında mantığını anlamaya başladığınız zaman direk olarak soruları çözmeye başlayacaksınız. Şimdi sizler için Matematik sınavından nasıl yüksek alacağınıza dair yazımızı ele alıyoruz.

Matematik Sınavından Nasıl Yüksek Not Alınır

Matematik sınavı yaklaştıkça birçok öğrenci stres içerisine girer. Sınav anında stresli olduğunuz için bazı soruların çözümünü göremezsiniz. Matematik dersi tamamen görmeye dayalı bir derstir. Hangi formülü nereye koyacağınızı görmeniz gerekir. Stresli ve konsantrasyonun tam olmadığı zaman bu işlemleri göremezsiniz. Sınava ne kadar çalışırsanız çalışın stres varsa sınav anında başarılı olamazsınız. Şimdi matematik sınavına nasıl çalışmanız gerektiğini ve konuları nasıl anlayacağınızı sizler için ele aldık. Hadi gelin başlayalım.

 • İlk olarak soruları ve formülleri ezberlemekten vazgeçin.
 • Matematik çalışırken konu sıralaması oldukça önemlidir. İlk temel konuları kafanıza yerleştirin daha sonra diğer konulara geçin. Temel konular kafanızda oturmadığı sürece ileri konuları anlamazsınız. Kolay olarak gördüğünüz tüm konularda yaptığınız işlemlerin üstünden bir daha geçmeniz gerekir.
 • Matematik sınavına asla bir gün önceden veya bir hafta önceden çalışmaya başlamayın. Bu stresinizi daha çok artıracaktır.
 • Matematik sınavında konuları ve soru çözümlerini her güne bölüştürün. Hocanız hangi konuyu işlediyse siz o gün akşam o konuyu tekrar edin ve farklı kaynaklardan soru çözün.
 • Sorularda yanlış işaretlediklerinizi bir deftere not alın. Birkaç zaman sonra tekrar soruyu çözün hala soruda yanlış yapıyorsanız o konuyu tekrar edin.
 • Konuyu anlamadığınız zaman hocanızdan bir daha anlatmasını isteyin bu konuda asla çekinmeyin.
 • Her gün matematik tekrarı ve kendinizi yormayacak soru çözümü yapmanız sizlere yüksek not almanızda faydalı olacaktır.

Bütün Sınavlardan 100 Almak İçin Ne Yapmalıyım

Matematik Sınavından Nasıl 100 Alınır

Sınavlar öğrenciler için korkulu rüyalardan biridir. Öğrenciler sınavlardan bu kadar korktukları için başarılı olamamaktadır. Korku sizlere stres getirir. Stres ise odaklanmanıza engel olur. Sınavlara son gün çalışan öğrenciler genellikle bu korkuyu yaşar. Sınavlara çalışırken dikkat etmeniz gereken en önemli konulardan birisi son gün çalışmamanız. Birçok öğrenci en son gün sınavlara çalışır buda başarısızlığı beraberinde getirir.

 • Sınavlardan 100 almak için yapmanız gereken en önemli konulardan birisi dikkat dağınıklığınızı ortadan kaldırmak. Sınava odaklanarak girmeniz gerekir.
 • Her gün ders tekrarı ve soru çözümü yapmanız halinde sınavlardan yüksek alabilirsiniz.
 • Sınavlara çalışırken bir not kağıdı çıkartın. Önemli bulduğunuz yerleri, sürekli yanlış yaptığınız konuyu bu not kağıdına yazın. Not kağıdına yazarken sakın bir yere bakarak geçirmeyin. İlk konuyu anlayın daha sonra aklınızda kalan yerleri kendi cümlelerinizle yazın böylece konuyu hangi derece de anladığınızı test edebilirsiniz.
 • En önemlisi farklı kaynaklardan soru çözün. İki tane ayrı kaynağınız olsun ki tüm soru stillerini bilin. Her gün bu şekilde tekrarlardan sonra emin olun sınavlar korkulu rüyanız olmaktan çıkacaktır.

Sınavdan Yüksek Alma Kodu

Matematik Sınavından Nasıl 100 Alınır

Sınavlar öğrencileri korkutmaktadır. Bu yüzden farklı yollardan çözüm arayışına giren öğrenciler son zamanlarda sosyal medya üzerinden manifest koduna yönelmeye başladı. Bu manifest kodu nedir ve ne işe yarar?  Manifest kodu sayılardan meydana gelen dilekleriniz gerçekleşmesi için yapılan bir olumla türü olarak kabul edilmektedir. Sınavdan yüksek almak için manifest kodları vardır. Hadi gelin bu kodları inceleyelim.

 • Manifest kodlarını sınavınız olduğu günün sabahında sol elinize siyah bir kalemle 777 rakamını yazmanız gerekir. Bu rakamı yazdıktan sonra şu cümleleri söyleyin; Doğuya batıya kuzeye ve güneye selam olsun, sınavdaki başarıma ve mucizeme selam olsun diyerek sol elinizi yumruk yaparak 7 saniye bekleyin ve Başardım diyerek bitirin.

Sınavdan yüksek almak için bu manifest kodunu kullanabilirsiniz. İyi şeylerin olması için ilk önce inanmanız gerekir. İnanarak yaptığınız tüm olumlamalar ise gerçekleşir. Sınavdan yüksek alan tüm öğrencileri yorum kısmına bekliyorum.

Sınavdan Yüksek Alma Taktikleri

Sınavlardan yüksek almak için birçok kişi farklı yöntemleri denemektedir. Kopya çekmek, manifest kodları gibi birçok yola başvuran öğrenciler aslında temel noktayı kaçırmaktadırlar. Bu şekilde sınavlardan yüksek almanız sizler için gelip geçicidir. Hayatınızın düzgün bir şekilde devam etmesini istiyorsanız derslere gerçek anlamda çalışmanız gerekir. Kopya çekerek kendi hayatınızı kandırırsınız. Bu yüzden gerçek anlamda sınavdan yüksek almak isteyen kişilere birkaç taktik önerisinde bulunacağız.

 • İlk olarak ezber mantığını tamamen hayatınızdan çıkartın. İlk olarak konuları anlamak ve tüm soru stillerine göz atmayı hedefleyin.
 • Sınavdan önce çalışmayın. Her gün kendinizi yormayacak şekilde tekrar ve soru çözümü yapın.
 • Not kağıdına tüm bildiklerinizi kendi cümlelerinizle yazın ve eksik olan konuları tamamlamaya çalışın.
 • Her gün tekrar yaptıktan sonra sınavdan önce sadece konuları ufak tekrar ederek soru çözümüne odaklanın.

Daha fazla ilgili içerik;

Sınavdan 100 almak için ne yapmamız gerekir?

Ders çalışmak
Sınav formatına aşina olun
Sınavda dikkatli olun
Sınavdan önce iyi bir gece uykusu alın
Sınavdan önce kahvaltı yapın
Sınavdan önce kendinize güvenin

Sınavdan 100 almak için hangi dua okunur?

Rabbi zidni ilmen ve fehmen ve el-hıkni bi’s salihin.
Anlamı: “Allah’ım, ilmimi ve anlayışımı artır ve beni salihlerle halife kıl.”
Rabbi edhılnî müdhale sıdkin ve ahricni muhrace sıdkin ve’c’al li min ledünke sultânen nasîrâ.”
Anlamı: “Ya Rabbi, beni doğru bir girişle girdir, doğru bir çıkışla çıkar ve katından bana yardım edici bir güç ver.”

Sınav için ne okunur?

Rabbi zidni ilmen ve fehmen ve el-hıkni bi’s salihin.
Anlamı: “Allah’ım, ilmimi ve anlayışımı artır ve beni salihlerle halife kıl.”
Rabbi edhılnî müdhale sıdkin ve ahricni muhrace sıdkin ve’c’al li min ledünke sultânen nasîrâ.”
Anlamı: “Ya Rabbi, beni doğru bir girişle girdir, doğru bir çıkışla çıkar ve katından bana yardım edici bir güç ver.”
Leave A Reply