Metal Kredi Kartı Nasıl Alınır? (Fiyatı Ne Kadar?)

Metal kredi kartı almak için, öncelikle bankanın istediği şartları karşılamanız gerekir. Bu şartlar, bankadan bankaya değişiklik gösterebilir.

Kredi kartı almak için başvuru sürecini tamamlamanız gerekir. Metal kredi kartı klasik premium kartlarına benzemektedir. Dış görünüşü ve duruşuyla birçok kişiyi kendine hayran bırakmayı başarmıştır. Kısacası eğer metal kredi kartına sahip olmak istiyorsanız kredi notunuzun yüksek seviyelerde olması gerekir. Bankalara göre değişen metal kredi kartı fırsatları da vardır.

Bankalar arasında ilk metal kart üretimi Deniz bank tarafından gerçekleşmiştir. Denizbank kredi kartları arasında sınırlı sayıda görebildiğimiz kart çeşitlerinden biridir. Hadi gelin metal kredi kartı hakkında daha fazla bilgiye bakalım.

Metal Kredi Kartı Kimlere Verilir

Metal kredi kartı alınması için bazı özelliklere sahip olunması gerekir. Bu kredi kartını almak isteyen kişilerde aranan en büyük özelliklerden biri yüksek kredi notudur. Kredi notunuz yüksek değilse son zamanlarda çıkartılan kredi sicil affı başvurusu yaparak kredi notunuzu yükseltebilirsiniz.

Metal kredi kartı almak için bankaların davet ettiği kişiler arasında yer almanız gerekir. Kredi kartında özgürce harcama yapmayı seven ve kredi kartı borçlarını düzenli ödeyen kişilere bu kartın alınması için davet gönderilir. Eğer dilerseniz bu karta sahip olabilirsiniz. Ancak şartları sağlamanız gerekmektedir. Yüksek harcamaları ödeyecek yüksek gelir, yüksek kredi notu gibi şartları sağladığınız sürece alabilirsiniz. Ayrıca bu kartın alınması için belirli bir kart ücreti vardır. Bu kart ücretini de ödemeniz gerekir.

Metal Kredi Kartı Veren Bankalar

Metal kredi kartı nasıl alınır

Metal kredi kartı veren birkaç banka bulunmaktadır. Hangi bankanın metal kredi kartı verdiğine isterseniz gelin birlikte bakalım. İşte metal kredi kartı veren bankalar şu şekildedir;

  • DenizBank 
  • TEB 
  • Garanti BBA 
  • Papara 

Genellikle metal kredi kartları sınırlı sayıda gelmektedir. Papara metal kredi kartlarından 1.000 adetle sınırlandırdı. Papara ise bu kart için tek seferlik 1.000 TL ücret almaktadır. Ayrıca Paparada ilerleyen zamanlarda metal kartı görebilirsiniz. Bu karta sahip olmanız için 1.000 TL ile 5.000 TL arasında kart ücreti ödeme yapmanız gerekir. Bankadan bankaya bu kartın fiyatları değişmektedir.

Metal Kredi Kartı Limiti

Metal kredi kartı nasıl alınır

Metal kredi kartları genellikle bankaların özel müşterilerine verilmektedir. Özel müşterilere bu kartı almaları için davet gönderilir. Eğer dilerlerse belirli bir kart ücreti ödedikten sonra bu karta sahip olabilirler. Metal kredi kartına sahip olan kişiler birçok avantajdan yararlanabilirler. İndirim, kampanya ve fırsatlar bu karta sahip olan kişileri beklemektedir. Metal kredi kartı limiti bankadan bankaya değişiklik gösterir.

Genel olarak bu kartın bir limiti müşteriye göre ayarlanmaktadır. Bankalar müşterilerine en uygun limit belirlemesi yapar. Müşteri dilerse bu limiti aşağıya otomatik olarak düşürme imkanına sahiptir. Metal kredi kartlarında net bir limit yoktur. Harcamalarınıza ve kredi notunuza göre limit banka tarafından müşteriye özel ayarlanmaktadır.

Metal kredi kartı hakkında merak ettiklerinizi, sorularınızı ve düşüncelerinizi bildirebilirsiniz.

Hangi bankanın metal kartı var?

Türkiye’de metal kartı olan bankalar şunlardır:
Akbank
İş Bankası
Garanti BBVA
Ziraat Bankası
VakıfBank
Halkbank
ING Bank
Yapı Kredi Bankası
QNB Finansbank

Türkiye’nin en prestijli kredi kartı hangisi?

Akbank Infinite
İş Bankası Maximum Black
Garanti BBVA Infinite
Ziraat Bankası Infinite
VakıfBank Infinite
Halkbank Infinite
ING Bank Infinite
Yapı Kredi Bankası Infinite
QNB Finansbank Infinite

Metal kart ne kadar?

Metal kartların fiyatları, 1.000 TL ile 5.000 TL arasında değişmektedir. Örneğin, Akbank Elite metal kartın yıllık ücreti 1.000 TL, İş Bankası Maximum Black metal kartın yıllık ücreti 2.000 TL, Garanti BBVA Infinite metal kartın yıllık ücreti 3.000 TL’dir.

Metal kredi kartı ne işe yarar?

Daha dayanıklı ve şıktır.
Daha yüksek limitlidir.
Daha fazla ayrıcalık sunar.

Başak Saroğlu

Başak, Ankara'da Elektrik Elektronik Mühendisi. Ayrıca yeni içerikler yazmayı ve paylaşmayı seviyor. basak.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥