Metaverse Arsa nedir, ne ise yarar, nereden alınır

Metaverse arsa nedir ve Metaverse arsa ne ise yarar, detayları sizlerle paylaşıyoruz. Metaverse arsa nereden alınır ve Metaverse arsa nasıl alınır, birlikte inceleyelim.

Metaverse arsa nedir, nasıl alınır ve işlemleri nereden yapılır gibi sorular son dönemde sıkça araştırılıyor. Gündeme gelen ve herkesin dikkatini çekmeyi başaran Metaverse projesi dünya genelinde odak noktası haline gelmeyi başardı. En yalın tanımıyla Metaverse kullanıcıların farklı dijital varlıklar oluşturup, farklı coin seçenekleri üzerinden bu varlıkları satın alabilmelerini sağlayan bir sanal platformdur.

Gerçek dünyadan tek farkı ise dijital ortamda yer almasıdır. Metaverse sanal dünyasında arsalar, mağazalar ve daha nice sanal mülkler yer alıyor. Kullanıcılar beğendikleri mülkleri kolayca satın alıp yatırım amaçlı kullanabiliyor. Bunun yanı sıra isteyen kullanıcılar Metaverse evrenindeki arsalarını ya da mağazalarını kiraya bile vererek kazanç kapısına çevirebiliyor.

Minimum20 Dolar
Maksimum500 Dolar
Metaverse arsa fiyatları

Metaverse Arsa Türkiye Haritası

Metaverse arsa Türkiye haritası Metaverse üzerinden arsa satın almak isteyen Türk kullanıcılar tarafından merak ediliyor. Metaverse sanal evren üzerinde farklı konumlar bulunuyor. Her kullanıcı kendi ülkesinin yer aldığı konumlarda arsa ya da parsel satın alabiliyor. Metaverse Türkiye haritası ya da çeşitli ülkelerin haritasına bakarak yer seçmek istiyorsanız öncelikle satın alacağınız aracı seçmeniz gerekiyor. Metaverse sanal evrenden herhangi bir arsa ya da parsel satın almak için kullanacağınız aracı uygulamalar şu şekildedir;

 • nextearth. io
 • Dvision Network
 • myneighboralice
 • Lunacia
 • MatrixWorld Land Sale
 • Axie Infinity
 • Blocktopıa
 • Genesis City

Bunlardan herhangi birini seçenerek üyelik açmanız gerekiyor. Ardından ise uygulamalara giriş yaparak Metaverse’de yer alan ve satışta olan arsaları, parselleri kolayca harita üzerinden görebilirsiniz. Seçeceğiniz alanın üzerine tıklayarak satın alma adımlarını takip etmeniz yeterli olacaktır. Örneğin Metaverse İstanbul’dan arsa satın almayı istiyorsanız güncel fiyatları 20 Dolar ile 500 Dolar arasında değişkenlik gösteriyor. Bütçenize en uygun olan yerleri kısaca haritada görebilir ve teklif alabilirsiniz.


Daha fazla ilgili içerik;


Metaverse Arsa Fiyatları

Metaverse arsa fiyatları

Metaverse arsa fiyatları son dönemin en çok merak edilen konuları arasında yer alıyor. Bu noktada genel geçer bir fiyat vermek mümkün değildir. Çünkü Metaverse’de tıpkı gerçek dünyada olduğu gibi arsaların, parsellerin kaç TL olduğu sıkça değişiyor. Bunun yanı sıra arsaların ya da parsellerin Metaverse evrendeki konumu, büyüklüğü ve benzeri kriterler de fiyatların değişmesinde etkin rol oynuyor.

En net fiyatları öğrenmek için Metaverse haritalarından boş alanlara ve fiyatlarına kolayca bakabilirsiniz. Ancak her bütçeye hitap eden fiyat seçeneklerini olduğunu söylemek mümkündür. Örneğin Metaverse İstanbul’da yer alan ortalama bir parselin fiyatları ortalama 20 Dolar başlayarak yükseliyor.

Metaverse Nasıl Alınır

Metaverse nasıl alınır, hangi adımları izlemek gerekiyor gibi sorulara yoğun bir şekilde cevap aranıyor. Metaverse sanal bir evrendir. Bu evren içerisinde çeşitli arsalar satışa sunuluyor. Bu arsalar sadece dijital varlıklar ile satın alınabiliyor. Çünkü Metaverse evrende yer alan arsalar da birer sanal-dijital varlıktır. Bu varlıkları satın alabilmeniz için hizmet veren aracı platformlar bulunuyor. Öncelikle bu platformlar arasından seçim yapmanız gerekiyor. Seçim yaptıktan sonra ise izlemeniz gereken adımlar şu şekilde yansıyor;

 • Metaverse sanal evrenden arsa alacağını platformda mutlaka bir dijital cüzdanınızın olması gerekiyor. Bu platformlarda dijital cüzdana sahip olmak için herhangi bir kripto para borsasını kullanabilirsiniz.
 • Bu adımdan sonra arsa satın alacağınız platform üzerinden seçeceğiniz arsada geçerli olan coinleri satın alın. Örneğin Sandbox platformu üzerinden arsa satın alacaksanız dijital cüzdanınıza SAND coin yüklemeniz gerekiyor.
 • Satın aldığınız bu coinleri Metaverse arsası alacağınız platformdaki dijital cüzdanınıza aktarın.
 • Ardından aynı platform üzerinden bütçenize uygun olan Metaverse arsa ve parselleri inceleyerek seçim yapın.
 • Son adımda ise cüzdanınızdaki coin seçenekleri ile arsayı ya da parseli satın alın.

Metaverse sanal evren üzerinden arsa ya da parsel satın almak için yukarıda yer verdiğimiz adımları takip etmeniz yeterli olacaktır. Burada dikkate almanız gereken en temel husus aracı platform seçimidir. Bazı aracı platformlar sizden belirli miktarlarda komisyon alabiliyor.

Yusuf Saroğlu

Edebiyat ve sosyoloji uzmanlık alanı. 2018 Yılından beri uzman olduğu alanlarda içerik üretiyor. Günümüzde hala pek çok bilgi eksik. Doğru ve güncel bilgiyi vermek için çok çalışıyor. yusuf.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥