Mide balonu taktıranlar olumlu mu yoksa olumsuz bir süreç mi geçirdi merak ediyorsanız tüm gerçekleriyle yazımızda ele aldık.

Zayıflamak isteyenler genellikle diyet yöntemini kullanıyor. Ancak diyete sadık kalamadığı için istediği kiloya ulaşamayan birçok kişi var. Mide küçültme ya da mide balonu da bu yüzden tercih sebebi oluyor. Son zamanlarda mide balonu en çok tercih edilen yöntemler arasında yer aldı. Yutulan mide balonu ile endoskopi yöntemi mide balonu tedavisi farklıdır. Peki mide balonu taktıranlar ve zayıfların yorumları hangi yönde gelin birlikte detaylarını inceleyelim.

Mide Balonu Öldürdü

Mide Balonu Öldürdü

Midenizi küçültmek için ameliyat ya da balon tedavisi tercih edilir. Ancak bu durum anlatıldığı gibi basit değildir. Mide balonu yüzünden birçok kişi hayatını kaybetti. Mide balonu taktırmak isteyen kişiler bu duruma uygun olup olmadığını sağlık kontrolü sayesinde anlayabilirler.

Yüksek tansiyon, şeker, mide ülseri ya da mide fıtığı olan kişilerin mide balonu taktırmaması gerekir. Doğru malzeme ve doğru doktor sayesinde ölüm riski neredeyse sıfır düzeyindedir. Ancak kilo vermenize yardımcı olması için yanlış kişiye yanlış tedavi ve müdahale uygulanırsa sonuçları ölüm olabiliyor. Taktıran kişilerin ölüm oranı %1 bile olsa tedaviye başlanacak yeri dikkatli araştırmanız gerekir.

Mide Balonu Yaptıranlar Yorumları

Mide balonu yaptıranlar yorumlarında olumlu ve olumsuz tüm yönlerini ortaya çıkardı. İşte mide balonu yaptıranların yorumları şu şekildedir;

  • Mide balonu taktıralı 10 gün oldu. Hızlı yemek yediğim zaman mide bulantısı ve kramp gibi sorunlarla karşı karşıya kaldım. Bu yüzden yemek yerken daha yavaş ve az öğün tüketerek bu sorunları ortadan kaldırdım.
  • Mide balonu taktıralı 15 gün oldu. 15 gün içerisinde 5 kilo verdim. Göbeğimin gittiğini görebiliyorum. Ancak yemek yemediğim için bazen halsizlik sorunlarım oluşuyor.
  • Doya doya su içememek beni çok yoruyor. Yürüyüş ve beslenme alışkanlığımı değiştirerek balonu hissetmemeye başladım.
  • Çok acıkıyorum sanki doymamış gibi hissediyorum. Bilinçaltından dolayı mı bilmiyorum ama boşa taktırdığımı düşünüyorum.
  • Mide balonu taktıralı bir ay oldu. Herhangi bir yan etkisini görmedim. Gün geçtikçe yeme alışkanlığım değişiyor ve daha az yemeğe başlıyorum.

Mide Balonu İle Zayıflayanların Yorumları

Mide Balonu İle Zayıflayanların Yorumları

Mide balonu sayesinde zayıflayan kişileri ve yaşadıkları tüm süreci ele aldık. 1 haftada 4 kilo verenler, yan etkilerini görenler ya da zayıflayamayan herkesin yorumları şu şekildedir;

  • Mide balonu taktıralı bir ay oldu. Düzenli egzersiz yapmaya başladım. Bir ay içerisinde 10 kilo verdim bile. Kendimi daha iyi hissediyorum artık.
  • İlk başlarda doymadığımı düşünüyordum. Meğerse tamamen bilinçaltından kaynaklı bir durummuş. 6 ay boyunca kullandım. Başladığım kilo 118 şimdi ise 87 kiloyum. Resmen hayatım değişti.
  • Taktırdıktan bir hafta sonra çok zorlandım. Mide bulantıları ve kasılmalar yaşıyordum. Bir hafta içerisinde yaklaşık 3 kilo verdim. İnşallah istediğim kiloya ulaşabileceğim.
  • Mide ameliyatından çok korkuyordum sonra mide balonu yöntemini öğrendim. Gerçekten muazzam bir olay. Bir ay içerisinde hayatta 13 kilo vermezdim normal şartlar altında. Ama başarılı bir şekilde acıkmadan kilo verdim.

Mide balonu hakkında merak ettikleriniz, sorularınız ve görüşleriniz varsa bizlerle paylaşmayı unutmayınız.