MSI Afterburner nasıl kullanılır 2024 yılında da bilgisayar hızlandırmak isteyenlerin ilgisini çeken bir konudur. Ekran kartının performansını arttırmak Afterburner ile mümkün olabilir. MSI Afterburner da kullanımı itibarıyla hız aşırtma amacı ile tercih edilir.

MSI Afterburner çalışma prensibi, nasıl kullanıldığı ve fan ayarları hakkında merak edilenleri yazımızda derledik. Ayrıca MSI Afterburner kullanıcılarının sık yaşadığı bir sorun olan ayar değiştirememe probleminin çözümünü de aşağıda inceleyebilirsiniz. 

MSI Afterburner Çalışmıyor

Msi afterburner nasıl kullanılır

MSI Afterburner çalışmıyor hatası, kullanıcıların genellikle farklı nedenlerle yaşadıkları bir problemdir. Afterburner kurulduktan sonra çalışmamasının bazı nedenleri şunlardır:

 • Bozuk APK dosyası ile kurulum yapılmış olması,
 • Kurulum sırasında dosyaların taşınmış olması,
 • Yerel Disk D’ye kurulum yapılmış olması,
 • MSI Afterburner daha güncel bir versiyonunun olması.

MSI Afterburner kurulumu yaparken D sürücüsüne kurulum yaptıysanız, kurulumu kaldırıp tekrar yüklemek sorununuzu çözebilir. Bu durumda kaldırma işlemi sırasında geride dosya bırakmadığınızdan emin olmanız gerekir. Böylece yeni kurulum sırasında mevcut olan eski dosyalar kurulumu etkilemeyecektir.

MSI Afterburner Ayarları

MSI Afterburner ayarları, aşağıda yer alan yönergeleri takip ederek kolayca gerçekleştirilebilmektedir. Afterburner ayarlarını otomatik modda kullanmak, en sağlıklı seçeneklerden biridir. Ancak kendi ayarlarınızı kendiniz yapmak istiyorsanız elbette bu da mümkündür.

 • Uygulamayı açın.
 • OSD ayarlarını yapmak için dişli çark simgesine tıklayın.
 • Karşınıza gelen sekmede izleme adlı bölüme girin.
 • Tüm ayarları doğrudan açılan sekmede görebilirsiniz. İstediğiniz ayarları değiştirerek işleminizi tamamlayın.
 • Tamam tuşuna basarak işlemi sonlandırın.
 • Uygulama yeni ayarları alarak hızlı bir şekilde uygulamaya başlayacaktır.
 • İşlem tamamlandı.

Daha fazla ilgili içerik;


MSI Afterburner Fan Ayarı

Msi afterburner nasıl kullanılır

MSI afterburner fan ayarları, kurulum sonrasında otomatik modda kalır. Bu moda göre fanın çalışması ancak ekran kartının ısınmaya başlaması ile birlikte başlar. Fan ayarlarını otomatik olarak tutmak her yönden çok daha sağlıklıdır.

MSI afterburner fan ayarlarınızı kendiniz yapmak istiyorsanız ayarları otomatik moddan çıkarmanız yeterli olacaktır. Fan ayarlarınızı kendiniz yapmak için uygulamanın ana ekranında fan simgesinin yanında bulunan ayarlar simgesine tıklayabilir ve sıcaklık ayarlamalarını istediğiniz gibi güncelleyebilirsiniz.

MSI Afterburner Ayarlar Değişmiyor

MSI Afterburner ayarları değişmiyor ise ayarlar otomatik olarak yapılmış olabilir. Öte yandan hiçbir ayar çalışmıyorsa yani tüm ibreler sıfırı gösteriyorsa uygulama için izin verilmemiş demektir.

MSI Afterburner yönetici kullanıcı iznini etkinleştirerek uygulamayı yönetici olarak çalıştırabilirsiniz. Bunun için uygulamayı açarken farenin sağ tuşuna basabilir ve açılan menüde yer alan yönetici olarak çalıştır seçeneğine tıklayabilirsiniz. Sorun çözülecektir.

MSI Afterburner Download

MSI Afterburner Download işlemi ile doğrudan ekran kartınızı daha hızlı hale getirmek için gerekli performans optimizasyonunu yapacak bir uygulamaya sahip olabilirsiniz.

MSI tarafından yapılan ve oldukça sevilen bu uygulamayı indirmek için MSI’nın kendi sitesinden faydalanabilir ya da üçüncü taraf web siteleri üzerinden indirme işlemini tamamlayabilirsiniz.

/ 5.

Share.

1 Comment

 1. MSİ Afteburneri cihaza indirdim çalıştırmaya başladım ama herhangi bir etki göremedim. Kullanan arkadaşlar var mı indirirken yanlışlık mı yapıyorum acaba

Leave A Reply