o7 Ne Demek Sosyal Medya?

O7, selamlama veya saygı gösterme anlamına gelen bir internet argosudur. Rakam “7”, kafayı temsil eden “o” harfinin arkasına yerleştirilerek selam verirken el sallama hareketini taklit eder.

Mesajlarda ve yorumlarda karşı karşıya kaldığımız o7 aslında asker selamıdır. O küçük harf ile yazılır ve yanına 7 rakamı getirilir. Küçük o harfi askerin kafasını temsil ederken 7 rakamı da kolunu ifade etmektedir. Anlamını bildikten sonra o7 asker selamına benziyor dimi?

Görev başarılı Asker o7 Ne Demek?

Oyunlarda, sosyal medya platformlarında birçok farklı kavramlar ortaya çıkmaya başlamıştır. Bu kavramların her biri farklı bir anlam ifade etmektedir. Özellikle Twitch platformunda sıkça karşınıza gelen o7 simgesinin ne anlama geldiğini birçok kullanıcı merak etmeye başlamıştır. Asker selamına benzetilen o7 saygı anlamına gelmektedir. Sosyal medya platformlarda videolarda karşımıza çıkan görev başarılı asker o7 ne anlama geldiğini merak ediyorsanız sizler için düzenledik.

  • Selam ve saygıda duran bir kişiyi temsil etmektedir. Saygıdeğer bir harekette bulunan kişilere saygı göstergesi olarak asker selamı yani o7 simgesi kullanılmaktadır.

o7 Ne Demek Instagram?

O7 ne demek sosyal medya

Instagram platformunu kullanan kullanıcı sayı gün geçtikçe artmaktadır. Instagram platformunu kullanırken bazı videolarda ve bazı yorumlarda o7 simgesi ile karşı karşıya kalırsınız. Instagram uygulamasında karşılaştığınız o7 simgesinin ne anlama geldiği ise kullanıcılar tarafından merak edilmektedir.

  • Instagram uygulamasında kullanılan o7 simgesinin anlamı asker selamı yani saygı göstergesidir. Küçük o harfi askerin kafasını temsil eder 7 rakamı kolunu temsil etmektedir.

F o7 Ne Demek?

Sosyal medya platformlarında, oyunlarda sürekli olarak karşımıza çıkan o7 kavramı saygı göstermek amacıyla kullanılmaktadır. Mesela oyunda birisi sizin için kendini feda ediyorsa ona saygı göstermek için o7 simgesini kullanabilirsiniz. Videoların açıklama kısmında ve yorumlarda da saygı göstermek amacıyla bu simge kullanılır. Çoğu mizah amacıyla yapılan videolarda kullanılmaktadır.

o7 Asker Ne Demek?

Günümüzde sosyal medyanın kullanımda artış olmasıyla birlikte bazı cümlelerin yerini simgeler aldı. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte artık konuşmalarımızı simgelerle ve çıkartmalarla ifade etmeye çalışırız. Saygı göstermek anlamına gelen o7 asker selamına benzetilmektedir. Saygı duyulan videolar için o7 simgesi kullanılmaktadır.


Daha fazla ilgili içerik;

Yusuf Saroğlu

Edebiyat ve sosyoloji uzmanlık alanı. 2018 Yılından beri uzman olduğu alanlarda içerik üretiyor. Günümüzde hala pek çok bilgi eksik. Doğru ve güncel bilgiyi vermek için çok çalışıyor. yusuf.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥