Ok Google Cihazımı Kur komutu, yeni bir Google cihazını kurarken size yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Bu komut, Google Asistan’ı kullanarak cihazınızı Wi-Fi ağına bağlamanıza, bir Google Hesabı eklemenize ve dil ve konum ayarlarınızı seçmenize olanak tanır.

Ok Google Cihazımı kur işlem adımlarını takip ederek kurulum yapabilirsiniz. Sesli komutlara uygun olarak kullanıcılara bilgi sunmaktadır. Ok Google android işletim sistemine sahip cihazlarda kullanılmaktadır. Sorularınıza yanıt verir ve istediğiniz eylemi anında gerçekleştirir.

Ok Google Asistan Nedir?

Sesinizi veya metninizi kullanarak cihazlarınızla etkileşim kurmanıza olanak tanır. Google Asistan, çeşitli görevleri gerçekleştirebilir, bunlara şunları dahildir:

 • Sorularınızı yanıtlamak
 • Talimatlarınızı takip etmek
 • Görevleri sizin için yapmak
 • Müzik çalmak
 • Alarmlar kurmak
 • Akıllı ev cihazlarınızı kontrol etmek

Ok Cihazımı Kur

Google cihazınızı kurarken, cihazınızın üreticisinin sağladığı talimatlara da başvurabilirsiniz. Ok Google’ı aktif etmek için, cihazınızın sesle etkinleştirme özelliğinin açık olduğundan emin olun. Google Asistan ile konuşmak için, cihazınızın mikrofonunun açık olduğundan emin olun.

Google Home’u açmak için, cihazınızın güç düğmesine basmanız yeterlidir. Yakındaki cihazları taramak için, Google Home uygulamasını açın ve “Yakındaki cihazları tara”ya dokunun. Google Cihazımı Bul’u açmak için, Google Cihazımı Bul uygulamasını yükleyin ve hesabınızda oturum açın.

Telefonunuzda Google ayarlarını bulmak için, ayarlar uygulamasını açın ve “Hesaplar” bölümüne gidin. Google Home’u bir Wi-Fi ağına bağlamak için, Google Home uygulamasını açın ve “Google Home’unuzu bulun”a dokunun.

Ok Google cihazınıza kurmak istiyorsanız yapmanız gereken işlemler şu şekildedir;

 • Ok Google telefonunuza veya cihazınıza kurmak istiyorsanız ilk önce Google hizmetler uygulamasını indirmeniz gerekmektedir.
 • İndirme işlemi bittikten sonra uygulamayı açınız daha sonra profil kısmına geliniz.
 • Profil kısmına geldiğiniz zaman ilk başta olan Ok Google ve Voice Match seçeneğine tıklayınız.
 • Karşınıza gelen ekranda seçeneği aktifleştirin ve işlemi bitirin.

Ok Google Cihazımı Kur Mi TV Stick

Ok Google dijital asistan olarak da bilinmektedir. Telefonunuza veya cihazınıza ok Google diye seslendiğiniz zaman cevap gelmiyorsa maalesef cihazınızda ok Google yüklü değildir. Ok Google cihazınıza yüklemek için yapmanız gereken işlemler oldukça basittir. Mi TV Stick cihazınıza Google asistan yüklemek istiyorsanız cihazınızda Google uygulaması ve hesapları olması gerekmektedir. Uygulama bulunmuyorsa cihazınıza ok Google kuramazsınız.

 • İlk olarak cihazınız ile Mi TV Stick aynı kablosuz ağa bağlanması gerekmektedir.
 • Google Asistan uygulamasını indirmeniz gerekmektedir.
 • İndirme işlemini tamamladıktan sonra cihazınızda Google asistan uygulamasına giderek “asistan cihazımı kur” demeniz yeterli olacaktır.

Ok Google Cihazımı Kur Cosmos

Ok Google cihazınıza kurarak, sizin sesinizi tanımasını ve vereceğiniz talimatları yerine getirmesini sağlayabilirsiniz. Akıllı cihazınıza Ok Google diye seslendiğiniz zaman talimatları yerine getirmek için dijital asistan aktif hale gelecektir.

Ok Google cihazınıza kurmak istiyorsanız cihazınızda Google uygulaması ve hesaplarının bulunması gerekmektedir. Cihazınızda bu hesaplar varsa Google Asistanı cihazınıza yükleyiniz. Daha sonra telefonunuzda bulunan Ok Google’a cihazımı kur demeniz yeterlidir. Dijital Asistan sizin için bunu gerçekleştirecektir.

Cihazımı Kur Mibox4

Ok Google bir dijital asistandır. Mibox4 için ok Google uygulaması oldukça önemlidir. Android televizyon box denildiği zaman aklımıza ilk olarak Mibox4 gelmektedir. Mibox4 için Ok Google oldukça kolay ve rahat bir şekilde işlemlerinizi geçekleştirmenizi sağlamaktadır. Mibox4 cihazınıza Ok Google kurmak istiyorsanız yapmanız gerekenler oldukça basittir. Yapmanız gereken işlemler şu şekildedir;

 • İlk olarak cihazınıza Google Asistanı yüklemeniz gerekmektedir.
 • Google asistanı yükledikten sonra Pegi 3 tarafından uygulamayı cihazınıza kurunuz.
 • Uygulama içerisinden ayarlar seçeneğine geliniz.
 • Ayarlar kısmında bulunan telefon seçeneğine tıklayınız.
 • Daha sonra “Ok Google” seçeneğine tıklayarak aktifleştirmeniz yeterdir.

Ok Google Cihazımı Kur Arçelik

Ok Google Cihazımı Bul

Ok Google seslerinizi algılayarak sizler için hazırlanmış dijital bir asistandır. Ok Google aktif etmeniz için Google asistanı cihazınıza yüklemeniz gerekmektedir. Ok Google sistemini cihazınızda kurmak istiyorsanız cihazınızda Google hesabı olması gerekmektedir. Google hesabı olan tüm cihazlarda ok Google kurulumunu gerçekleştirebilirsiniz. Yapmanız gereken işlemler oldukça basittir.

 • Telefonunuz ve cihazınız aynı kablosuz ağa bağlı olması gerekmektedir.
 • Cihazınıza Google asistanı yükleyiniz.
 • Daha sonra telefonunuzdan Google asistanı açarak “Cihazımı kur” demeniz yeterlidir. Diğer işlemleri ok Google halledecektir.

Ok Google Cihazımı Bul

Ok Google Cihazımı Bul

Ok Google sayesinde cihazınızı bulabilirsiniz. Ok Google birçok işlemlerinizi gerçekleştirerek sizleri ağır bir yükten kurtarmaktadır. Ok Google dijital asistanlardan bir tanesidir. Android işletim sistemlerine ait bir dijital asistandır.

Ok Google ile cihazınızı bulmanız için Cihazımı Bul uygulamasını yüklemeniz gerekmektedir. Cihazımı bul uygulaması ile cihazınızın konumunu bulabilirsiniz. İsterseniz cihazı silebilirsiniz. Güvenli cihaz seçeneğine tıklayarak cihazınızı daha güvenli hale getirebilirsiniz. Uzaktan da olsa telefonunuza kilit koyabilirsiniz. Ya da telefonunu çaldırarak bulmaya çalışabilirsiniz.

Cihazımı Kur OPPO

Ok Google Cihazımı Bul

Oppo markalı bir cihaza sahipseniz ve cihazınızı kurmak istiyorsanız yapmanız gereken işlemler oldukça basittir. Yeni bir cihazı Oppo cihazınıza kurmak istiyorsanız şu işlemleri takip ediniz.

 • Kurulumu yapılmamış cihazınızı açmanız gerekir.
 • Cihazın eşleşme modunu aktif hale getirin.
 • Daha sonra telefonunuzun ekranını açın ve cihaz kurmak için teklif bildirimini ekranda göreceksiniz.
 • Bildirime dokunarak gösterilen adımları gerçekleştirin. Cihazınızı Oppo telefonunuza bu şekilde kurabilirsiniz.

Daha fazla ilgili içerik;


Google Cihaz Bağlantıları

Google hesabınıza bağlı cihazlarınızı kolayca bulma imkanınız vardır. Telefonunuz sayesinde yakında olan cihazları bulabilir ve ayarlayabilirsiniz.

 • Telefonunuzun Ayarlar seçeneğini açınız.
 • Alt kısımda yer alan Google seçeneğine tıklayınız.
 • Açılan kısımda cihazlar ve paylaşım seçeneğine tıklayınız.
 • Karşınızdaki ekrandan cihazlar seçeneğine tıklayınız.
 • Kayıtlı cihazlar seçeneğine tıklayınız.
 • Cihaz bağlantılarınızı buradan bulabilirsiniz.

Etraftaki Cihazları Ayarlama

Google sayesinde bir çok işlemi kolayca yapabilirsiniz. Cihazınızı bulabilir, etrafınızdaki cihazları bulabilir veya cihazlarınızı kurabilirsiniz. Tüm bu işlemleri kolay bir şekilde yapma imkanınız vardır.

Etrafınızdaki cihazları bulabilir ve ayarlayabilirsiniz.  İlk olarak yapmanız gereken işlemler Bluetooth ve konumu açınız. Daha sonra ayarlar seçeneğine giriniz. Ayarlar kısmında yer alan Google seçeneğine tıklayınız. Cihazlar ve paylaşım seçeneğine tıkladıktan sonra en son cihazlar seçeneğine tıklayınız etrafınızda bulunan cihazları bulacaktır. Buradan cihazları kolayca ayarlayabilirsiniz.

6 Comments

 1. Google cihazınızı kurmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

  – Cihazı açın.
  – Cihaza bir Wi-Fi ağına bağlanın.
  – Cihazı Google hesabınıza bağlayın.
  – Cihazı kişiselleştirin.

  Cihazı açın

  Cihazı açın ve ekrandaki talimatları izleyin.

  Cihaza bir Wi-Fi ağına bağlanın

  Cihazı bir Wi-Fi ağına bağlamak için, ekrandaki talimatları izleyin.

  Cihazı Google hesabınıza bağlayın

  Cihazı Google hesabınıza bağlamak için, ekrandaki talimatları izleyin. Google hesabınızı bilmiyorsanız veya oluşturmadıysanız, bir tane oluşturabilirsiniz.

  Cihazı kişiselleştirin

  Cihazı kişiselleştirmek için, ekrandaki talimatları izleyin. Dil, saat dilimi, güvenlik ayarları ve diğer ayarları seçebilirsiniz.

 2. ok Google cihazımız kur, ok Google cihazımı bul derken her şeyi bu asistana yaptırıyoruz. Kaliteli bir asistan illa siri olacak diye bir şey de yok yani.

 3. ok google cihazımız kur diyerek cihazı kurdurdum akıllı telefonlar da bir başka teknoloji mükemmel bir noktada yer alıyor.

 4. Android işletim sistemine ait cihaz kullanmak gerçekten çok zor bir asistan kurulumu yapalım dedik saatlerimi aldı resmen ok google birçok işlemimi gerçektirler de yardımcı oluyor ama gereksiz bir uygulama

 5. Mi Box kurulum adımları;
  – Mi Box, uzaktan kumanda, güç adaptörü, HDMI kablosu ve kullanım kılavuzu olmalıdır.
  – HDMI kablosunun bir ucunu Mi Box’ın arkasındaki HDMI bağlantı noktasına, diğer ucunu ise TV’nizin boş bir HDMI bağlantı noktasına takın.
  – Güç adaptörünü Mi Box’ın arkasındaki güç girişine takın ve ardından adaptörü duvardaki bir prize takın.
  – TV’nizin kumandasını kullanarak, Mi Box’ı bağladığınız HDMI girişine geçin.
  – Uzaktan kumandanın içindeki pilleri kontrol edin veya takın ve ardından Mi Box ile eşleştirmek için talimatları izleyin.
  – Ekrandaki talimatları izleyerek Wi-Fi ağınıza bağlanın.
  – Gerekli olduğunda Google hesabınızla oturum açın veya bir Google hesabı oluşturun. Bu, Google Play Store, YouTube ve diğer Google hizmetlerine erişmenizi sağlar.
  – İstediğiniz uygulamaları ve hizmetleri indirip yapılandırın. Örneğin, Netflix, Amazon Prime Video veya Hulu gibi yayın hizmetleri.

 6. Xiaomi akıllı telefonunuzu kurmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

  – Cihazı Açın: Telefonunuzu açmak için güç düğmesine basın ve birkaç saniye basılı tutun.
  – Dil Seçimi: Telefon açıldığında, dil seçeneklerinden birini seçin ve ardından “Başlat” veya “İleri” düğmesine dokunun.
  – Wi-Fi Bağlantısı: Mevcut Wi-Fi ağlarını görmek için ekrandaki talimatları izleyin.
  – Google Hesabı: Telefonunuzu bir Google hesabıyla senkronize etmek için “Google’a giriş yapın” veya “Google Hesabı ekle” seçeneğine dokunun.
  – Verilerinizi Yedekleme ve Geri Yükleme: Eski bir telefondan veri aktarmak istiyorsanız, yedekleme ve geri yükleme seçeneklerini takip edin.
  – Tarih, Saat ve Bölge: Tarih, saat ve bölge ayarlarınızı yapılandırın. Bu ayarlar genellikle otomatik olarak belirlenir, ancak isterseniz manuel olarak değiştirebilirsiniz.
  – Ek Ayarlar: Ekran kilidi, parmak izi tanıma, yüz tanıma vb. gibi güvenlik ayarlarını yapılandırın.
  – Uygulamalar ve Hizmetler: Xiaomi cihazlarında genellikle önceden yüklenmiş uygulamalar ve hizmetler bulunur.
  – Ana Ekrana Git: Tüm ayarları tamamladıktan sonra, yeni Xiaomi telefonunuzun ana ekranına yönlendirileceksiniz.

Leave A Reply