Orijinal Birkenstock Nasıl Anlaşılır

Orijinal Birkenstock terlikler ayağı rahatsız etmez, terletmek ve renk atmaz. Orijinal olmayan Birkenstock terliklerin en sık karşılaşılan özelliği ise renginde atma ve ayağı rahatsız etmesidir. Çabucak terleyen ayaklar da ayakkabının sahte olduğunun belirtilerinden biridir.

Orijinal Birkenstock terlikler oldukça pahalı olduğundan Türkiye piyasasında sahteleri de dolaşmaktadır. Özellikle sahtelerinin kolay imal edilebilmesi ve merdiven altı olarak satışa sunulabilmesi insanları alışveriş sırasında endişeye düşürebilmektedir.

Günümüzde markaların çakma ürünleri mağazalarda bile satılmaktadır. İster e-ticaret olsun ister normal ticaret olsun Birkenstock terlik alışverişinizde güvenilir mağazaları tercih etmeniz gerekir. Yazımızın devamında orijianllik sorgulamaları hakkında merak edilenleri inceleyebilirsiniz. 

Orijinal Crocs Terlik Nasıl Anlaşılır

Birkenstock Orijinallik Nasıl Anlaşılır?

Birkenstock orijinal olduğundan emin olmak için terlik ile ilgili aşağıdaki hususlara dikkat etmelisiniz. Ayakkabının kendi kutusunda olması, ayaklarınızı rahat ettirmesi gerekir. Orijinal olmayan ürünler için iade ve değişim süreçlerinde mağazalar genellikle sorun çıkardığından dikkatli olmak gerekir. Birkenstock terliğin orijinal olduğundan emin olmak için;

 • Birkenstock ürünleri her zaman kendi orijinal kutusunda gelir. Kutusu mavi renkli ve Alman malı olduğu bilgisinin paylaşıldığı bir kutudur. Kutunun çakma olması halinde orijinal kutudan farklı görünmesi kaçınılmazdır.
 • Birkenstock ürünlerinin her biri oldukça kaliteli malzemeler ile üretilir, işçilik ve hizmet kalitesi markanın ürünlerini çakmalarından ayırmanız için yeterli olacaktır.
 • Üründe herhangi bir yapıştırıcı izi ve kalıntısı, çatlak vs. bulunmaması gerekir. Bu tarz sorunları olan orijinal ürünler satışa sunulmaz.
 • Birkenstock markasına ait terlik ve sandaletlerin tokalarında markanın adı yazar. Doğrudan marka adının tamamının yazıldığını bilerek ürünü alırken kontrol edebilirsiniz.
 • Birkenstock ürünlerinin tabanlarının deseni her zaman aynıdır. Taban desenindne farklılık olması halinde orijinal olup olmadığını kolayca anlayabilirsiniz.
Orijinal Birkenstock Nereden Alınır?

Orijinal Birkenstoc FLO, Trendyol benzeri online e-ticaret sitelerinden alınabildiği gibi aynı zamanda ayakkabı mağazalarından da satın alınabilir. Ürün satın alırken yukarıda bahsedilen hususlara dikkat ederek ayakkabının orijinal olduğundan emin olabilirsiniz.

Birkenstock Orijinallik Kodu Var Mı?

Hayır. Birkenstock ürünlerinin orijinallik kodu bulunmamaktadır. Bu kodun bulunmaması beraberinde kod ile orijinallik sorgulaması yapmayı da engellediğinden çoğu zaman müşteriler tarafından olumsuz karşılanır. Yine de ürünün orijinal olduğunu anlamak için birkaç basit inceleme ile ürünü kontrol etmeniz yeterlidir.

Birkenstock Orjinallik Sorgulama

Birkenstock Orjinallik Sorgulama

Birkenstock orijinallik sorgulama için kullanılabilen bir kod ve uygulama bulunmamaktadır. Ayakkabının orijinal olup olmadığını anlamak için yazımızın üst kısmında yer alan hususlara dikkat edebilirsiniz.

Ayakkabının orijinallik sorgulamalarında kullanılabilecek bir online kanal bulunmadığından alıcılar ayakkabıları kendileri kontrol ederek satın almalıdır.

Birkenstock Terlik Kullananlar

Birkenstock terlik kullananlar terliklerin genellikle çok rahat olması ve kaliteli olması nedeni ile memnun olmaktadır. Ancak bu terliklerin fiyatlarının da çok yüksek olduğunu dile getirmek gerekiyor. Birkenstock markasına ait ürünleri kullanan kişilerin yorumlarına yazımızın devamında ulaşabilirsiniz.

 • Bu kadar pahalı olunca insan çok şey bekliyor. Terlik bekleneni karşılıyor. Rahat, ayağına giydiğinde yok gibi ve çok konforlu.
 • Vazgeçilmezim. Ayaklarımın rahatlığı benim için çok önemli çünkü tüm gün ayaklarımın üzerinde duruyorum. Değer.
 • Ayağınıza giydiğinizde kendinizi pamuklara basıyor gibi hissediyorsunuz. Üstleri rahatsız etmiyor. Her yönden kullanışlı. Uzun ömürlü olacağına inanıyorum.
 • Ayak numaranıza göre almanız gereken bir ürün. Büyük ya da küçük almayın kesinlikle. Başta ayağınıza büyük gibi gelebilir ama kendi numaranız size en uyumlu olan numara. Ayakkabı markasının hakkını veriyor.
 • Ayaklarımın üstlerinde yara yaptığı için üzelerek artık pek giymiyorum. Hassas bir cildim var diye bu terliği tercih etmiştim.
 • Sıcak havaların vazgeçilmezi oluyor. Ayaklarım sanki çıplak gibi rahat.
 • Uzun süre dayanan bir terlik. Hemen kopmuyor ya da zarar görmüyor. Orijinal olduğundan emin olduktan sonra sipariş etmiştim. Pişman olmadım.
 • Ayakkabı çok rahat ve tam kalıp. Tavsiye ediyorum. Hem de şık.
 • Kısa bir süre kullanımdan sonra ayağa tamamen uyum sağlıyor ve ortaya mükemmel bir kullanım deneyimi çıkıyor.

Orjinal Osmanlı Tesbih Nasıl Anlaşılır

Orjinal Zippo Nasıl Anlaşılır

Columbia Orjinal Nasıl Anlaşılır

Yusuf Saroğlu

Sizin için blog yazıları paylaşıyorum. Soru ve önerilerini aşağıya yazabilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Aradığın burada

Başa dön tuşu