Papara, bir banka değil, elektronik para kuruluşu olarak faaliyet gösteren bir finansal teknoloji şirketidir. 2016 yılında kurulmuş ve Türkiye’nin ilk “banka kökenli olmayan ön ödemeli kart”ı olma özelliğini taşımaktadır.

Papara, hesabınızdaki parayı kullanabileceğiniz bir ön ödemeli alışveriş kartı olarak bilinir. Ön ödemeli kredi kartı, kredi kartının yapabildiği birçok işlemi yapabildiğin ve tehlikesizdir yalnızca hesabına yüklediğin parayı harcayabildiğin kartlar arasındadır.

Hesabınıza para yükleme noktalarından veya Havale/EFT yaparak para yüklenebilirsiniz. Fakat şöyle bir sıkıntı çıkıyor Havale/EFT yapmak için parayı göndereceğiniz Banka hesabında kendi üzerinize olması gerekiyor.

Örneğin; Kendi Papara hesabınıza, Ebeveyninizin banka hesabından Havale /EFT yaparak para yüklememeniz imkânsızdır.

Papara Kart Yaş Sınırı

Papara kart yaş sınırı, Papara kartta yaş sınırı en düşük 13 yaştır. Ancak 18 yaşının altındaki bireyler aylık para transfer limiti en fazla 1.250 TL yükleyebilir.

Papara Kart Renkleri ve Özellikleri

Papara kart renkleri ve özellikleri sizlerle paylaşıyoruz. Ülkemizde son dönemlerde 10 kişiden 4’ünde Papara kullanımı mevcuttur. Papara Black, Gray, Rose, Almond, Teal kartların hepsinin kullanım amacı farklıdır. Papara kart renkleri ve özellikleri birbirinden farklılık göstermektedir.

Papara Kart Nereden Alınır?

Papara kart nereden alınır ve Papara nedir, nasıl kullanılır gibi soruların yanıtını sizlerle paylaşıyoruz. Papara kart alınacak tek yer Papara uygulamasını indirdikten sonra kayıt olup Papara kartı adresinize istemektir.

Papara Kart Hangi Bankanın

Papara kart hangi bankanın sorusunun yanıtını sizlere aktarıyoruz. Papara kart herhangi bir bankaya ait değildir.


Daha fazla ilgili içerik;


Papara Black Kart Nasıl Alınır?

Papara Black kart nasıl alınır, son zamanlarda popülaritesi çok yüksek olmaya başlayarak insanlar Paparayı oldukça çok tercih etmeye başladı. Gençler arasında sunduğu kolaylıklardan dolayı Papara çok fazla tercih ediliyor. Bu sunduğu imkanların en başında Spotify, Netflix, Youtube gibi birçok platform ve mağazada Cashback seçeneği için tercih ediliyor.

Papara Kart almanın iki yolu vardır, şimdi gelin beraber bakalım;

  • Papara mobil uygulamasından ve web sitesinden ücretsiz bir şekilde başvurup alma şansınız vardır. Başvurunuz onaylandığı zaman AGT kargo ile evinize teslim edilir ve artık kullanıma hazırdır.
  • İkinci seçenek olarak D&R, Teknosa, HepsiBurada, Gittigidiyor, N11 ve Kidega üzerinden Papara Black Kart dışında diğer kartları 5 tl ücret karşılığında alabilirsiniz.

1 Comment

  1. Papara kart kesinlikle alın arkadaşlar. Elektrik faturamı, netflix üyelik ücretimi ve youtube music üyeliğimi burdan ödüyorum. Ücretin yarısını geri iade ediyorlar. Hatta burger king trendyol gibi sitelerde de indirim sağlıyor.

Leave A Reply