Paribu Koşullu Satış Nasıl Yapılır 2022 – Paribu Stop Loss Nedir

Paribu koşullu satış nasıl yapılır 2022 hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. Paribu stop loss nedir ve Paribu satış emri vermek işte detaylar.

Paribu koşullu satış nasıl yapılır 2022, Spot-loss olarak da bilinen koşullu satış, fiyatlarla alakalı olarak kendi belirlediğiniz koşulların gerçekleşmesi halinde aktif olan bir satış şeklidir. Paribu mobil uygulama özelliğini kullanarak kendi belirlediğiniz koşullardaki gerçekleştiğinde emrinizin işlem tahtasına iletilmesini sağlayorsunu.

Paribu Stop Loss Nedir

Paribu stop loss nedir, Stop-loss veya “zarar durdurma emri”, hisse senedi belli bir tutara ulaştığı zaman bir aracıya verilen veya satan bir emirdir. Yatırımcıların kayıplarını sınırlı bir ölçüde tutmak için geliştirilmiş sistemdir.

Paribu stop loss nedir?

Kullanıcı kişinin belirttiği şartlar oluştuğunda aktive olan stop-loss ile kullanıcılar piyasaları takip edemedikleri durumda dahi otomatik olarak işlem tahtasına iletilecek emirler hazırlayabiliyor.

Paribu güncelleme nasıl yapılır? 2022

Paribu Satış Emri Vermek

Paribu satış emri vermek, işlem ise şu şekilde yapılıyor;

  • Paribu uygulamasından ‘ Koşul’ seçeneğine tıklayın.
  • Koşul kısmındaki TL bölümüne tetikleyici fiyatı yazın.
  • Daha sonra emir TL bölümüne emre koni olan tutarı yazın.
  • Ardından BTC bölümüne emre konu olan tutarı yazın.

Bu emirlerin hepsini tamamladığınızda koşullu satış emri kurulmuş oluyor. Aynı işlmeleri yaparak alış emri de verebilirsiniz.

Paribu hesap silme nasıl yapılır?

Paribu Satış Emri Veremiyorum

Paribu satış emri veremiyorum, Paribu da satış emirleri iptal edilene ya da karşılık bulana kadar geçerli oluyor. Alış ve satış emirleriniz belirlediğiniz tutarda karşılık bulmuyorsa emriniz açık emir olarak belirlediğiniz tutardan pozisyon tutacaktır. Sizi karşılayan sırada bulunan alış ve satış emirlerinden işleminizi hızla gerçekleştirebiliyor ya da belirlediğiniz tutarda pozisyon tutabiliyorsunuz.

Mesela; bir satış işlemi yapacaksınız “Bekleyen Alış Emirleri” listesinde bulunan ve satış tutarınızı karşılayan tutara hızlı satış yapabiliyorsunuz. Eğer “Bekleyen Alış Emirleri”ndeki tutarlardan daha fazla bir tutardan satış yapmak isterseniz bir fiyat belirleyerek ve belirlediğiniz bu tutardan alım yapılmasını bekleyebiliyorsunuz. Alış işlemleriniz için de aynı durum söz konusudur.

Paribuya nasıl para yatırılır?

googlehaberler