Payas Demir Fiyatları 2022

Payas Demir Fiyatları 2022 hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. Günlük Demir fiyatları payas tonu kaç para oldu işte detayları.

Payas demir fiyatları da dolar kuruna göre belirlenmektedir. İskenderun’un Payas ilçesinden çıkarılan demir, 6 milyon ton üretim kapasitesine sahip bulunmaktadır. Türkiye demir endüstrisinin merkezi konumunda bulunan Payas, hem ülkemizdeki hem de yurt dışındaki üreticilere mamul sağlamaktadır. Payas demir fiyatları 8Q mm, 10Q mm ve 12-32Q mm olmak üzere üç farklı seçenek için belirlenmektedir. İç piyasadaki payas demiri 745-750 dolar üzerinden işlem görmeye devam etmektedir.

Payas Demir ton fiyatı 10.950 TL’dir. Paya demir fiyatı güncellenirken dolar kuru 12,45 TL’dir.

Demirin Tonu Kaç Para – Güncel İnşaat Demir Fiyatları

Demir fiyatları payas

Demir fiyatları payas

 demir fiyatları payas için iç piyasadaki fiyatlandırmalar Haziran-Temmuz-Ağustos aylarından itibaren yükselişe geçmiştir. Türkiye’deki uzun ve yassı ürün üretiminin yapıldığı tek entegre merkezi Payas’ta bulunmaktadır. Özellikle Akdeniz ülkelerine yapılan ihracatın İskenderun üzerinden gerçekleştirilmesi demir piyasasını etkilemektedir.

  • Payas demir fiyatları dolar kurunun etkisi altında olduğundan ihracatın rolü artmaktadır.
  • Payas demir fiyatları 8Q mm için 10.930 TL’den satılmaktadır. 10Q mm için satış fiyatı 10.970 TL olurken, 12-32Q mm ürün fiyatları ise 10.990 TL olarak belirlendi.
  • Ülkemizde demir satışının yapıldığı İstanbul, Ankara, İzmir, Tekirdağ, Gebze ve Samsun illerine göre Payas demiri daha uygun fiyatla satışa çıkarılmaktadır.
  • İskenderun Demir ve Çelik A.Ş.’nin de Payas’ta bulunmasından dolayı en yüksek kapasiteli üretim gerçekleştirilir. Ayrıca, bölgesel olarak ihracat yapıldığı için fiyatlar diğer illere göre daha düşük seviyede ilerlemektedir.

Payas inşaat demiri fiyatları

payas inşaat demiri fiyatları Ekim ayında da yükselişine devam etti. Özellikle yaz aylarının başlangıcında yaşanan yükseliş inşaat sektörünü olumsuz yönde etkilemişti. Demir fiyatlarının Eylül ayında düşüşe geçmesi sektördeki durgunluğun azalmasını sağlamıştı.

Dolar kurunun yükselmesiyle birlikte demir fiyatları 10.950 TL’nin üzerine çıktı. Uzak Doğu ülkelerindeki metal borsasında demir endekslerinin ani yükselişi devam ediyor.

Günlük demir fiyat payas

Günlük demir fiyat payas için iç piyasadaki durgunluğun etkileri hissedilmeye devam ediyor. İskenderun’da demir fiyatları 730 Dolar ile işlem görmeye başladı. Bölgesel düşüşlere rağmen piyasadaki durgunluk nedeniyle arz-talep dengesi kurulamadı. Kış aylarının gelmesiyle birlikte fiyatların yükselmeye devam etmesi bekleniyor. Malzeme sıkıntısı yaşanıyor. İngiltere’den ithal edilen hurda demir alımı sayesinde piyasa dengelenmeye çalışıyor.

googlehaberler