Baş ağrısı için dua etmek caizdir. Hz. Muhammed’in (s.a.v.) baş ağrısı çektiğinde dua ettiği rivayet edilmiştir. Baş ağrısı için dua, tedavi yerini almayabilir. Baş ağrısı şiddetliyse veya uzun süre devam ediyorsa doktora görünmek önemlidir.

Baş ağrısı birçok farklı nedenden dolayı meydana gelebilir. Uykusuzluk, açlık ya da yorgunluk en büyük nedenleri arasında. Uzun süre baş ağrıdığı zaman günlük aktivitelerinizi yerine getiremezsiniz. İlaç almanıza rağmen etki etmez. Bu durumda baş ağrınızın geçmesi ve şifalanmanız için Allah’a sığınabilirsiniz. Ateşi düşüren dua olduğu gibi baş ağrısına da iyi gelen birçok dua var. Peygamber Efendimizin baş ağrısı için 7 kere Fatiha suresini okuyup alttaki duayı yaptığı söyleniyor.

 • Bismillahil kebiri neuzü billahil azimi min şerri ırkın ne arrin ve min şerri harrin nari. (Yüceler yücesi Rabbimin adıyla, kanı kesilmeyen damarın şerri, ateşin sıcaklığından Rabbime sığınırım.)

Baş Ağrısı İçin Dua Haşr Suresi

Baş Ağrısı İçin Dua

Baş ağrısının hızlı bir şekilde ortadan kaybolmasını istiyorsanız Haşr suresini okuyabilirsiniz. Haşr suresi dışında Şahmeran duası da hızlı bir şekilde şifaya kavuşmanızı sağlar. Haşr suresinin 21 ve 24 ayeti kerimini okuyan kişilerin baş ağrıları Allah’ın izniyle en kısa sürede ortadan kaybolur. İşte Haşr suresinin 21 ve 24 ayeti kerimleri;

Haşr Suresinin Arapça Okunuşu;

 • Lev enzelna hazel kurane ala cebelil leraeytehü haşian mütesaddian min haşyetillah. Ve tilkel emsalü nadribuha linnasi leallehum yetefekkurun.
 • Hüvallahüllezi la ilahe illa hu alimül ğaybi veşşehadeti hüver Rahmanür Rahim.
 • Hüvallahüllezi la ilahe illa hü. El Melikül Guddüs üs Selamül Müminül Müheyminül Azizül Cebbarül Mütekebbir. Sühbanallahi amma yüşrikün.
 • Hüvallahül haligul bariül musavviru lehul esmaül hüsna. Yüsebihü lehu ma fis semavati vel ard. Ve hüvel Azizül Hakim.

Haşr Suresinin Türkçe Anlamı;

 • Biz Kuranı bir dağa indirmiş olsaydık, sen onu Allah korkusundan başını eğerek parça parça olmuş olarak görürdün. Biz insanlara düşünsünler diye misal veriyoruz.
 • Kendisinden başka bir ilah olmayan Yüce Rabbin, geçmişi de geleceği de bilendir. O Rahman ve Rahimdir.
 • Kendinden başka ilah olmayan Rabbim her şeyin gerçek sahibi, barış ve esenliğin kaynağı, güç sahibi ve dilediğini yapan eşsiz büyüklüğe sahiptir. Ortak koştuklarından uzak dur.
 • Yaratan, var eden, şekil verendir. En güzel isim sadece ona aittir. Gökler ve yerler onun şanı için yücelir. Her şeyi yapan sadece Allah’tır.

Peygamber Efendimiz Baş Ağrısı İçin Ne Yapardı?

Gündelik hayatımızda birçok kez karşılaştığımız sorunlardan birisi baş ağrısı olarak bilinir. Baş ağrısı yüzünden sosyal aktivitelerimiz kısıtlanır. Peygamber Efendimizin başı ağrıdığı zaman neler yaptığı ve okunacak dua ise İslam aleminde araştırılıyor. Peygamber Efendimiz baş ağrısı için Haşr suresinin okumasını söylemiştir. Ayrıca geçmeyen baş ağrısı için elinizi başınıza koyarak şu duayı yapabilirsiniz.

 • Sebbeha lillahi ma fis semavati ve ma fil ard ve huvel azizul hakim
 • Göklerdeki ve yerdeki her varlık Allah’a tesbih eder. Güç sahibi, hüküm ve himet sahibi sadece ona aittir.

Baş ağrısı için okunacak dua konusu hakkında yorumlarınızı, fikirlerinizi ve düşüncelerinizi bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.