Profilo No Frost Buzdolabı Soğutma Ayarı Nasıl Yapılır

Buzdolabı kullanırken en çok dikkat edilmesi gereken konulardan birisi ise yaz ve kış ayarlamasıdır. Yazın ve kışın buzdolabının ayarlarının nasıl olacağı bilmiyorsanız sizler için yazımızda ele aldık. Buzdolabını yüksek performansla kullanmak için mevsimsel değişikliklere göre ayarının yapılması gerekir. Buzdolabı kullanırken yazın soğutma ayarının yapılması en önemli etmendir. 

Profilo No Frost buzdolabınızda soğutma ayarını açmak için yapmanız gereken işlemler şu şekildedir; 

  • Dondurucu ve soğutucu bölümlerinin ısı ayarları ayrı ayrı ayarlanmalıdır.  
  • İlk olarak buzdolabında yer alan P tuşuna basınız. 
  • Dondurucu bölmesinde yer alan ısı ayarını +4 ile –18 arasında ayarlama yapmanız gerekir. 
  • Isı ayarını istediğiniz sıcaklık değerine gelmesi için + veya – tuşlarına basmanız gerekmektedir.
  • Ayarlamada buzdolabının yoğunluğu ve açılma sıklığı ön planda tutulmalıdır. 
Profilo buzdolabı ayar düğmesi kaçta olmalı 

Profilo Buzdolabı Ayar Düğmesi Kaçta Olmalı 

Buzdolaplarını kullanırken dikkat etmemiz gereken en önemli noktalardan biri ayar düğmesidir. Ayar düğmesi buzdolabı markasına göre değişiklik göstermektedir. Tüketiciler buzdolabında yer alan yiyeceklerin yoğunluğuna, buzdolabının açma sıklığına ve mevsimlere göre ayar değişikliği yapması gerekmektedir.  

  • Profilo buzdolabını kullanıyorsanız ayar düğmesi yaz aylarında 2 ile 5 derece arasında olması gerekirken kış aylarında bu derece 5 ile 8 derece arasında olması gerekmektedir. 

Buzdolaplarında yazın soğukluk derecesi fazla açılması halinde yiyeceklerde donma meydana gelirken fazla sıcak ayarın yapılması yemeklerin bozulmasına yol açacaktır.   

Profilo Buzdolabı Kışın Kaç Derece Olmalı 

Ülkemizde en çok tercih edilen markalar arasında Profilo yerini almaktadır. Profilo markasını kullanan milyonlarca kişinin merak ettiği bazı konular vardır. Kullanılan buzdolaplarında mevsimlere göre farklı ayarların yapılması gerekmektedir. Buzdolaplarını kullanırken verimli bir çalışma göstermesini istiyorsanız sıcaklık ayarlarını doğru yaptığınızdan emin olunuz. 

Sıcaklık ve soğukluk derecesi kullanıcılara göre değişiklik gösterebilir. Kendinize göre en uygun ayarı yapabilirsiniz. Buzdolaplarını kullanırken mevsim geçişlerinde sıcaklık ayarlarının değiştirilmesi gerektiğini unutmamanız gerekir. 

  • Kış ayında Profilo buzdolaplarını 5 ile 8 derece arasında bir ayara getirmeniz gerekmektedir.  

Düşük derecelerde bakteri oluşumu yavaşlayarak yiyecekleriniz sağlıklı ve uzun ömürlü olacaktır.  

Beko Buzdolabı Ünlem İşareti Nasıl Geçer

Bim Buzdolabı Poşeti Fiyatı 2022

Başak Saroğlu

Başak, Ankara'da Elektrik Elektronik Mühendisi. Ayrıca yeni içerikler yazmayı ve paylaşmayı seviyor. basak.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥