PTT annelere 3700 TL yardım başvurusu ve başvuru şartları hakkında detaylı bilgilendirme yapıyoruz. Başvuru ekranı için gelin birlikte içeriğimize bakalım.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından açıklanan sosyal yardımlar arasında annelere 3700 TL yardım başvurusu dikkat çekti. Başvurularınızı ve aylık ödemelerinizi PTT şubelerine giderek gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca annelere 3700 TL yardım başvurusu e-devlet sistemini kullanarak da kolayca gerçekleştirebilirsiniz. PTT bayram yardımı ve annelere 3700 TL yardımları için e-devlet sistemi kullanılır. Başvuru yapabilmek için bazı şartları sağlamanız gerekir. Annelere sağlanacak olan 3700 TL yardım başvuru şartları şu şekildedir;

  • Eşini kaybetmiş ya da boşanmış anneler,
  • Türk vatandaşı olan,
  • Çocuğuna tek başına bakmaya çalışanlar,
  • Eve giren net maaşın kişi sayısına düşen miktarı asgari ücretin 1/3 oranında olması gerekir.

PTT Annelere 3700 TL Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

PTT Annelere 3700 TL Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından sağlanan 3700 TL yardım başvurusunu e-devlet sistemi üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. 3700 TL maddi yardım başvurularınızı Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürlüklerine giderek de gerçekleştirebilirsiniz. E-devlet üzerinden başvuru için alttaki adımları takip ediniz.

  • İlk önce e-devlet sitesine giderek hesabınıza giriş yapın.
  • Ardından arama kısmına sosyal yardım başvuru hizmeti yazarak karşınıza gelen seçeneğe tıklayın.
  • Açılan sayfada kişisel bilgilerinizi girin ardından başvuru anketinde size sorulan soruları doğru bir şekilde cevaplayın.
  • Başvurunun detay kısmına da Annelere 3700 TL yardım başvurusu için başvuru yaptığınızı belirtin.
  • Adımları gerçekleştirdikten sonra başvuru formunu ön izleme ile kontrol ederek başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

Çalışmayan Annelere Destek E-Devlet

Maddi durumu olmayan ve dar gelire sahip kişiler sosyal yardım başvurusu yapabilirler. Ailenin yıllık gelir durumunun kişi sayısına düşen miktarı eğer asgari ücretin 1/3’ü kadarsa nakdi yardım talep edebilirsiniz. Sigortası olmayan ev hanımları Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına başvuru yaparak 1100 TL maddi yardım alabilirler.

E-devlet üzerinden çalışmayan anneler için nakdi destek yardımından yararlanmak için sosyal yardım başvuru hizmeti kullanmanız gerekir. Başvuru formunu eksiksiz bir şekilde tamamladığınız zaman sizlere başvuru sonucu hakkında Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarından geri dönüş sağlanır.