Kızılay Esen kart şifre alma nasıl yapılır sorusunun yanıtı araştırılıyor. Esen kart hakkında merak ettiklerinizi ele aldık.

Ülkemizde yaşanan 6 Şubat felaketinden sonra depremden etkilenen vatandaşlar için birçok farklı kategoride yardım düzenlenmeye başlandı. Bu yardımlardan biri de Kızılay’dan geldi. Kızılay Esen Kart sayesinde depremzedelere ihtiyaçların karşılaması amaçlandı. İhtiyaç sahibi vatandaşlara toplamda 1.500 TL nakdi yardım yapılıyor. Depremzedelere yardım parası birçok kurumdan gerçekleşmeye devam ediyor. Bu nakdi yardım vatandaşların Esen Kart’ına yatırılıyor. Peki Esen Kart şifresini unuttuysanız nasıl geri alabilirsiniz. İlk önce 168 Kızılay çağrı merkezini arayarak şifre talebinde bulunabilirsiniz. Eğer işlem sonuçlanmadıysa Vakıfbank’a giderek şifre talep edebilirsiniz.

Esen Kart Hangi ATM’lerde GeçerliVakıfbank ATM
Esen Kart Hangi BankanınVakıfbank
Esen Kart Nakit Çekilir MiEvet
Kart Limiti Ne Kadar1500 TL

Esen Kart Şifre Alma

Kızılay tarafından düzenlenen Esen Kart sayesinde acil ve temel ihtiyaçlarınızı kolay bir şekilde karşılayabilirsiniz. Depremzede vatandaşlar için başlatılan bu yardım sayesinde birçok vatandaşın yüzü gülmeye başladı. Aylık 1500 TL tutarında yardım ödemesi Esen kartınıza yatırılır. Bu sayede Kızılay’dan yardım alabilirsiniz.

Esen kartınız sayesinde hem markette rahatça alışveriş yapabilir hem de atm kullanarak nakdi ödemenizi alabilirsiniz. Ancak çoğu kişi kartın şifresi olmadığı için ATM üzerinden nakit çekemedikleriniz dile getirdi. Kart şifresini almak için Vakıfbank şubeleri, çağrı merkezleri ya da Kızılay müşteri hizmetlerine ulaşım sağlayarak şifrenizi sms olarak talep edin. En kısa sürede kart şifrenizi böylece alabilirsiniz.

Kızılay Esen Kart Şifremi Unuttum

Esen kart kullanan birçok kişi şifresini unuttuğu için yeni bir şifre alma işlemini araştırmaya başladı. Şifre taleplerinizi Kızılay çağrı merkezi üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Ancak çoğu kişi görüşme sağlansa da ilgilenilmediğini ve yeni şifrenin gönderilmediğini dile getirdi. Eğer Kızılay çağrı merkezi 168 aradığınızda gerekli geri dönüş yapılmazsa Vakıfbank müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz. Vakıfbank müşteri hizmetlerinden gerekli cevap alınmadığı takdirde Vakıfbank şubelerine giderek yeni bir şifre talep etmeniz gerekir. Bu yöntemler dışında şifresini unuttuğunuz Esen kartınızı kullanamazsınız.

Esen kart hakkında sorularınızı ve yaşadığınız sıkıntıları yorum bölümüne yazarak bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.