PTT Cumartesi Açık Mı 2023 – (Çalışma Saatleri ve Günleri)

PTT çalışma saatleri ve PTT cumartesi kargo getirir mı sorularınıza net yanıt veriyoruz. PTT Cumartesi açık olan şubeler hangileri gibi sorularınızın cevabını bizde bulabilirsiniz.

PTT cumartesi açık mı 2023 yılında en çok araştırılan soruların başında yer alıyor. PTT kurumu hem kargo hem de çeşitli ödemeler açısından yoğun olarak hizmet veren bir kurumdur. Türkiye’nin her yerinde şubeleri olan PTT çalışma saatleri pandemi dönemi dışında sürekli aynıydı. En güncel haliyle PTT şubelerinin detaylı çalışma saatleri şu şekildedir;

 • Hafta içi günler: 08.30-17.30 arası (12.30-13.30 arası öğle molası)
 • Cumartesi ve Pazar: Çalışmıyor.

PTT şubeleri genel olarak cumartesi pazar günleri hizmet vermiyor. Ancak bazı PTT şubeleri yoğunluğa bağlı olarak cumartesi günü de hizmet vermeye devam edebiliyor.  Sadece belirli bölgelerdeki PTT şubeleri cumartesi günü açık kalıp saat 13.30’a kadar hizmet veriyor.

PTT Cumartesi Açık Olan Şubeler

PTT Cumartesi açık olan şubeler iş bazlı değişkenlik gösteriyor. Genel olarak merkez PTT şubelerinin aşırı yoğun olması durumunda cumartesi günleri hizmet verdiğini söylemek mümkündür. Her cumartesi günü açık olan bazı PTT şubeleri şunlardır;

 • PTT Karabağlar İzmir Şubesi
 • PTT Bank Şirinyer Buca İzmir Şubesi
 • PTT Fırat Buca İzmir Şubesi
 • PTT Kibar Şubesi (Karabağlar)
 • PTT Balçova İzmir Şubesi
 • PTT Yeşilyurt Şubesi
 • PTT Basmane Konak İzmir Şubesi
 • PTT Ulus Ankara Şubesi
 • PTT Bakanlıklar Ankara Şubesi
 • PTT Öveçler Şubesi Ankara
 • PTT Şişli İstanbul Şubesi
 • PTT Eyüp İstanbul Şubesi
 • PTT Esenyurt İstanbul Şubesi

İzmir, Ankara ve İstanbul illerinde cumartesi günü de hizmet vermeye devam eden bazı PTT şubeleri yukarıda sıraladığımız şekildedir. Ancak cumartesi hizmet veren PTT şubeleri elbette ki bu listeyle sınırlı değildir.

PTT Kargo Cumartesi Açık Mı?

PTT kargo cumartesi açık mı, kargo dağıtımı var mı soruları merak ediliyor. PTT şubeleri genel olarak sadece hafta içi hizmet verir. Ancak illerdeki merkez PTT şubeleri cumartesi günleri de hizmet vermeye devam eder. PTT şubelerinin bazıları cumartesi günü öğlen saat 13.30’a kadar açık kalırken bazıları ise 16.00’a kadar açık kalmaya devam eder.

PTT Cumartesi Dağıtım Yapıyor Mu?

PTT cumartesi dağıtım yapıyor mu, kargolar adrese gelir mi soruları oldukça sık şekilde araştırılıyor. Bildiğiniz üzere PTT şubeleri genel olarak cumartesi-Pazar hizmet vermiyor. Ancak bazı merkez PTT şubeleri yoğunluk nedeniyle cumartesi günü de açık oluyor. Nitekim cumartesi günü açık olan hiçbir PTT şubesi kargo dağıtımı yapmaz. İsteyenler cumartesi açık olan PTT şubelerine direk giderek kargolarını kendileri teslim alabilirler.

Ptt cumartesi açık mı 2023 - (çalışma saatleri ve günleri)
Ptt çalışma saatleri cumartesi

PTT Çalışma Saatleri Cumartesi

PTT çalışma saatleri cumartesi günleri değişkenlik gösteriyor. Her PTT şubesinin yoğunluğu farklıdır. Genel olarak sadece çok yoğun çalışan merkez PTT şubeleri cumartesi günleri açık olur. Cumartesi günü açık olan bu PTT şubelerinden bazıları öğlen 13.30’a kadar hizmet veriyor. Ancak daha yoğun olan şubelerde çalışma saatinin 16.00’a kadar sarktığı da görülebiliyor. PTT bayram tatili dönemine denk gelen bir cumartesi günüyse tüm PTT şubeleri kapalı olur.

Nöbetçi PTT Sorgulama

Nöbetçi PTT sorgulama işlemi için doğrudan bir ekran sunulmuyor. Ancak size en yakın PTT şubesini tek bir ekran üzerinden kolayca görebilirsiniz. enyakinptt.ptt.gov.tr/Enyakinptt/ bağlantısını ziyaret ederek en yakın PTT şubelerini listeleyebilir ve irtibat bilgilerine ulaşabilirsiniz. Ardından irtibat numaralarını arayarak açık olup olmadığını kolayca teyit etmeniz mümkündür.

PTT personel alımı için düzenli olarak PTT resmi web sitesindeki duyurular kısmını takip edebilirsiniz.

PTT atanmak için kaç puan gerekir?

PTT şubelerine atabilmek ve çalışmak için KPSS P3 puan türünde en az 70 puan almanız gerekiyor. Buna ek olarak sözlü ve yazılı tüm mülakatlardan da geçmeniz gerekiyor.

PTT memurları ne kadar maaş alıyor?

PTT şubelerinde hizmet veren her personelin görevi farklılık gösteriyor. Bu nedenle maaşları da birbirinden oldukça farklıdır. Genel olarak posta dağıtım görevlisi olarak hizmet veren bir PTT çalışanı 2022 yılında ortalama 5500 TL ile 5600 TL arası maaş almaktadır.

PTT Pandemi Parası Sorgulama

PTT Kart Ön Yüklemeli Bakiye Sorgulama

PTT Kart Şifresini Unuttum Nasıl Alabilirim

Yusuf Saroğlu

Edebiyat ve sosyoloji uzmanlık alanı. 2018 Yılından beri uzman olduğu alanlarda içerik üretiyor. Günümüzde hala pek çok bilgi eksik. Doğru ve güncel bilgiyi vermek için çok çalışıyor. yusuf.saroglu@bedavainternet.com.tr