PTT kart şifresini unuttum nasıl alabilirim ve PTT kart şifre alma e-devlet üzerinden nasıl yapılır, detayları paylaşıyoruz. Yeni PTT kart şifre alma ve PTT kart bloke kaldırma e-devlet, birlikte inceleyelim.

PTT kart şifresini unuttum nasıl alabilirim, PTT kart şifresini unutmanız halinde, PTT kartınıza yeni bir şifre almanız gerekiyor. Yeni şifre almanız için sizlere 4 ayrı öneride bulunacağım.

 • İlk olarak PTT kart şifremi unuttuysanız PTT kartınızı ve kimlik belgenizi yanınıza alarak PTT Merkez Müdürlüğüne gidin. Dilekçe yazarak PTT kartınızın yeni şifre işlemlerini tamamlayabilirsiniz.
 • Bulunduğunuz konumda eğer PTT Merkez Müdürlüğü yoksa PTTmatiklerle ya da PTT şubelerinden herhangi birine giderek PTT kart şifresini kolaylıkla oluşturabilirsiniz.
 • PTT çağrı merkezlerine ulaşabilirsiniz. 444 1 788 numarasını arayarak kart şifresini değiştirmek için talepte bulunabilirsiniz.
 • Bir diğer seçeneğimiz ise SMS yoluyla kart şifrenizi değiştirebilirsiniz. Mesaj da sırayla SIFRE yazıp boşluk bırakınız sonra istediğiniz dört rakamlı bir şifre yazın bir daha boşluk bırakın kartın arkasından bulunan yedi rakamı yazarak 3290’a SMS gönderebilirsiniz.

PTT Kart Şifre Unuttum SMS

PTT Kart Şifre Unuttum SMS

PTT kart şifre unuttum SMS, kart şifresi edinerek işlemlerinizi kolayca PTT ve ATM lerden halledebilirsiniz, şubeye gidip vakit kaybetmezsiniz. Bankanız tarafından size verilen ilk kullanımlık şifrenizi güvenlik amacıyla daha sonradan değiştirmenizde fayda var. ATM lerden, çağrı merkezlerinden, şubelerden ve sms yoluyla unuttuğunuz şifreleri değiştirebilirsiniz.

 • Sms yoluyla şifre almak istiyorsanız yapacağınız işlem basittir. Mesaj da sırayla “SIFRE” yazıp boşluk bırakınız sonra “istediğiniz dört rakamlı bir şifre” yazın bir daha boşluk bırakın “kartın arkasından bulunan yedi rakamı” yazarak 3290’a SMS gönderebilirsiniz. Kolayca unuttuğunuz şifrenizi değiştirmiş olursunuz.

PTT Kart Bloke Kaldırma E-Devlet

PTT kart bloke kaldırma e-devlet, PTT son zamanlarda kesintisiz hizmet sağlıyor ve yenilikler eklemeye çalışıyor. PTT kart yeniliklerinden birisidir. Eğer PTT kartınızın şifresini birçok kez yanlış girdiyseniz kartınız bloke olur. Şifrenizin bloke olması halinde kartınız da bloke olur. Güvenlik amacıyla kartınız kapanmış olur.

 • PTT kartınızın bloke durumunu kaldırmak için size en yakın şubeye gitmeniz gerekir. Böylece hem kartınızın hem de şifrenizin blokesini kaldırmış olursunuz.
 • İnternet üzerinden bloke kaldırmanız gibi bir durum yoktur.
 • Müşteri hizmetlerini arayarak kartınızın blokesini kaldırabilirsiniz. Kartın bloke olmasının sebebini ve başkasının ellinde olmadığına emin olurlarsa kartınızdaki bloke durumunu kaldırabilirler. Müşteri hizmetlerini ararken kullandığınız telefon numarasını, kartınızı alırken PTT görevlisine vermiş olduğunuz numara ile aynı olmak zorundadır. Yoksa bloke durumunuz ortadan kalkmaz.

Daha fazla ilgili içerik;


2 Comments

 1. PTT kart şifresini unuttum geri alamıyorum lütfen yardım edin nasıl alacağımı bilemiyorum

 2. PTT kart şifresini unutmanız durumunda, şifreyi yeniden alabilmek için iki yöntem kullanabilirsiniz:

  1. PTT Çağrı Merkezi’ni aramak

  444 1 788 numaralı PTT Çağrı Merkezi’ni arayarak, kartınızın bağlı olduğu cep telefonu numaranızı ve kimlik belgenizi teyit ederek yeni bir şifre alabilirsiniz.

  2. PTT işyerine başvurmak

  En yakın PTT işyerine giderek, kartınızın yanı sıra kimlik belgenizi ibraz ederek yeni bir şifre alabilirsiniz.

  SMS ile PTT kart şifresi almak

  PTT kart şifresini SMS ile almak için, cep telefonunuzun mesaj bölümüne “SIFRE” yazıp boşluk bırakarak, 4 haneli yeni şifrenizi ve kartınızın arkasında yer alan 7 haneli numarayı yazarak 3290’a göndermeniz yeterlidir.

Leave A Reply