PTT Kart Şifresini Unuttum Nasıl Alabilirim

PTT kart şifresini unuttum nasıl alabilirim hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. PTT kart şifre unuttum SMS işte detaylar.

PTT kart şifresini unuttum nasıl alabilirim, PTT kart şifresini unutmanız halinde, PTT kartınıza yeni bir şifre almanız gerekiyor. Yeni şifre almanız için sizlere 4 ayrı öneride bulunacağım.

  • İlk olarak PTT kart şifremi unuttuysanız PTT kartınızı ve kimlik belgenizi yanınıza alarak PTT Merkez Müdürlüğüne gidin. Dilekçe yazarak PTT kartınızın yeni şifre işlemlerini tamamlayabilirsiniz.
  • Bulunduğunuz konumda eğer PTT Merkez Müdürlüğü yoksa PTTmatiklerle ya da PTT şubelerinden herhangi birine giderek PTT kart şifresini kolaylıkla oluşturabilirsiniz.
  • PTT çağrı merkezlerine ulaşabilirsiniz. 444 1 788 numarasını arayarak kart şifresini değiştirmek için talepte bulunabilirsiniz.
  • Bir diğer seçeneğimiz ise sms yoluyla kart şifrenizi değiştirebilirsiniz. Mesaj da sırayla SIFRE yazıp boşluk bırakınız sonra istediğiniz dört rakamlı bir şifre yazın bir daha boşluk bırakın kartın arkasından bulunan yedi rakamı yazarak 3290’a SMS gönderebilirsiniz.

PTT Kart Şifre Unuttum SMS

PTT kart şifre unuttum SMS, kart şifresi edinerek işlemlerinizi kolayca PTT ve ATM lerden halledebilirsiniz, şubeye gidip vakit kaybetmezsiniz. Bankanız tarafından size verilen ilk kullanımlık şifrenizi güvenlik amacıyla daha sonradan değiştirmenizde fayda var. ATM lerden, çağrı merkezlerinden, şubelerden ve sms yoluyla unuttuğunuz şifreleri değiştirebilirsiniz.

  • Sms yoluyla şifre almak istiyorsanız yapacağınız işlem basittir. Mesaj da sırayla “SIFRE” yazıp boşluk bırakınız sonra “istediğiniz dört rakamlı bir şifre” yazın bir daha boşluk bırakın “kartın arkasından bulunan yedi rakamı” yazarak 3290’a SMS gönderebilirsiniz. Kolayca unuttuğunuz şifrenizi değiştirmiş olursunuz.
PTT Kart Şifre Unuttum SMS
PTT Kart Şifre Unuttum SMS

PTT Kart Şifre Bloke Oldu

PTT kart şifre bloke oldu, PTT son zamanlarda kesintisiz hizmet sağlıyor ve yenilikler eklemeye çalışıyor. PTT kart yeniliklerinden birisidir. Eğer PTT kartınızın şifresini birçok kez yanlış girdiyseniz kartınız bloke olur. Şifrenizin bloke olması halinde kartınız da bloke olur. Güvenlik amacıyla kartınız kapanmış olur.

  • PTT kartınızın bloke durumunu kaldırmak için size en yakın şubeye gitmeniz gerekir. Böylece hem kartınızın hem de şifrenizin blokesini kaldırmış olursunuz.
  • İnternet üzerinden bloke kaldırmanız gibi bir durum yoktur.
  • Müşteri hizmetlerini arayarak kartınızın blokesini kaldırabilirsiniz. Kartın bloke olmasının sebebini ve başkasının ellinde olmadığına emin olurlarsa kartınızdaki bloke durumunu kaldırabilirler. Müşteri hizmetlerini ararken kullandığınız telefon numarasını, kartınızı alırken PTT görevlisine vermiş olduğunuz numara ile aynı olmak zorundadır. Yoksa bloke durumunuz ortadan kalkmaz.

PTT Personel Alımı 2022

PTTcell En Ucuz Tarife

Bankadan PTT Hesabına Para Gönderme

PTT Kart Şifre Alma

PTT Kart şifresini nasıl alabilirim?

googlehaberler