PTT kart blokesi nasıl kaldırılır sorusuna sıklıkla yanıt aranıyor. PTT kartınız yanlış şifre girme ve benzeri durumlardan kaynaklı bloke olabilir. Bloke olan kartınızı açtırmanın birden fazla yöntemi vardır. Bunlardan ilki PTT müşteri hizmetlerini aramanızdır.

  • PTT müşteri hizmetlerine 444 1 788 numarasından hemen ulaşabilirsiniz. Bir diğer yöntem ise PTT ATM’lerine giderek işlem yapmanızdır. Bunun için kısaca işlem adımları şu şekildedir;
  • PTT ATM’sine giderek kartınızı takın.
  • Kartınızın şifresini girdikten sonra diğer işlemler menüsüne tıklayın.
  • Sonraki adımda ise PTT sim kart bloke kaldırma alanına tıklayarak işleminizi tamamlayın.

Bu adımları tamamladıktan sonra kartınızın şifresi kalkacaktır. Dilerseniz PTT şubesine giderek de işlem adımları hakkında bilgi alabilirsiniz.

PTT Kart Bloke Kaldırma Müşteri Hizmetleri

PTT Kart Bloke Kaldırma Müşteri Hizmetleri

PTT kart bloke kaldırma müşteri hizmetleri üzerinden kolayca yapılabilir. PTT müşteri hizmetleri irtibat bilgileri 444 1 788’dir. Bu numarayı aradıktan sonra müşteri temsilcisi bilgi teyidi yapacaktır. Bilgi teyidinden sonra ise işlem adımlarını takip ederek kartınızdaki blokenin kalkmasını sağlayacaktır.

PTT Kart Şifre Bloke Kaldırma SMS

PTT kart şifre bloke kaldırma SMS ile mümkün değildir. Bunun için sadece PTT müşteri hizmetlerini arayabilir ya da PTT ATM’lerinden işlem yapabilirsiniz. 444 1 788 numarası üzerinden mesai saatleri içerisinde müşteri hizmetlerine ulaşmanız mümkündür. Müşteri temsilcisi bilgi teyidi yaptıktan sonra kartınızın bloke nedenini araştırır. Bunun akabinde ise gerekli işlem adımlarını takip ederek kartınızın blokesini tamamen kaldırır.

PTT Kart Bloke Kaldırma E-devlet

PTT Kart Bloke Kaldırma E-devlet

PTT kart bloke kaldırma e-devlet üzerinden mümkün değildir. Genelde vatandaşlar e-devlet üzerinden PTT internet bankacılığına ulaşarak bloke kaldırma işlemi yapabileceklerini düşünüyorlar. Ancak bloke kaldırma işlemlerini sadece ATM’lerden ya da PTT müşteri hizmetlerini arayarak yapabilirsiniz.

PTT Kart Ön Yüklemeli Bloke Kaldırma

PTT Kart Ön Yüklemeli Bloke Kaldırma

PTT kart ön yüklemeli bloke kaldırma işlemini herhangi bir PTT ATM’sine giderek kolayca yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra dilerseniz PTT müşteri hizmetleri ile irtibata geçerek de bloke kaldırma işleminizi müşteri temsilcisi yardımıyla hemen yapabilirsiniz.

PTT Kart şifremi unuttum nasıl alırım?

PTT kart şifrenizi unutmanız durumunda hemen 444 1 788 numarası üzerinden müşteri hizmetleriyle görüşme sağlayabilirsiniz. Ya da dilerseniz doğrudan en yakın PTT şubesine giderek de işlem yapmayı tercih edebilirsiniz.

PTT kartımı nasıl aktif edebilirim?

PTT kartınızı aktif etmek 444 1 788 numarasını arayarak açabilirsiniz. Ya da PTT iş yerlerine doğrudan giderek de kartınızı aktif ettirebilirsiniz.

PTT Kart Ön Yüklemeli Bakiye Sorgulama

PTT Kart Son Kullanma Tarihi Nerede Yazar

PTT Kart Şifresini Unuttum Nasıl Alabilirim