PTT Kart Son Kullanma Tarihi Nerede Yazar

PTT kart son kullanma tarihi nerede yazar hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. PTT kart şifresi nereden yazar ve PTT kart IBAN nerede yazar işte detaylar.

PTT kart son kullanma tarihi tüm banka kartlarında olduğu gibi kartın ön yüzünde yazar. İki ayrı bölümde 02/24 gibi ifadeler ile yazılan son kullanma tarihini kolayca görebilirsiniz.

PTT karta ait son kullanma tarihinin iki kısmı bulunmaktadır. Soldan ilk kısım ay bilgisini göstermektedir. Sağda kalan kısım ise yıl bilgisini göstermektedir. 02/24 olarak yazılmış olan bir son kullanma tarihi 2024 yılı Şubat ayını temsil etmektedir.

PTT Kart Ön Yüklemeli Bakiye Sorgulama

PTT Kart Şifresi Nereden Yazar

PTT kart şifresi kartın yeni alınması sonrasında birkaç farklı kanaldan öğrenebilirsiniz. Tercih edebileceğiniz ilk yöntem SMS kanalıdır. SMS ile PTT kart şifrenizi temin etmek çok kolay. Kartınızın bağlı bulunduğu telefon numarası üzerinden SMS bölümüne gelin ve aşağıda yer alan mesajı yazın.

  • SIFRE(boşluk) 4 Haneli olacak şekilde belirlediğiniz yeni şifre(boşluk) PTT kartın arkasında yazan 7 rakam 3290 a gönderilmelidir.

Yukarıda yazan kart şifresi alma işlemini bir örnekle açıklayalım. Kartımıza vermek istediğimiz şifre 4290 olsun. Kartımızın arkasındaki 7 rakam ise 0101010 olsun.

SIFRE 4290 0101010 yazarak 3290’a göndermeniz yeni şifre almanız yeterlidir.

PTT kart şifre değiştirme işlemleri için PTT Matik ve şubelerini de kullanabilirsiniz. PTT kart şifresi almak için kullanabileceğiniz tüm kanallar;

  • PTT Matikler
  • PTT şubeleri
  • PTT resmi web sitesi
  • PTT Çağrı merkezi ( 444 1 788)

PTT kartların ilk kullanımda kullanılmak üzere bir tek kullanımlık şifre ile geldikleri bilinmektedir. Bu tek kullanımlık şifre kartın birlikte geldiği zarfın içerisinde yer almaktadır. Şifreyi bulmakta güçlük çekiyorsanız yukarıda yer alan SMS gönderme yöntemi ile yeni şifrenizi hemen belirleyebilirsiniz.

PTT Kart IBAN Nerede Yazar

PTT Kart IBAN Nerede Yazar

PTT kart IBAN bilgisi kart üzerinde yer almamaktadır. Kart numarası ile kart IBAN numarası birbirinden farklı şeylerdir. Bu nedenle kartınızın IBAN bilgisine kart üzerinden ulaşamazsınız. Kartınıza ait IBAN bilgisine kartınızın tesliminde size verilen kart zarfının içindeki kâğıt üzerinden ya da müşteri hizmetlerinden ulaşabilirsiniz.

PTT kartın IBAN numarasını öğrenmek için PTT mobil uygulamasını kullanabilir ya da çağrı merkezini arayabilirsiniz. Mobil uygulama üzerinden gerçekleştireceğiniz işlemlerde kartlarım bölümünden kolayca kartınızın IBAN bilgisini öğrenebilir ve kopyalayabilirsiniz. 

PTT Kart Son Kullanma Tarihi 2040

PTT Kart son kullanma tarihi 2040 olarak görünen bazı müşterilerin kartın kullanımı sırasında sorun yaşadığı bilinmektedir. Birçok banka işlem alırken kart son kullanma tarihini 2040’a kadar kabul etmemektedir. Bu durumda kartın son kullanma tarihinin değiştirilmesi gerekir.

PTT kartınızın son kullanma tarihi 2040 ise ve kartınızı kullanmakta güçlük çekiyorsanız kart yenileme talebinde bulunmanız yeterlidir. PTT çağrı merkezlerini arayarak durumu ifade edip kart yenileme ve son kullanma tarihinin uygun olmadığı talebinde bulunmanız yeterlidir. PTT çağrı merkezi numarası 444 1 788 olarak 7/24 aktiftir. 

PTT Burs Kartı Nasıl Alınır

PTT’den Rapor Parası Nasıl Alınır

PTT Kart Şifresini Unuttum Nasıl Alabilirim

PTT Personel Alımı

PTTcell En Ucuz Tarife

Yusuf Saroğlu

Sizin için blog yazıları paylaşıyorum. Soru ve önerilerini aşağıya yazabilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Aradığın burada

Başa dön tuşu