PTT mobil bankacılık bloke kaldırma işlemi nasıl ve nereden yapılır sorusu oldukça yoğun şekilde araştırılıyor. Eğer PTT mobil bankacılık bloke işlemini kaldırmanın iki yöntemi bulunuyor. Bunlardan biri direk en yakın PTT şubesine giderek işlem yapmanızdır.

Bir diğeri ise 444 1 788 numarasından müşteri hizmetlerine ulaşarak işlem yapmanızdır. Müşteri hizmetlerini arayarak bloke kaldırma işlemi yapmak istediğinizi belirtmeniz yeterli olacaktır Müşteri temsilcisi güvenlik nedeniyle birkaç soru yönelttikten sonra işleminizi tamamlayacaktır.

PTT İnternet Bankacılığı Bloke Kaldırma

PTT İnternet Bankacılığı Bloke Kaldırma

PTT internet bankacılığı bloke kaldırma işlemini basit birkaç adımda hemen yapabilirsiniz. Mobil bankacılık şifrenizi yanlış girmeniz halinde bloke işlemiyle karşı karşıya kalabilişiniz. Blokenizi kaldırmak için iki farklı işlem seçeneğinden birini tercih edebilirsiniz. Bunları kısaca aktarmak gerekirse de;

  • En yakın PTT şubesine giderek memurdan yardım alıp blokeyi kaldırabilirsiniz.
  • 444 1 788 numarasından PTT müşteri hizmetlerine ulaşarak blokeyi kaldırabilirsiniz.

Bu adımlardan herhangi birini uygulamanız halinde sadece dakikalar içerisinde mobil bankacılık blokeniz tamamen kaldırılacaktır.

PTT İnternet Bankacılığı Müşteri Kilitli

PTT İnternet Bankacılığı Müşteri Kilitli

PTT internet bankacılığı müşteri kilitli, nasıl açabilirim diye merak ediyorsanız hemen detaylarını aktaralım. Öncelikle bu işlem için müşteri hizmetlerini arayabilir ya da direk PTT şubelerini ziyaret edebilirsiniz. Her ikisinde de öncelikle PTT kartınızla ilgili inceleme yapılır.

Neden löke olduğu saptanır. Böylece blokeye neden olan sorun tamamen çözülerek bloke kaldırılır. Eğer PTT şubesine gitmeden bloke kaldırma işlemi yaptırmak istiyorsanız hemen 444 1 788 numarasını arayarak müşteri hizmetlerine erişim sağlayabilirsiniz.

PTT Kart şifremi unuttum ne yapmalıyım?

PTT kart şifrenizi unuttuysanız hemen en yakın PTT şubesine giderek yeni bir şifre alabilirsiniz. Yanınıza giderken PTT kartınızı ve kimlik belgenizi almayı da unutmamalısınız. İşlemler sırasında bu belgelerden birinin eksik olması halinde işlem yapılmaz.

PTT kartın mobil uygulaması var mı?

PTT kartınızın hem mobil uygulaması hem de internet bankacılığı mevcuttur Mobil uygulamayı cihazlarınıza indirerek dilediğiniz zaman dilediğiniz yerden gerekli işlemlerinizi kolayca yapabilirsiniz. Bakiye sorgulama, hesap hareketleri ya da posta çeki işlemlerinizin tamamını mobil uygulama üzerinden yapmanız mümkündür.

Bankadan PTT Hesabına Para Gönderme

Comments are closed.