Sahte viski nasıl anlaşılır ve etil alkol nasıl anlaşılır, detayları sizlerle paylaşıyoruz. Chivas Regal bandrol sorgulama ve sahte Chivas nasıl anlaşılır, birlikte inceleyelim.

Sahte viski nasıl anlaşılır, Son zamanlarda alkol fiyatlarına gelen zamla birlikte sahte alkol kelimesini çokça gündeme gelmektedir. Alkol kullanırken sahte alkolü kesinlikle ayırt etmeniz gerekir. Yoksa sonuçları maalesef iyi olmamaktadır. Birçok insan tarafından viski içeceği tercih edilmektedir. Viski fiyatları oldukça pahalıdır. Bu yüzden bazı insanlar sahte viskiye yönelmektedir. Viskinin sahte olduğunu anlamanızın birkaç yolu bulunmaktadır.

  • Renginden ve kokusundan kesinlikle ayırt etmeniz mümkün değildir. Etiket bilgilerine bakmanız gerekir.
  • Fiyatında çok fazla düşüş varsa buda sahte viski olduğunun bir diğer kanıtıdır. İndirim olabilir ama viskinin fiyatında aşırı düşüş yaşanmaz.
  • Viski şişesinin üstünde bakanlık onaylı kayıt numarası yoksa kesinlikle sahte viskidir.
  • Tekrardan ambalaj üzerinde TAPDK bandrolü olması gerekir, eğer yoksa sahte viskidir.
  • Eğer şüpheleriniz varsa şikâyet edebilirsiniz. 174 numarasıyla şikâyette bulunabilirsiniz.

Chivas Regal Orijinal Olduğu Nasıl Anlaşılır

Chivas regal orijinal olduğu nasıl anlaşılır, Chivas Regal İskoçlara ait bir viskidir. Rahat içimli bir viski türüdür. Dünyanın en çok bilinen markası ve sevilen bir viski türüdür. Chivas Regal viskisinin orijinal olduğunu anlamak biraz zordur. Sahte içkilerinin çoğunu tadından ve kokusundan anlayamazsınız. Bu yüzden barkod veya ambalajına bakmanız gerekir. Viskinin sahte olduğunu bazı noktalardan anlayabilirsiniz.

  • Orijinal şişesinin olup olmadığına bakmanız gerekir. Markanın kurucuları kabartmalı olarak imzası olması gerekir. Taban camı ve Latin yazıların olmaması sahte içecek olmasının kanıtıdır.
  • Bir diğer özellik ise etikettir. Kabartma etiketi düzgün ve her yere eşit şekilde yapıştırıldıysa orijinaldir. Ön etiketin arakasından seri numarası görülebilir. Ya da ön kısımda şişeleme tarihi de olabilir. Bunlar yoksa kesinlikle sahtedir.
  • Şişenin üstünde yer alan marka logosu buruşuk ve kıvrımlı değildir. Sabit ve düzgün yazılmıştır.
  • İçeceğin şeffaflığına, rengine dikkat etmenizde fayda vardır.

Black Ram Viski Sahtesi Nasıl Anlaşılır

Black Ram Viski Sahtesi Nasıl Anlaşılır

Black ram viski sahtesi nasıl anlaşılır, alkollerde son zamanlarda sahte alkol üretimi çoğaldı. Önceden de vardı fakat bu kadar yaygın değildi. Alkollere gelen zamlardan sonra sahte alkol üretimi arttı. Black ram viskisi sert bir viski türüdür. Bazı kullanıcılar tarafından sevilse de diğer kullanıcılar aşırı sert bulmuşlardır.

İçkilerin sahte olup olmadığını şişeye bakarak, şişenin etiketine, bandrolüne bakmanız gerekir. Bazı sahte viskilerin renginden ve kokusundan direk anlaşılır. Fakat bazı sahte viskiler de ayırt etmek oldukça zordur. Orijinal Black Ram şişesinin kabartmalı ve düzgün bir şişeye sahiptir. Elinizde bulunan şişe de kıvrımlar ve yamuk basımlar varsa sahtedir.


Daha fazla ilgili içerik;


Etil Metil Alkol Nasıl Anlaşılır

Etil metil alkol nasıl anlaşılır, metil alkolle, etil alkolü ayırmak biraz zordu. Aralarında koku farkı bulunmaz. Genellikle aynı özelliklere sahiplerdir. Etil alkol içildiği zaman keyif verirken, metil alkol içildiği zaman öldürmektedir. Rakı içerken metil alkolün içinde olup olmadığı test edilebilir. Rakının içine soda ilave edin ve rengi süt beyaz değil de bulanık hale geliyorsa sahte olma olasılığı yüksektir. Kesin bir sonuç değildir ama bir ön izlenim olduğunu söyleyebiliriz.

Etil metil alkolü ayırmak oldukça zordur. Etil alkolle metil alkolün ayırımını bazı test kitleri ayırt etmektedir. Ama kişinin kendisi ayırt edemeyebilir.

Kaçak Viski Zararları

Kaçak viski zararları, kaçak viskinin zararları bulunmaktadır. Kaçak içki insan sağlığına oldukça zararlıdır. Kaçak viskinin için de metil alkol olabilir. Eğer kaçak viski de metil alkol varsa ki bunu anlamak neredeyse imkânsızdır. Metil alkol bulunan kaçak viskiden fazla miktarda tüketildiyse kalıcı olarak kör veya göz felci geçirme oranınız oldukça yüksektir. Kaçak viski ölüme kadar götürebilir. İçerisinde bulunan metil alkol sayesinde sağlığınıza ciddi anlamda zarar verebilirsiniz. Kaçak viskinin içinde bulunan maddeleri ayırt edemezsiniz. Bu yüzden kesinlikle kullanmayın ve kullandırtmayın.

Bakanlık Onaylı Kayıt Numarası

Bakanlık onaylı kayıt numarası, sahte içki son zamanlarda oldukça artmaktadır. Bir firmadan aldığınız içkilerin sahte olup olmamasını anlamanız için bakanlık onaylı kayıt numarasının olup olmadığına bakılması gerekir. Şişenin üzerinde bakanlık onaylı kayıt numarası yoksa sahte içki içtiğinizin bir kanıtıdır. Etiketlerin yıpranmış olmamasına ve bandrolün düzgün bir şekilde yapışmasına dikkat ediniz. Sahte içki kokusundan ve tadından anlaşılmadığı için bu hususlar oldukça önemlidir.

Kaçak viski zararları

Kaçak viski zararları, kaçak alkol tüketilmemesi gerekir. İnsan sağlığını olumsuz yönde etkiler. Kaçak viski kesinlikle içilmemelidir. Hatta kaçak alkol tüketilmemelidir. İçerisinde bulunan maddeleri bilmediğiniz için bu kaçak alkolleri tüketmeniz sizleri kalıcı körlüğe hatta ölüme bile götürmektedir. Oldukça hassas bir konudur. Arkadaşlarınızın veya çevrenizin etkisiyle kesinlikle kaçak viski tüketmeyiniz.

Chivas Regal bandrol sorgulama

Chivas Regal bandrol sorgulama, sahte içkiler insanların sağlığına zararlıdır. Sahte içkilerin içerisinde bulunan metil alkol insanları ölüme bile götürmektedir. Son zamanlarda sahte içki üretimi arttı. Bu yüzden bu hususa dikkat etmeniz gerekir. Sahte içkiyi anlamanız için şişeye, barkoduna ve TADK bandrolüne bakmanız gerekmektedir.

İçkileri alırken TAPDK satış belgesine sahip dükkanlardan alınması gerekir. Bu belge yoksa canınızı tehlikeye atmamanız gerekir. Şişenin arkasında Türkçe etiket bulunması gerekir. Üretici firma, adres gibi bilgiler bulunması gerekir. Bunlardan hiçbiri yoksa kesinlikle o içkiyi tüketmeyin. www.tarimorman.gov.tr linkine girerek sorgulama yapma imkânınız vardır.