Redbull’da Alkol Var Mı Diyanet – Enerji İçeceklerinde Yüzde Kaç Alkol Bulunur

Redbull’da alkol var mı sorusunun yanıtını merak ettiğinizi biliyoruz. Redbull içeriği hakkında bilmediğiniz tüm gerçekleri içeriğimizde bulabilirsiniz.

Enerji içecekleri geçmişten beri çok fazla tüketiliyor. Enerji içeceği denildiği zamanda aklımıza tek bir marka geliyor. Redbull 1987 yılından beri faaliyet gösterir. Redbull’un içeriğinde kafein bulunur ancak alkol bulunmaz. Volim alkol içeceği olurken Redbull tamamen enerji içeceği kategorisinde yer alır. 250 ml kutu içerisinde ortalama olarak 70 mg kafein yer alır. Gönül rahatlığıyla tüketebilirsiniz. İçerisinde hiçbir şekilde alkol kullanılmaz. Enerji içeceğinin içerisinde yer alan maddeler şu şekilde sıralanır;

  • Glukoz,
  • Sodyum Klorür,
  • Talandırıcı,
  • Kafein,
  • B kompleks ve B3 vitamin,
  • B5, B6 VE B12 vitamini

Redbull’da Yüzde Kaç Alkol Var

Redbull'da yüzde kaç alkol var

Şeker ve kafein içeren içecekler arasında yer alan Redbull’un içerisinde alkol olup olmadığı araştırılıyor. Vücuda enerji veren Redbull içeriğinde hiçbir şekilde alkol kullanılmaz. Zararlı madde olarak sadece kafein içerir. Onun dışında hiçbir şekilde alkol kullanılmamıştır. Hatta bu konu Diyanet tarafından da onaylanmıştır. Diyanet’in açıkladığı alkollü içeceklerin arasında Redbull yer almaz. İçinizi ferah tutarak Redbull enerji içeceğini tüketebilirsiniz.

Redbull Alkol Testi

Redbull içen bazı kişiler alkol testi yapıldığı zaman alkollü olduğundan dolayı ceza yediğini iddia etti. Sadece 2 tane Redbull içmesine rağmen alkol testinde 0.25 promil alkollü ortaya çıktığını söylemiştir. Hatta alkol kokusu olduğu da iddia edilse de bu durum tamamen yanlıştır. Eğer alkollü bir içecekle Redbull enerji içeceğini tükettiyseniz alkol testini geçemezsiniz. Ancak sadece Redbull içtiyseniz alkol testinde herhangi bir sorun yaşamazsınız. Çünkü Redbull sadece enerji içeceğidir. İçerisinde alkol barındırmaz. Hatta bu konu üzerinden Redbull markası alkol testleri gerçekleştirerek içeceklerde hiçbir şekilde alkol kullanılmadığını ispat etmiştir.

Enerji İçeceğinde Alkol Var Mı Diyanet

Enerji i̇çeceğinde alkol var mı diyanet

Enerji içeceklerin bazılarında etil alkol kullanılır. Ancak Türk gıda kodesine göre enerji içeceklerine alkol ilave edilmez. Ayrıca kafein miktarı 150 mg’den fazla olamaz. Enerji içeceği denince içki akla gelse de bu durum yanlıştır. Diyanet tarafından yapılan açıklamaya göre gazlı içecekler helal olarak kabul edilir. Ancak gazlı içecekler vücuda zarar verdiğinden dolayı fazla tüketilmemesi gerekir. Enerji içeceklerin içerisinde alkol yoksa tüketilebilir. Piyasada ve markette satışa sunulan enerji içeceklerinde alkol bulunmaz. Ancak yine de enerji içeceğini almadan önce içindekiler kısmını kontrol ederek tüketmenizi tavsiye ediyoruz.

Redbull enerji içeceği hakkında yorumlarınızı, fikirlerinizi ve görüşlerinizi lütfen bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Başak Saroğlu

Başak, Ankara'da Elektrik Elektronik Mühendisi. Ayrıca yeni içerikler yazmayı ve paylaşmayı seviyor. basak.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥