Numaralı gözlük kullananların genelde tercih ettiği lens bazı zamanlarda ise sadece estetik görünümü sebebi ile tercih edilmektedir. Şeffaf lens fiyatları 2024 yılında 350 TL’den başlamaktadır. Lenslerin kullanım ömrü, özellikleri, rengi gibi faktörler fiyat farkına neden olmaktadır. Optik mağazalardan lens satın alabilir, uzman doktor reçetesine uygun lensleri sipariş edebilirsiniz.

Dereceli lens fiyatları üzerinde etkili olan başka bir faktör de lensin markasıdır. Bazı markaların lensleri diğerlerine oranla daha yüksek olabilmektedir. Lens fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için öncelikle doktor reçetesini optik mağazalara iletmeniz gerekmektedir.

Acuvue Oasys With Transition400 TL
Acuvue Oasys With Hydraclear375 TL
Ultra330 TL
Air Optix Hydraglyde360 TL
Air Optix Aqua340 TL
Avaira Vitality460 TL
Biofinity420 TL
Biofinity XR yüksek numara520 TL

Dereceli Lens Fiyatları Miyop

Şeffaf Lens Fiyatları

Dereceli lens fiyatları miyop kişinin göz numarasına ve göz özelliklerine göre değişmektedir. Bununla birlikte en çok bulunan ve en uygun fiyatlı numaralı lens fiyatları 450 TL’den başlamaktadır. Numaralı lens kullanan kişiler için lensin özellikleri, ne kadar süre kullanılabildiği gibi özelliklerine göre fiyatları da değişmektedir.

Dereceli lens fiyatları miyop kişinin göz yapısına göre belirlenmektedir. Aynı zamanda dereceli lenslerin kullanım ömrü de fiyatlar üzerinde belirleyici bir etkendir. Dereceli lens fiyatlarını belirleyen faktörler;

  • Lens kullanım ömrü,
  • Lens rengi,
  • Lens üretilme amacı,
  • Lens kalitesi.

Dereceli lens fiyatları lenslerin renklenmesi ile birlikte oldukça yükselmektedir. Şeffaf dereceli lens fiyatları ile renkli dereceli lens fiyatları arasında yaklaşık %70 oranında bir fiyat farkı olduğu görülmektedir.


Daha fazla ilgili içerik;


1 Yıllık Lens Fiyatları

Şeffaf Lens Fiyatları

1 Yıllık lens fiyatları lenslerin niteliklerine ve lens markasına göre değişkenlik gösterir. Lens satın almadan önce 1 yıllık lens fiyatları hakkında ortalama fiyatlandırmaları inceleyebilirsiniz.

  • Şeffaf aylık lens fiyatları: 200 TL- 500 TL
  • Renkli aylık lens fiyatları: 400 TL- 800 TL
  • Renk körlüğüne yönelik aylık lens fiyatları: 800 TL-1.500 TL
  • Toric aylık lens fiyatları: 600 TL-1.500 TL

Aylık lenslerin kutusu açıldığı andan itibaren bir aylık kullanım ömrüne sahiptir. Lenslerin kullanım ömrü düzenli olarak temizlenmesine ve doğru kullanımına göre azalabilmektedir. Uzmanlar tarafından yapılan açıklamalara göre aylık lenslerin bir aydan daha uzun süre kullanılması göz için oldukça tehlikelidir.

Optik Lens Fiyatları

Şeffaf Lens Fiyatları

Optik lens fiyatları, lens tipi ve kullanım ömrü gibi faktörlere göre 350 TL’den başlayan fiyatlardır. Optik lens satın alırken uzman doktor reçetesine uygun lens almak şarttır. Bazı göz tiplerinin eğimi fazla olduğundan talep edilecek olan lens de farklılaşır. Özellikle bazı göz tiplerine uygun olan lensler daha pahalı olabilir.

Optik lens fiyatları 350 TL ile 1.000 TL arasında değişebilmektedir. Satın alınacak olan lensin özellikleri, rengi, hangi amaçla üretildiği gibi faktörler lens fiyatlarını 350 TL’den 1.000 TL’ye kadar çıkarabilmektedir.

Atasun Optik lens fiyatları

Şeffaf Lens Fiyatları

Atasun Optik lens fiyatları, Atasun Optik gözlük alanında başvurulan kurumsal firmalardan biridir. Ancak Atasun Optik’te numaralı lens satışı bulunmamaktadır. Atasun Optik’lerden güneş gözlüğü ve normal optik gözlükler satın alabilirsiniz.

Atasun Optik’te birçok markanın ünlü güneş gözlüğü ürünlerini bulabilir, kendi göz numaranıza uygun güneş gözlüğü ve normal gözlük satın alabilirsiniz.  

Çıkarılmayan Lens Fiyatları

Şeffaf Lens Fiyatları

Çıkarılmayan lens fiyatları gece çıkarılan lenslere göre daha yüksektir. Gelişen teknoloji ile birlikte hidrojel lensler gece çıkarmak gerekmeden 1 hafta boyunca aynı lensi takabilmeyi mümkün kılmaktadır.

Çıkarılmayan lenslerin fiyatları 1 hafta ile 30 gün boyunca çıkarılmayan lensler için farklılaşmaktadır. Ortalama olarak 1 hafta boyunca çıkarılmadan kullanılabilen hidrojel lenslerin fiyatları ise 550 TL ile 1.500 TL arasındadır.

Lens kullanma yaşı kaç?

Lens kullanımı daha esteteik olduğu için çoğu vatandaş tarafından tercih edilmektedir. Herhangi bir yaş sınırlaması olmadan her yaş grubuna uygun lens seçenekleri satışa sunulmaktadır.

Lens mi yoksa gözlük mü?

Lens ve gözlüğün kullanım anlamları faklılık gösterebilirken, spor yaparken gözlük kullanmak oldukça zorluk çıkartabilir. Lens kullanımı ise elektronik bir cihazın ekranına bakarken gözde kuruluk oluşturur ve zararlarından birisi budur.