2024 Göz Çizdirme Fiyatı – Dünyagöz

Göz çizdirme fiyatı, birçok faktöre bağlı olarak değişir. Göz çizdirme ameliyatı, miyop, hipermetrop ve astigmat gibi görme kusurlarını düzeltmek için kullanılan bir lazer tedavisidir. Türkiye’de göz çizdirme ameliyatı fiyatları 2024 yılında ortalama 7.000 TL ile 15.000 TL arasında değişmektedir.

Bu fiyatlar devlet hastanelerinde daha uygundur. Devlet hastanelerinde 9.000 TL ile 25.000 TL arasında göz çizdirme ücreti alınmaktadır.

Minimum9.000 TL
Maksimum25.000 TL

Lazer ile göz çizdirme uygulamalarında fiyatlar tamamen kurumun insiyatifine göre belirlenir. Kurumun muayene ücreti alması, lazer göz operasyonu ücreti belirlemesi gibi noktalar nedeni ile tam anlamı ile bir fiyat aralığı vermek mümkün değildir.

Bir hastanın gözlerini çizdirebilmesi için mutlaka bazı şartları taşıyor olması gerekir. Lazer ile göz çizdirme operasyonları alelade basit operasyonlar değildir. Gözlerin görme kusurunu en aza indirebilecek başarılı bir uygulama için aşağıdaki şartların taşınıyor olması gerekir. Göz çizdirme şartları;

  • Hastanın 18 yaşını doldurmuş olması.
  • Gözde meydana gelen kusurun en az 1 yıl boyunca değişmemiş olması.
  • Hastanın romatizma benzeri risk barındıran rahatsızlıkları bulunmaması.
  • Göz tansiyonu benzeri rahatsızlıklar olmaması.
  • Göz yapısı ameliyata uygun olması.
  • Gözdeki kusurun lazer ile göz çizdirme operasyonu için uygun büyüklükte olması.

Daha fazla ilgili içerik;


Devlet Hastanesinde Göz Çizdirme

Göz çizdirme fiyatları

Devlet hastanesinde göz çizdirme uygulamaları yapılmaktadır. Ancak hastanın belirli bir yaşı geçmesi ve gözündeki bozukluğun da belirli bir orandan fazla olması gerekir. Göz çizdirme operasyonları devlet hastanelerinde de ücretli olarak yapılmaktadır.

Devlet hastanelerinde göz çizdirme operasyonu yaptırmak için öncelikle operasyon yaptırmak istediğiniz hastaneden göz randevusu alınmalıdır. Alınan randevu sonrasında muayene olunarak doktor onayı alınmalıdır.

Doktor göz çizdirme operasyonuna yönelik onay vermezse devlet hastanelerinde işlem gerçekleştirmek mümkün değildir. Göz çizdirme operasyonu için doktorun onay vermesi halinde ödeme yapılmalıdır.

Devlet hastanelerinde göz çizdirme operasyonu için talep edilen ödeme miktarı 3.000 TL’den başlamaktadır. Hastanın durumuna bağlı olarak operasyon maliyetinde değişiklikler olabilmektedir. 

Dünyagöz göz Çizdirme fiyatı

Dünyagöz göz çizdirme fiyatı, göz çizdirme operasyonlarında bilinen bir marka olarak Dünya Göz doktorlarından faydalanmak isterseniz öncelikle rezervasyon yaptırmanız gerekir.

Muayene olduktan sonra gözünüzün genel durumu incelenir ve lazer operasyonu için uygunluk kontrol edilir. Lazer operasyonu için uygun olan hastalara operasyon günü verilerek göz çizdirme işlemi için ilk adım atılır. Göz çizdirme sonrasında gerekli talimatlara uygun bir şekilde operasyon sonrası gözler dinlendirilmelidir.

GATA Göz Çizdirme

Göz çizdirme fiyatları

GATA göz çizdirme ameliyatlarının yapılabildiği devlet hastanelerinden biridir. Göz operasyonlarında çizdirme yapılabilmesi için göz bozukluğunun belirli oranlarda olması gerekir.

Hipermetrop ve astigmat sorunu olan hastalarda 4 numaralı gözlük ve üzeri; miyop rahatsızlığı olan hastalarda ise 8 numara ve üzeri görme sorunu olması halinde göz çizdirme gerekli görülerek uygulanmaktadır.

Göz çizdirme operasyonu sonrasında gözlerin bir süre dinlendirilmesi gerekir. Operasyon sonrasında sürecin doğru adımlar ile sürdürülmesi operasyon başarısı için de önemlidir. Devlet hastaneleri arasında sıkça adını duyuran GATA hastanesi de göz çizdirme operasyonlarında adı bilinen doktorlar ile hastalara işlem gerçekleştirmektedir.

Göz Çizdirme Zararlı Mı?

Göz çizdirme zararlı mı; hayır. Göz çizdirme operasyonları gözün çok daha sağlıklı bir şekilde görmesine olanak tanır. Lens ya da gözlük kullanımına gerek kalmadan normal bir şekilde görmek lazer tedavisi ile mümkün olur.

Lazer Göz Ameliyatı Kalıcı Mı?

Lazer göz ameliyatı kalıcı mı; evet. Lazer göz ameliyatı kalıcıdır. Ameliyat sonrasında gözde meydana gelen değişimler kalıcı olarak sürer. Gözün sonradan tekrar eski görme bozukluğunu ortaya çıkarması görülen bir durum değildir.

Göz çizdirme riski var mı?

Lasik operasyonunda geçici bulanık görme göz kuruması gibi rahatsızlıklar sıkça görülmektedir. Operasyonun kötü geçme sonucu kalıcı görme kaybı 1000/1 de olasa malesef yaşanmaktadır.

Lazer epilasyon göze zarar verir mi?

Gözde lazer ışınları her canlı için görme kaybı, gözde sulanma, kızarıklık ve rahatsız edici acılar yaşatmaktadır. kalıcı görme kaybı yaratması sebebi ile tavsiyemiz dışında yer alıyor.

Yusuf Saroğlu

Edebiyat ve sosyoloji uzmanlık alanı. 2018 Yılından beri uzman olduğu alanlarda içerik üretiyor. Günümüzde hala pek çok bilgi eksik. Doğru ve güncel bilgiyi vermek için çok çalışıyor. yusuf.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥