Seray Kaya hangi dizilerde oynadı ve Seray Kaya kimdir soruları son zamanlarda en çok merak edilen konular arasında yer aldı. Son zamanlarda oyunculuğuyla kendinden söz ettiren Seray Kaya hakkında merak edilenleri yazımızda bulabilirsiniz.  

Seray Kaya

ATV ekranlarda yeni diziler arasında yer alan Bir Küçük Gün Işığı 5 Eylül’de ekrana gelecektir. Bir Küçük Gün Işığı dizisinin başrolünde yer alacak olan Seray Kaya’nın hayatı birçok kişi tarafından merak edilmeye başladı. Bu yüzden Seray Kaya’nın hayatına dair tüm bilgileri yazımızda sizler için ele aldık. Bir Küçük Gün Işığı dizisinde Elif karakterini canlandıracak olan Seray Kaya’nın hayatı, kimdir, nereli ve tüm merak edilenler… 

1991 Yılında İstanbul’da Doğdu

1991 Yılında İstanbul’da Doğdu

4 Şubat tarihinde İstanbul’da dünyaya gelen Seray Kaya 2022 yılında 31 yaşındadır. Küçük yaştan beri oyunculuğa ilgisi olduğunu söyleyen Seray Kaya bu hayalini gerçekleştirdi. Çocukluk hayatı boyunca İstanbul’da yaşayan Seray Kaya Sadri Alışıl Kültür Merkezinde oyunculuk için eğitim görmüştür. 2019 yılında babasını kaybeden Seray Kaya 29 yaş gününde Babasını andı.  

İlk Huzur Sokağı Dizisinde Rol Aldı

İlk Huzur Sokağı Dizisinde Rol Aldı

Oyunculuk eğitimi alan Seray Kaya 2012 yılında Huzur Sokağında rol aldı. Huzur Sokağı dizisinde yardımcı oyuncu olarak görev alan Seray Kaya daha sonralarında Kocamın Ailesi dizisinde Miray karakterini canlandırdı. 2016 yıllarında Gülümse Yeter dizisinde başrol oyuncu olarak görev aldıktan sonra 2017 senesinde Kadın dizisinde rol almıştır. Kadın dizisinde Şirin karakteri ile birçok kişi tarafından tanınan Seray Kaya Lena karakteri ile hafızalarda yer edindi. Ardından Kuruluş Osman ve Mahkum dizilerinde rol almıştır. 

Kuruluş Osman Lena Karakteri

Kuruluş Osman Lena Karakteri  

İzleyiciler tarafından beğenilen ve kendini tanıttığı karakter ise Lena karakteridir. Kuruluş Osman dizisinde yardımcı oyuncu olarak görev almış ve Lena karakterine hayat vermiştir. Lena karakteri aslında Osmanlı tarihinde yer almayan bir karakter değildir. Dizide kurgulanarak yer alan bu karakter birçok kişi tarafından beğenilmiş ve takdir edilmiştir.  

Bir Küçük Gün Işığı Dizisi

Bir Küçük Gün Işığı Dizisi 

Ünlü oyuncu Seray Kara’nın rol alacağı Bir Küçük Gün Işığı dizisi 5 Eylül tarihinde ATV ekranlarında yayınlandı. Başrollerinde Seray Kaya’nın olduğu bu dizide organizasyon şirketinin sahibi olarak rol alacaktır. Seray Kaya’nın canlandırdığı Elif karakteri tüm karanlıklardan çıkarak gün ışığına çıkma hikayesini ele alıyor. Sizce bu yeni dizi nasıl?  

Seray Kaya Sevgilisi

Seray Kaya Sevgilisi

Seray Kaya 31 yaşında ve bekar bir kadın olarak hayatına devam etmektedir. Kalabalık bir ailede büyüyen Seray Kaya hiç evlenmemiştir. Bir zaman Gökhan Alkan ile aşk yaşayan Seray Kaya zaman geçmeden ayrıldıklarını açıklamıştır. Gökhan Alkan’dan ayrıldıktan sonra Birkan Batuk ile aşk yaşamıştır ancak bu aşk uzun sürmeden bitmiştir. Seray Kaya’nın gönlünde şimdilik birisi yok. Seray Kaya’yı aşka inandıracak birisi çıkar mı dersiniz?  

İngiltere’nin Son Kralı Prens Charles Kimdir?

Kadınlar Kulübü Bir Derdim Var, KK Bütün Dertlerini Paylaşman İçin Bir Platform

Shawty Ne Demek, Murda Neden Şarkılarında Shawty Kelimesini Kullanıyor