Şeytanı Kahreden Sevmediği Dua

Şeytanı kahreden dua örnekleriyle karşınızdayız. Şeytan ve cinleri etrafınızdan uzak tutmanız için okumanız gereken tesirli dualar…

Evrende iyi enerjiler olduğu gibi negatif ve olumsuz enerjilerde bulunur. Evinizde, iş yerinizde ve çevrenizde birçok farklı olumsuz enerji ile karşı karşıya kalırsınız. Düşmanın belasını bulması için okuyacağınız dualar olduğu gibi şeytanı da kendinizden uzak tutabilirsiniz. Hem bu enerjilerden kurtulmak hem de şeytandan uzaklaşmak için yapmanız gereken dualar vardır. İşte en etkili şeytanı kahreden duaya gelin birlikte bakalım.

Şeytanı Kahreden Duanın Arapçası;

Eüzu bi kelimatillahittameti min şerri ma halek ve zerae ve min şerri ma yenzilü minessemai ve min şerri ma ya rucu fiha ve min şerri fitnetilleyli vennehari ve min şerri kulli tarikin illa tarikan yatruku bihayrin ya rahman.

Şeytanı Kahreden Duanın Türkçe Anlamı;

Yaratıkların şerrinden, gökten inen ya da göğe çıkan her varlığın şerrinden, gece ve gündüzün fitnesinde, hayra çıkan yolların haricindeki tüm yollardan, Allah’a sığınırım. Ey Rahman olan Allah’ım sen beni koru ve muhafaza eyle.

Şeytanları ve Cinleri Kahreden Dua

Şeytanları ve cinleri kahreden dua

Günlük hayatımızda sürekli Allah’a dua etmemiz gerekir. Tuvalet girerken, banyoya girerken, evden çıkarken ya da yemek yerken Allah’a dua ederiz. Dua sayesinde hem bu dünyada hem de diğer dünyada manevi olarak güçleniriz. Şeytan ve cinden korunmak için euzu besmele çekmeniz gerekir. Peygamber Efendimiz besmele çekildiği zaman şeytan bu evde bana yer yok dediğini ve o eve uğramadığını söylemiştir. Uzaklaştırma duaları arasında Ayetel Kürsi, Felak, Nas, ve İhlas surelerini de okuyabilirsiniz. Bunların dışında şeytan ve cini kahreden Müminun suresinin 97 ve 98 ayetlerini de okuyabilirsiniz.

  • Rabbi euzü bike min hemezatiş şeyatin. Ve euzü bike rabbi en yahduruni.
  • Ey Allah’ım, Şeytanın vesvesesinden ve yanımda bulunmalarından sadece sana sığınırım. Sen beni koru Ya Rabbim.

Şeytanın Sevmediği Dua

Şeytanı kahreden sevmediği dua

Şeytan insanların hiçbir şekilde ibadet etmesinden hoşlanmaz. Yapılan her dua şeytanı rahatsız eder. Ancak bazı dualar vardır ki hem şeytanı kahreder hem de şeytanın size yaklaşmasını engeller. Şeytanı kendinizden uzak tutmak istiyorsanız sevmediği duayı her gün bir kere dahil olsa okumanız gerekir. Alimlere göre şeytanın sevmediği en tesirli okunacak dua şu şekildedir;

Arapça Okunuşu;

Rabbena la tüziğ kulübena bade iz hedeytena ve heblena min ledünke rahmeten inneke entel vehhab. İlahi nercü rahmeteke ve nahşa azabeke. Allahümmehfaz imanena mineşşeytanirracimi fi cemi umrina siyyema min selbihi vaktennezi bi bereketi Kuranil azimi ve bi hürmeti Resulikel Kerimi bi rahmetike ya Erhamerrahimine. Allahumme ya veliyyel İslami, mütemessiken bil islami hatta nelkake bihi.

Türkçe Anlamı;

Ey Allah’ım, sen bizi doğru yola hidayet ettikten sonra kalplerimizi şüpheye götürme. Senin katından yalnız rahmet olan yola gitmemizi nasip et. Sen herkesin muradını verirsin. Ey Rabbim, senin rahmetini umar ve gazabından korkarım. Kuranı Azim’in bereketi ve Peygamber Efendimizin hürmetine imanımızı ölüm gelene kadar korumamızı nasip et, yaşantımız boyunca şeytan koru, kereminle ya erhamerrahimin. Ey İslam’ın koruyucusu, sana kavuşana kadar beni imandan ayırma.

Şeytanı kahreden dua hakkında yorumlarınızı ve fikirlerinizi alt kısma yazarak bizlere iletebilirsiniz.

Başak Saroğlu

Başak, Ankara'da Elektrik Elektronik Mühendisi. Ayrıca yeni içerikler yazmayı ve paylaşmayı seviyor. basak.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥