SGK Yurtdışı Servisi Telefon Numarası

SGK yurtdışı servisi telefon numarası hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. SGK yurtdışı işlemleri daire başkanlığı işte detaylar.

Sosyal Güvenlik Kurumu 2006 yılında kurulmuştur. Sosyal Güvenlik kurumu sosyal olarak sigortacılık kurallarına uyarak, modern seviyede sosyal güvenlik sistemini yürütmeyi amaçlar. Gerçek ya da tüzel kişilere hizmet vermektedir. Bu bağlamda kişilerle Sosyal Güvenlik Kurumu, kamu idareleriyle iş birliği içinde çalışır. Yabancı ülkeler ile de çalışmalar yapar ve sözleşmeleri yürütme sorumluluğunu alır. Türkiye’deki sistemde bir şekilde geliri kesilmiş kişiler SGK ile ihtiyaçlarını karşılayabilirler. Yani SGK vatandaşlara doğumdan ölüme sağlık ve sigorta anlamında hizmet sunmaktadır. SGK iki tür koldan meydana gelmektedir bunlar uzun vadeli ve kısa vadeli sigorta kollarıdır. İki kolunda kapsadığı alanlar farklılık göstermektedir. Kısa vadeli kol mesleki risk ve sosyal riskleri ele alır. Uzun vadeli sigortaya ise ölüm sigortası ve yaşlılık sigortası örnek verilebilir.

  • SGK yurtdışı işlemleri servislerine ait irtibat bilgilerine aşağıdaki adresinden ulaşabilirsiniz.

SGK Borcu Yoktur Yazısı Nasıl Alınır

SGK Yurtdışı İşlemleri Daire Başkanlığı

Sosyal Güvenlik Kurumunun, sosyal güvenlik sözleşmesi yaptığı ülkeler bulunmaktadır. Buna göre sözleşmeli ülkelerde sigortalı olarak çalışılmış ise aylığa hak kazanma halinde çalışma süreleri dikkate alınmaktadır. Ülkemiz tarafından gerçekleştirilen sözleşmelerin yürürlükte olduğu ülkeler 32 tanedir. Bu ülkelerin içinde Almanya, Fransa, Romanya, İtalya gibi ülkeler yer almaktadır. Bu ülkelerle yapılan imzalı sözleşmelerde sağlık sigortası uygulanmaktadır.  Bu sözleşmeler ile vatandaşlara kısa vadeli olsun ya da uzun vadeli olsun bulunan haklar ülkemizde kullanılabilir.

  • Mithatpaşa Cad. No:7 06430 Sıhhiye/ANKARA/TÜRKİYE
  • [email protected]
  • Tel, +90 312 458 78 88
  • Fax, +90 312 432 12 45
  • Pürtelaş Mah. Meclisi Mebusan Yokuşu No:5 34353 Fındıklı-Beyoğlu/İSTANBUL/TÜRKİYE
  • [email protected]
  • Tel, +90 212 252 31 04
  • Fax, +90 212 251 78 96
SGK Yurtdışı İşlemleri Daire Başkanlığı

Emeklilik Hizmetleri Genel Müdürlüğü İletişim

Emeklilik Hizmetleri Genel Müdürlüğü sosyal güvenlik içerisinde yer alan emeklilik faaliyetlerini yürütür. Sigortalı hak sahiplerine kolay bir iletişim sağlamak ve önceden gerekli tedbirleri almak için hizmet vermektedirler. SGK yabancı ülkelerde sözleşme imzaladığı için buradaki ilgili çalışmalar da yürütülür. Burada emeklilik için uzun vadeli sigortası olan kişilere ödemelerin yapılması için belli koşulların sağlanması gerekmektedir. Emeklilik hesaplamasında sigortalılık süresi, prim ödeme gün sayısı ve yaş önemli koşullardır.

Telefon0(312)433 32 86
E-posta[email protected]
AdresMithatpaşa Cd. No: 7 Sıhhiye/ ANKARA

SGK Anlaşmalı Özel Hastaneler

Burun Estetiği Fiyatları

Emekli Maaşımı Başka Bankaya Nasıl Taşırım

Pet Çekimi Nasıl Yapılır

Yusuf Saroğlu

Sizin için blog yazıları paylaşıyorum. Soru ve önerilerini aşağıya yazabilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Aradığın burada

Başa dön tuşu