Sistral Krem Ne İçin Kullanılır

Sistral krem kızarıklık ve kaşıntı ile gelen alerjik cilt problemlerinin ortadan kaldırılması için kullanılan bir kremdir. İlacın reçetesinde belirtilmiş olan birçok durumda faydası bulunuyor. Sistral kremin kullanıldığı başlıca durumlar şunlardır:

 • Böcek sokması
 • Egzama
 • Kurdeşen
 • Küçük çaplı yanıklar
 • Denizanası yanığı
 • Donmaya bağlı gelişen alerji

Azelderm Krem Ne İşe Yarar

Sistral Krem Nedir?

Sistral krem, alerjik reaksiyonlar sonucunda oluşan cilt sorunlarında kullanılan bir kremdir. Dermatologlar tarafından tercih edilen kremi güneş yanıkları, kuru soğuk yanıklar, böcek ısırmaları ve deniz anası ile temas edilmesi sonucunda ortaya çıkan kaşıntı ve kızarıklık tedavisinde kullanabilirsiniz.

Sistral krem, beyaz ya da krem renkli homojen ve hafif parfümlü bir üründür. Yan etkiler gösterebilmekte olan bir ürün olması nedeni ile kullanmadan önce doktora danışılması gerekiyor. Bu durumda yan etkilere göz gezdirmek yararlı olacaktır.

Sistral Krem Kullananlar Yorumları

Sistral krem kullananlar tarafından oldukça sevilmekte olan bir üründür. Yorumlar incelendiği zaman kremin pek çok durumda kullanılabilecek faydalı bir ürün olduğu ortaya çıkıyor. Sistral krem kullananlar yorumları ise şu şekildedir:

 • Denizde yüzerken denizanası karnıma değdiği için inanılmaz bir yanma, kızarıklık ve kaşıntı ile karşılaştım. Karnımda olan bu yanma nedeni ile yerimde duramıyordum ve geçmiyordu. Bu duruma sistral önerdiler. Kullandıktan sonra acı hissetmedim. Acısını direkt aldı.
 • Egzamam yüzünden sürekli kaşınıyordum. Sistral kullanmaya başladıktan sonra bir şikayetim kalmadı. Sistral hemen yatıştırıyor.
 • Yazlıkta arı sokunca kızaran ve şişen kolum için kullanmıştım. Gayet etkili bir krem.
 • Köpeğimin egzaması için kullandım. Oldukça etkili bir ürün.
 • Böcek ve sivrisinek sokmalarında kaşınma ve kabarma için kullanıyorum. Hemen iyi ediyor. Kaşıntı ve kabarmayı direkt geçiriyor.

Sistral Jel Krem Ne İşe Yarar?

Sistral jel krem, deri rahatsızlıklarını ve yanık benzeri rahatsızlıkları gidermek için kullanılır. Doktor tarafından başka bir şekilde önerilmediği sürece gün içerisinde birden çok kez uygulanması mümkündür. Bu kremi deri üzerine bölgesel olarak uygulamak gerekir.

Sistral Krem Çocuklarda Kullanılır Mı?

Sistral krem paraben alerjisi olmayan çocuklarda, süt çocuklarında, geniş satıhlı yanığı bulunan çocuklarda kullanılamaz. Bu durumların haricinde çocuklar için Sistral krem kullanmak mümkündür. Ayrıca bebeklerde de kremi kullanmak uygun değildir.

Sistral Kremi Kullanırken Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir?

Sistral kremi kullanmadan önce krem içerisindeki maddelere alerjiniz olup olmadığına dikkat etmelisiniz. Ayrıca kullanacağınız bölgede açık yara bulunmaması gerekir. Bu krem en fazla bir hafta kullanılmaktadır. Kullanım için doktora danışılması ve yukarıda belirtilen hususlara dikkat edilmesi gerekir.

SISTRAL Krem Fiyat 2022

Sistral krem fiyatı 21 Şubat 2022 Pazartesi günü itibari ile 28.91 TL olarak belirlenmiştir. Kullanan kişilerin yorumlarına bağlı olarak analiz edildiğinde krem, oldukça etkili bir formüle sahiptir. Pek çok kullanan kremin fiyat performans ürünü olduğunu belirtiyor.

Sistral Krem Sivilce

Sistral krem sivilce için kullanılabilecek bir krem değildir. Özellikle egzama, böcek sokması, güneş yanığı, ürtiker, kurdeşen ve alerjiler için kullanılan bu krem sivilcelere, aknelere iyi gelmez. Ancak alerji şeklinde çıkmış olan sivilcelerde durum farklıdır.

Alerji şeklinde ortaya çıkmış olan sivilcelerde bu krem işe yarayabilir. Ancak kremin kullanılmadan önce doktor tavsiyesi alınması gerekir. Aksi taktirde krem cildinizi daha da kötü hale getirebilir. Aynı zamanda yan etkiler ile karşılaşma riskinizi de arttırmış olur.

Sistral 1.5 Krem Ne İşe Yarar?

Sistral 1.5 krem, kişideki alerjinin, böcek ısırıklarının ve yanıkların iyileşmesini sağlar. İçerisinde klorfenoksamin hidroklorür bulunan krem, alerjiye bağlı cilt sorunlarının ortaya çıkmasını da önler. Ciltte döküntü ve kaşıntı tedavisinde de bu krem kullanılmaktadır.

Özellikle alerjik durumlar ve yanmalar için kullanılan bu krem, egzama tedavisinde de kullanılıyor. Şişlik ve benzeri durumlar ile karşılaşıldığı zaman da bu kremi kullanılabilir. Yanıkları geçirerek iz kalmasını önleyen bu krem ile cildinizin rengini de korumuş olursunuz.

Sistral Krem Vajinaya Sürülür Mü?

Sistral krem vajinaya sürülebilir. Ancak vajina ve benzeri özel bölgelere uygulanırken dikkat edilmesi gereklidir. Dikkatli bir şekilde sürülmesi durumunda birçok bölgede etkili olan kremi vajinaya uygulamadan önce ellerinizi yıkamanız gerekir.

Hijyen koşulları sağlandıktan sonra gerekli miktardaki kremi alarak vajina içerisine ince bir tabaka şeklinde sürebilirsiniz. İşlemin ardından ellerinizi yeniden yıkamanız gerekir. Doktorunuzun önerdiği süre boyunca kremi kullanarak şikayetlerinizden kurtulabilirsiniz.

SISTRAL Krem Bebeklerde Kullanılır Mı?

Sistral krem bebeklerde kullanılabilecek bir krem değildir. Sistral kremi kullanmak için belirli koşulların sağlanması gerekir. Bu kremi paraben denilen maddelere karşı alerjisi olan kişiler ve geniş satıhlı yanık durumu bulunan çocuklar kullanamaz.

Sistral kremi kullanılan bölgeler de sınırlıdır. Bu kremi gözde, burun içinde, dudakta ve ağızda kullanmamanız gerekir. Aynı zamanda bu krem, saçlı deride de kullanılamaz. Belirli durumlarda yan etkiler ile karşılaşılabiliyor. Bu durumda doktora danışmanız ve kremi sürmüş olduğunuz bölgeyi bol su ile yıkamanız uygun olacaktır.

Locoderm Krem Ne İçin Kullanılır

Tirecort Krem Ne İşe Yarar

Dermatop Krem Ne İşe Yarar

Zalain Krem Ne İşe Yarar

Ecz. Yeşim Karabulut

2001 İstanbul Eczacılık Fakültesi Mezunu. Uzmanlık alanı tedavi ilaçları ve ağrı, bulantı, öksürük ilacı kullanımı hakkında bilgi verir. Meslek ve İstanbul aşığıdır. yesim.karabulut@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥