Sizinle uğraşan birinden kurtulmak için en iyi yöntem dua okumak ve o kişilerden uzak durmaktır.  Yasin suresinin bu tarz durumlarda etkili olduğu aktarılmıştır. Nasıl ve hangi ayet okunmalıdır sorusuna ayrıntılı olarak cevap verelim;

 • Yasin suresinin 58. Ayetini 21 kere okuyup sizinle uğrasan kişinin yüzüne doğru üflemeniz gerekiyor.

Bu yöntem neticesinde sizinle uğraşan kişi, uğraşmayı bırakacak ve siz de rahatlamış olacaksınız. Din alimleri tarafından aktarılan bir yöntemdir.

Birinden Sonsuza Kadar Kurtulma Duası

Birinden sonsuza kadar kurtulma duası

Birinden sonsuza kadar kurtulma duası aynı zamanda uzaklaştırma duası olarak da biliniyor. Rahatsız olduğunuz, artık sizinle iletişime geçmesini istemediğiniz biri için uzaklaştırma duasını niyet ederek okumanız fayda sağlayabilir. Birinden tamamen kurtulma için okunan uzaklaştırma duası şu şekilde aktarılmıştır;

Bismillahirrahmanirrahim

 • Ya Mani dedikten sonra; Kale haza firaku beynı ve beynik se ünebbiüke bi te’vıli ma lem testetı’ aleyhi sabra.

Anlamı: Rabbinin hükmüne sabret. Çünkü sen gözlerimizin önündesin, kalktığında Rabbini hamd ile tespih et. (Tur Suresi 48. Ayet)

 • Ya Cebbâr dedikten sonra; Vasbir li hukmi rabbike fe inneke bi a’yuninâ, ve sebbih bi hamdi rabbike hîne tekûm.

Anlamı: Rabbinin hükmüne sabret. Çünkü sen gözlerimizin önündesin, kalktığında Rabbini hamd ile tespih et. (Tur Suresi 48. Ayet)

 • Ya Hakîm dedikten sonra; Ma yeftehıllahü lin nasi mir rahmetin fe la mümsike leha ve ma yümsik fe la mürsile lehu mim ba’dih ve hüvel azızül hakîm.

Anlamı: Adam, “İşte bu birbirimizden ayrılmamız demektir” dedi. “Şimdi sana sabredemediğin şeylerin içyüzünü anlatacağım. (Kehf Suresi 78. Ayet)

Tehlikeli İnsanlardan Korunma Duası

Tehlikeli i̇nsanlardan korunma duası

Tehlikeli insanlardan korunma duası ile korunabilirsiniz. Bu duanın tek olduğuna inanılır. İlgili korunma duasının okunuşu ve anlamı ise şu şekildedir;

 • Okunuşu: Allahümme ente rabbi la ilahe illa ente aleyke tevekkeltü ve ente rabb’ül-arş’il-azim, maşallahü kane ve ma lem yeşe lem yekün ve la havle ve la kuvvete illa billah’il Aliyy’il Azim.
 • Anlamı: Allah’ım sen birsin. Yalnız sadece sana inanırım. Sana hep inandım. Her daim senin isteğin olur. Senin isteğin dışında gerçekleşmez. Güç ve kuvvet kazanmak sadece senin sayendedir.

Bu duayı okumadan evvel doğru niyet etmeniz gerekiyor. Niyeti doğru şekilde etmeniz ve duayı da belirtildiği şekilde okumanız halinde Allah’ın izniyle korunmaya başlarsınız.

Düşmandan kurtulmak için hangi sure okunur?

Düşmandan kurtulmak üzere okunması tavsiye edilen dua şöyledir; Lâ ilâhe illallah benimle bütün şeytanların ve düşmanların arasında perde olarak Lâ ilâhe illallah kaza ve bela ile aramda perde olarak… Melik ve Cebbar olan Allah’tan başka ilah yoktur.

Canı yanan insan nasıl dua etmeli?

Canı çok yanan, haksızlığa uğrayan kişi için Peygamberimiz SAV. Tarafından okunması tavsiye edilen dua şöyledir; La ilahe illallahül’azim-ül-halim la ilahe illallahü Rabbül-Arş-il’azim la ilahe illallahü Rabbüs-semavati ve Rabbül-Erdı Rabbül’Arş-il-kerim. Bu dua en kısa haliyle Allah’a sığınmayı ve kurtuluşa ermeyi ifade edeiyor.

Psikolojik Sıkıntılardan Kurtulmak İçin Dua

Üzerimde Nazar Olduğunu Nasıl Anlarım

Düşmanın Belasını Bulması İçin Dua

/ 5.

Share.

4 Comments

 1. Ben bu duayı yazıp üstümde tasisam olurmu ben uzaktan tehdit ediliyorum yuvamla ilgili Rice etsem Bi bilgi verirmisiniz

 2. Benimle sürekli olarak uğraşan ve beni takıntı haline getiren biri vardı iş yerimde bu dua sayesinde kendimden uzaklaştırdım ve işten çıktı o kadar mutlu oldum ki anlatmam kesinlikle işe yarıyor

 3. İslam’da, rahatsız edici ya da zorlayıcı bir kişiden korunmak için dua etmek mümkündür. İşte bu tür durumlarda kullanabileceğiniz bir dua: Allahümme innî eûzü bike min hamazâti’ş-şeyâtîn. Ve eûzü bike rabbi en yahdurûn.

  Anlamı: “Allah’ım, şeytanların vesveselerinden Sana sığınırım ve onların hazır bulunmalarından Sana sığınırım.”

  Bu dua, Kur’an-ı Kerim’deki Muavvizeteyn sureleri olan Felak ve Nas surelerinin okunmasıyla birlikte kullanılabilir. Bu sureler, kötü niyetli varlıklardan ve zararlı etkilerden korunmayı amaçlar.

Leave A Reply