Spotify Blend, sizin ve en fazla 10 arkadaşınızın son 6 ayda dinlediği şarkılara göre otomatik olarak oluşturulan bir çalma listesidir. Hem ortak zevklerinizi hem de keşfedilmeyi bekleyen yeni müzikleri içeren eğlenceli bir karışımdır.

Spotify platformunda bulunan Blend özelliği ile çalma listenizi başka kullanıcılarla paylaşabilir ve ortak öneriler ile çalma listesi oluşturabilirsiniz. Spotify Blend özelliği ile kendinizin ve diğer kişilerin dinlediği müzikleri bir araya getirerek ortak bir çalma listesi haline gelir. İnsanların dinleme etkinliklerine göre sevilen şarkıları ortak önerilerde görebilir ve ortak önerileri içeren çalma listesi oluşturabilirsin. Peki Spotify Blend özelliğini nasıl yapabilirsiniz?

Spotify Blend Türkçe

Kullanıcıların arkadaşları ve çevresiyle etkileşime girmesi için yapılan özelliklerden birisi Spotify Blend olmaktadır. Dinlediğiniz ve sevdiğiniz şarkıları arkadaşınızın şarkılarıyla karışmasını ister misiniz? Karışık bir çalma listesini oluşturabileceğiniz Spotify Blend sadece cep telefonunda kullanılmaktadır. Spotify Blend nasıl oluşturulur derseniz yapmanız gereken adımları sizler için derledik.

 • İlk olarak Spotify hesabınıza giriş yapın ardından ara bölümüne Blend yazmanız gerekir.
 • İlk ekrana gelen sonuca tıklayın.
 • Ardından Blend Oluştur seçeneğini belirlemeniz gerekir.
 • Daha sonra Davet Et seçeneğine tıklayarak arkadaşlarınıza göndererek ortak bir çalma listenizi oluşturabilirsiniz.

Spotify Blend Nerede?

Müzik dinleme servislerinden biri olan ve birçok kişi tarafından sevilerek kullanılan platformlardan biri olan Spotify, kullanıcılarına daha iyi hizmet vermek için yeni özellikler eklemektedir. Yeni özelliklerden biri olan Spotify Blend ile arkadaşlarınızla birlikte çalma listesi oluşturabilir ve sınırsız müziğin keyfini çıkartabilirsiniz. Spotify Blend özelliğini keşfetmek isteyen çoğu kullanıcı nerede olduğunu merak etmeye başlamıştır. Spotify Blend özelliğini bulabileceğiniz iki yer şuradadır;

 • Spotify ekranında bulunan Senin İçin Hazırlandı yazan kısımdan bulabilirsiniz.
 • Spotify Blend özelliğini bulmak için ilk olarak Kitaplığın yazan seçeneğe tıklayın. Ardından Çalma Listeleri yazan seçeneğinin altında bulabilirsiniz.

Daha fazla ilgili içerik;


Spotify Blend Olmuyor

Spotify Blend Olmuyor

Spotify Blend olmuyor, Spotify Blend özelliğini kullanarak arkadaşlarınızla, sanatçılarla ortak çalma listesi oluşturabilirsiniz. Hikayende paylaşabilir ve arkadaşlarını davet edebilirsiniz. Birçok kullanıcı tarafından beğenilen Spotify Blend özelliğini bazı kullanıcılar kullanamamış veya bulamamıştır.

 • Spotify Blend kısmını Senin İçin Hazırlandı seçeneğinde görebilirsiniz. Ya da Blend Oluştur seçeneğine tıklayarak arkadaşlarınızı davet edebilirsiniz. Spotify ekranında yer alan arama kısmına Blend yazmanız yeterli olacaktır.

Spotify Blend Link Nasıl Yapılır?

Spotify Blend link nasıl yapılır, ortak çalma listesi olarak bilinen Spotify Blend hakkında merak edilen her şeyi sizler için yazımızda ele aldık. Spotify Blend oluşturmanız oldukça kolaydır. Blend yaptıktan sonra davet et seçeneğine tıklayarak linkinizi çevrenizdekilerle paylaşabilirsiniz. Dilerseniz oluşturduğunuz Blend hikayenizi paylaşabilirsiniz. Hikayenizi paylaşmak için yapman gereken adımlar şu şekildedir;

 • Spotify hesabını aç ve ardından arama kısmına Blend yazarak, Blend sayfasına gidin.
 • Ekranda görülen 3 nokta simgesine tıklayın.
 • Karşınıza gelen ekrandan Blend Hikayesini Gör seçeneğine tıklayın.
 • Ardından bu Hikayeyi Paylaş diyerek sevdiğiniz kişilerle paylaşabilirsiniz.

Spotify Blend Bulunamadı Hatası

Spotify Blend özelliği birçok kullanıcı tarafından sevilse de bazı durumlarda kullanıcılar hata ile karşı karşıya kalmaktadır. Kullanıcılar Spotify Blend’i arkadaşlarınızla paylaştığınız zaman link kısmına tıklandığında Blend Bulunamadı hatası ile karşı karşıya kalınmıştır. Birçok kullanıcı sebebini ve çözümünü merak etmektedir.

Spotify Blend özelliğinde karşılaşılan Blend Bulunamadı hatası birçok kişi tarafından karşılaşılmaktadır. Spotify ekibi ise bazı geçici çözümler sunsa da işe yaramamaktadır. Can sıkıcı olan bu sorunun çözümü için Spotify ekibinin sunduğu öneriler;

 • Oturumu kapatıp yeniden açmanız ya da ağınızı değiştirmeniz hatta uygulamayı tekrardan yüklemeniz hatanın çözümü olabilir.