Spotify şarkı sözleri nasıl paylaşılır, nereden yapılır gibi sorulara cevap arıyorsanız en doğru adrestesiniz.  Spotify kullanıcısı olarak kolay bir şekilde dilediğiniz şarkının sözlerini paylaşabilirsiniz. Bunun için şu adımları takip etmeniz yeterli olacaktır;

 • Spotify uygulamasında dinlediğiniz şarkıyı ya da şarkı sözlerini dilediğiniz sosyal medya hesabınızda kolayca paylaşabilirsiniz.
 • Dinlediğiniz şarkının sözlerinin üzerine dokunup seçin.
 • Paylaşacağınız şarkı sözünü seçerken belirli bir karakter sınırı bulunuyor. Spotify şarkı sözlerinde 4 karakterden fazlasını seçemiyorsunuz.
 • Şarkı sözlerini seçtikten sonra ekranın alt kısmında yer alan paylaş alanına tıklayın.
 • Ardından ekranın alt alanında sosyal medya hesapları yer alacak. Nerede paylaşmak istiyorsanız ona dokunun.

Spotify Şarkı Sözü Paylaşma

spotify şarkı sözü paylaşma

Spotify şarkı sözü paylaşma Spotify kullanıcıları tarafından sıklıkla yapılıyor. Uygulama içerisinde dinleyip beğendiğiniz tüm şarkıların seçili sözlerini Twitter, Instagram, Facebook ya da Whatsapp uygulaması üzerinden paylaşabilirsiniz. Paylaşma adımlarını kısaca şu şekilde sıralamak mümkündür;

 • Spotify uygulamasını açın ve paylaşmak istediğiniz şarkıyı açarak devam edin.
 • Ardından dinlediğiniz şarkıya tıklayıp sözlerini seçin.
 • Söz karakter sınırı Spotify uygulamasında 4 olarak belirlenmiştir. 4 karakterden fazlasını seçtiğinizde ekranda size uyarı veriyor.
 • Sözleri seçtikten sonra alt kısımda yer alan paylaş alanına dokunun.
 • Paylaş dedikten sonra Facebook, Twitter, Instagram ve Whatsaap seçenekleri çıkacaktır.
 • Hangisinde paylaşmak istiyorsanız ona dokunarak işleminizi tamamlayın.

Spotify Şarkı Sözleri Gözükmüyor

spotify şarkı sözü paylaşma

Spotify uygulaması geçtiğimiz 22 Kasım 2021 tarihinden itibaren şarkı sözlerini ücretsiz olarak paylaşma özelliğini açtı. Bu özelliği duyan kullanıcılar hemen şarkı sözlerini paylaşmak üzere adım attı. Ancak bazı kullanıcılar Spotify şarkı sözleri görünmüyor sorunuyla karşılaşıyor. Eğer siz de bu tarz bir sorunla karşılaşıyorsanız şu adımlarla çözüme ulaşabilirsiniz;

Şarkı sözü ekranına ulaşamıyorsanız öncelikle Spotify’ın bu özelliğini destekleyen bir cihaz kullandığınızdan emin olun. Şarkı sözleri ekranı Spotify için sadece iOS, Android işletim sistemli mobil cihazlar, masaüstü cihazları, TV ve bazı oyun konsolları tarağından destekleniyor. Bunlar dışında kalan cihazlarda şarkı sözlerini görmeniz mümkün değildir.

Spotify şarkı sözleri özelliğini destekleyen konsollar ise; Fire TV, dahil olmak üzere Android TV ile Samsung, Roku, LG, Sky ve Comcast, Playstation 4, Playstation 5 ve aynı zamanda Xbox One olarak açıklanmıştır. Şarkı sözlerini görüntülemek için bunlardan birini kullanmanız gerekiyor.

Eğer bunlardan birini kullandığınız halde hala şarkı sözlerini göremiyorsanız da uygulamayı silip yeniden yüklemeyi deneyin. Böylece Spotify son sürümü kullandığınız için sorun çözülecektir.


Daha fazla ilgili içerik;


Spotify Şarkı Sözleri Paylaşamıyorum

Spotify şarkı sözleri paylaşamıyorum diyen kullanıcıların sayısı oldukça fazladır. Spotify uygulaması geçtiğimiz 22 Kasım 2021 tarihinden itibarek kullanıcılarının ücretsiz bir şekilde şarkı sözü görüntüleme ve paylaşma özelliğini aktive etti. Son sürümünde tanımlı olan bu özellik hala pek çok Spotify kullanıcısında aktif değildir. Eğer siz de şarkı sözlerini göremiyorsanız bunun muhtemel nedenleri şunlar olabilir;

 • Spotify uygulamasının şarkı sözü paylaşma ve görüntüleme özelliğini her cihaz desteklemiyor. Destekleyen cihazlar oyun konsolları, Android cihazlar, IOS cihazlar, masaüstü ve TV cihazlarıdır. Şarkı sözlerini görebilmeniz için Spotify’ı bu cihazlardan birinden kullanmanız gerekiyor.
 • Eğer bunları kullanmanıza rağmen hala sorun tekrar ediyorsanız uygulamayı silip son sürümünü yüklemeyi deneyin. Böylece son sürümde bu özelliği aktif ve sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz.

Instagram’da şarkı sözleri nasıl paylaşılır?

Instagram’da şarkı sözleri paylaşmak için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

 1. Instagram uygulamasını açın ve hikayenizi oluşturun.
 2. Hikayenizdeki metin kutusuna şarkı sözlerini yazın.
 3. Şarkı sözlerinin fontunu, boyutunu ve rengini istediğiniz gibi değiştirin.
 4. Şarkı sözlerinin üzerine bir fotoğraf veya video ekleyebilirsiniz.
 5. Hikayenizi paylaşın.

Instagram hikaye sözleri nasıl yazılır?

Instagram hikaye sözleri, takipçilerinize kendinizi ve ilgi alanlarınızı ifade etmenin harika bir yoludur. Doğru sözleri seçerek, hikayelerinizi daha ilgi çekici ve etkileşimli hale getirebilirsiniz.

İşte Instagram hikaye sözleri yazmanın bazı ipuçları:

 • Kendinizi ifade edin. Hikayelerinizin sözlerinde, kendinizi ve ilgi alanlarınızı yansıtın. Nelerden hoşlandığınızı, nelerden ilham aldığınızı ve ne hakkında konuşmaktan keyif aldığınızı paylaşın.
 • Kısa ve öz olun. Hikayelerinizde çok fazla metin kullanmaktan kaçının. Takipçilerinizin dikkatini çekmek için kısa ve öz olun.
 • Aktif bir dil kullanın. Takipçilerinizin ilgisini çekmek için aktif bir dil kullanın. “Ben” yerine “biz” veya “siz” gibi kelimeler kullanın.
 • Duygularınızı ifade edin. Hikayelerinizde duygularınızı ifade etmekten korkmayın. Takipçilerinizin sizi daha iyi tanımasına yardımcı olacaktır.
 • Etkileyici olun. Hikayelerinizde etkileyici bir dil kullanın. Takipçilerinizin dikkatini çekmek için güçlü kelimeler ve ifadeler kullanın.