Spotify Şarkı Sözleri Nasıl Paylaşılır?

Spotify Şarkı Sözleri Nasıl Paylaşılır ve Spotify Şarkı Sözü Paylaşma hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. Spotify Şarkı Sözleri Paylaşamıyorum sorunu çözümü işte detayları.

Spotify şarkı sözleri nasıl paylaşılır, nereden yapılır gibi sorulara cevap arıyorsanız en doğru adrestesiniz.  Spotify kullanıcısı olarak kolay bir şekilde dilediğiniz şarkının sözlerini paylaşabilirsiniz. Bunun için şu adımları takip etmeniz yeterli olacaktır;

 • Spotify uygulamasında dinlediğiniz şarkıyı ya da şarkı sözlerini dilediğiniz sosyal medya hesabınızda kolayca paylaşabilirsiniz.
 • Dinlediğiniz şarkının sözlerinin üzerine dokunup seçin.
 • Paylaşacağınız şarkı sözünü seçerken belirli bir karakter sınırı bulunuyor. Spotify şarkı sözlerinde 4 karakterden fazlasını seçemiyorsunuz.
 • Şarkı sözlerini seçtikten sonra ekranın alt kısmında yer alan paylaş alanına tıklayın.
 • Ardından ekranın alt alanında sosyal medya hesapları yer alacak. Nerede paylaşmak istiyorsanız ona dokunun.

Spotify Kullanıcı Adı Nasıl Değiştirilir

Spotify Şarkı Sözü Paylaşma

Spotify şarkı sözü paylaşma Spotify kullanıcıları tarafından sıklıkla yapılıyor. Uygulama içerisinde dinleyip beğendiğiniz tüm şarkıların seçili sözlerini Twitter, Instagram, Facebook ya da Whatsapp uygulaması üzerinden paylaşabilirsiniz. Paylaşma adımlarını kısaca şu şekilde sıralamak mümkündür;

 • Spotify uygulamasını açın ve paylaşmak istediğiniz şarkıyı açarak devam edin.
 • Ardından dinlediğiniz şarkıya tıklayıp sözlerini seçin.
 • Söz karakter sınırı Spotify uygulamasında 4 olarak belirlenmiştir. 4 karakterden fazlasını seçtiğinizde ekranda size uyarı veriyor.
 • Sözleri seçtikten sonra alt kısımda yer alan paylaş alanına dokunun.
 • Paylaş dedikten sonra Facebook, Twitter, Instagram ve Whatsaap seçenekleri çıkacaktır.
 • Hangisinde paylaşmak istiyorsanız ona dokunarak işleminizi tamamlayın.
Spotify Şarkı Sözleri Gözükmüyor

Spotify Şarkı Sözleri Gözükmüyor

Spotify uygulaması geçtiğimiz 22 Kasım 2021 tarihinden itibaren şarkı sözlerini ücretsiz olarak paylaşma özelliğini açtı. Bu özelliği duyan kullanıcılar hemen şarkı sözlerini paylaşmak üzere adım attı. Ancak bazı kullanıcılar Spotify şarkı sözleri görünmüyor sorunuyla karşılaşıyor. Eğer siz de bu tarz bir sorunla karşılaşıyorsanız şu adımlarla çözüme ulaşabilirsiniz;

Şarkı sözü ekranına ulaşamıyorsanız öncelikle Spotify’ın bu özelliğini destekleyen bir cihaz kullandığınızdan emin olun. Şarkı sözleri ekranı Spotify için sadece iOS, Android işletim sistemli mobil cihazlar, masaüstü cihazları, TV ve bazı oyun konsolları tarağından destekleniyor. Bunlar dışında kalan cihazlarda şarkı sözlerini görmeniz mümkün değildir.

Spotify şarkı sözleri özelliğini destekleyen konsollar ise; Fire TV, dahil olmak üzere Android TV ile Samsung, Roku, LG, Sky ve Comcast, Playstation 4, Playstation 5 ve aynı zamanda Xbox One olarak açıklanmıştır. Şarkı sözlerini görüntülemek için bunlardan birini kullanmanız gerekiyor.

Eğer bunlardan birini kullandığınız halde hala şarkı sözlerini göremiyorsanız da uygulamayı silip yeniden yüklemeyi deneyin. Böylece Spotify son sürümü kullandığınız için sorun çözülecektir.

Spotify Şarkı Sözleri Paylaşamıyorum

Spotify şarkı sözleri paylaşamıyorum diyen kullanıcıların sayısı oldukça fazladır. Spotify uygulaması geçtiğimiz 22 Kasım 2021 tarihinden itibarek kullanıcılarının ücretsiz bir şekilde şarkı sözü görüntüleme ve paylaşma özelliğini aktive etti. Son sürümünde tanımlı olan bu özellik hala pek çok Spotify kullanıcısında aktif değildir. Eğer siz de şarkı sözlerini göremiyorsanız bunun muhtemel nedenleri şunlar olabilir;

 • Spotify uygulamasının şarkı sözü paylaşma ve görüntüleme özelliğini her cihaz desteklemiyor. Destekleyen cihazlar oyun konsolları, Android cihazlar, IOS cihazlar, masaüstü ve TV cihazlarıdır. Şarkı sözlerini görebilmeniz için Spotify’ı bu cihazlardan birinden kullanmanız gerekiyor.
 • Eğer bunları kullanmanıza rağmen hala sorun tekrar ediyorsanız uygulamayı silip son sürümünü yüklemeyi deneyin. Böylece son sürümde bu özelliği aktif ve sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz.

Spotify Üyelik İptali

Ali Saroğlu

Uzun yıllardır Google için içerik üretiyorum. Bu içeriklerin faydalı olması katkıda bulunmak istersen benimle iletişime geçebilirsin.

2 Yorum

 1. Sevdalım ol benim
  Belalım ol benim (Delalım ol benim)
  Derdimin dermanı
  İlacım ol benim

  Benim benim tuzum ol benim
  Ekmeğim aşım suyum ol benim

  Sevincim ol benim
  Kederim ol benim
  Bu gönül yarama
  Hekimim ol benim (Melhemim ol benim)

 2. Bahçemdeki gülümsün
  Sen benim sümbülümsün
  Seni özler dururum (Seni arar dururum)
  Hayatımsın ömrümsün

  Oy gülüm gülüm gülüm
  Oy gülüm benim gülüm
  Bu hayatın cilvesi
  Çektirir bize zulüm

  Ben sensiz çok mutsuzum
  Hayattan umutsuzum ( Huzursuz umutsuzum)
  Ben seninle mutluyum
  Neşe huzur doluyum

  Gel gülüm gel gel gülüm
  Gel etme beni sensiz
  Gel gülüm gel gel gülüm
  Gel etme seni bensiz
  Biz seninle her zaman
  Her daim beraberiz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Aradığın burada

Başa dön tuşu