Takipçileriniz arasında istemediğiniz kişiler mi var? İşte 5 adımda Spotify takipçi çıkarma yöntemini deneyin ve istemediğiniz kişilerden kurtulun.

Çevrimiçi müzik dinleme platformu denildiği zaman aklımıza direk Spotify uygulaması gelir. Gün geçtikçe takipçi sayısını arttıran Spotify üzerinden çalma listesi oluşturabilirsiniz. Oluşturduğunuz çalma listesini takipçilerinizle paylaşarak eğlenceli vakit geçirirsiniz. Ancak takipçileriniz arasında sevmediğiniz kişiler varsa hemen takipten çıkartabilirsiniz. İşte en etkili 5 adımla takipten çıkartın.

  • Spotify uygulamasını giriş yapın.
  • Sağ kısımda bulunan kullanıcı adınızın bulunduğu kısma tıklayın.
  • Ardından karşınıza gelen ekrandan Profil bölümünü seçin.
  • Takipçilerinizin bulunduğu yazıya tıklayarak devam edin.
  • Takipçiler arasından çıkartmak istediğiniz kişinin profiline tıklayarak Engelle seçeneğine tıklayın.

Spotify Takipçi Çıkarma Telefon

Spotify Takipçi Çıkarma Telefon

Spotify uygulaması üzerinden takipçi çıkartmak istiyorsanız takipçiyi engellemeniz gerekir. Bu özellikten Spotify Premium üyeleri yararlanabiliyor. Spotify uygulamasında maalesef takipçiyi çıkar seçeneği yoktur. Direk takipçilerinizi engellemeniz gerekir.

Telefondan Spotify hesabınızda bulunan takipçileri engellemek için ilk olarak uygulamayı açın. Uygulamayı açtıktan sonra kullanıcı adınıza ardından profil seçeneğine tıklayın. Takipçi seçeneğine tıklayarak silmek istediğiniz kişinin profilini açın. Takip ediliyor yazısının yanında bulunan üç noktaya tıklayın ve engelle seçeneğine tıklayın. İşte bu kadar.

Spotify Takipçi Gizleme

Spotify uygulaması üzerinden sizi takip eden takipçi sayınız profilinizde gösterilir. Takipçilerin gözükmesinden rahatsız olan birçok Spotify kullanıcısı var. Dinleme etkinlikleriniz ya da Podcast dinleyen takipçilerinizi gizleyemezsiniz. Profilinizi kapatmak istemiyor ama takip ettiğiniz kişilerin gösterilmesini istemiyorsanız bunun için maalesef bir yöntem yok. Sizi takip eden ve sizin takip ettiğiniz kişiler profilinizde açık bir şekilde yayınlanır. Hesabınızı kapattığınız zaman takipçilerinizi ve takip edilenleri kimse göremez. Onun dışında başka bir seçenek yok.

Spotify Engellendiğimi Nasıl Anlarım

Spotify uygulamasında takip ettiğiniz kişilerin sizi engellediğinden şüphe duyuyor musunuz? Engellendiğinizi anlamak için en belirgin belirtileri yazımızda sizler için ele aldık. Eğer alttaki maddelerden bir kaçını yaşadıysanız büyük ihtimalle engellendiğiniz anlamına gelir.

  • Takip ettiğiniz kişinin profilini görüntüleyemiyorsanız,
  • Takipçileriniz arasında bu kişinin ismi yoksa,
  • Dinleme etkinliğine ulaşmak istediğiniz zaman dinleme etkinliğini bulamıyorsanız,

Spotify takipçi konusu hakkında düşüncelerinizi, fikirleriniz ve düşüncelerinizi bizlerle paylaşmayı unutmayın.