Sultan Papağanı Fiyatları (Güncel)

Sultan papağanı, insanların evine alıp beslemekten en çok keyif aldığı ve mutlu olduğu hayvan türlerinden biridir.

Sultan Papağanı kuş türü sıcak ülkede yaşam süren, gagalı, tüyleri renkli ve parlak kuş türü olarak karşımıza çıkmaktadır. Birçok papağan türü bulunmaktadır bunlardan en bilindik olanı,

  • Sultan papağanı,
  • Cennet papağanı,
  • Jako papağan,
  • Albino sultan papağanı,
  • Yavru sultan papağanı’dır

Dünyanın en pahalı papağanı kaç TL?

Dünyanın en pahalı papağanı, Hyacinth Macaws olarak bilinen mavi-mor renkteki papağanlardır. Bu papağanların fiyatı, türüne ve yaşına göre değişmektedir. Ortalama olarak, bir Hyacinth Macaw papağanı 100.000 TL ile 1.000.000 TL arasında satılmaktadır.

Sultan papağanı kafeste kaç yıl yaşar?

Sultan papağanları, iyi bakılırsa 20-30 yıl yaşayabilirler. Ancak, kafes ortamında, ortalama yaşam süresi 10-15 yıl arasındadır.

Sultan papağanı en fazla kaç yıl yaşar?

Sultan papağanlarının doğal yaşam alanlarında, en fazla 25 yıl yaşayabildikleri bilinmektedir.

Kayık papağanı kaç TL?

Kayık papağanlarının fiyatı, türüne ve yaşına göre değişmektedir. Ortalama olarak, bir Kaçak papağanı 5.000 TL ile 10.000 TL arasında satılmaktadır.

En çok konuşan papağan hangisi?

En çok konuşan papağanlar, Amazon papağanlarıdır. Amazon papağanları, ortalama olarak 100 kelimeyi öğrenebilirler. Ancak, bazı Amazon papağanları, 1.000 kelimeyi öğrenebildikleri de bilinmektedir.

Sultan papağanı hangisi daha iyi?

Sultan papağanları ve Kaçak papağanları, her ikisi de popüler evcil hayvanlardır. Sultan papağanları, daha küçük ve daha sessiz oldukları için, genellikle apartman dairelerinde beslenmek için daha uygundur. Kaçak papağanları ise, daha büyük ve daha gürültülü oldukları için, daha büyük evlerde beslenmek için daha uygundur.

En zeki papağan hangisi?

En zeki papağanlar, Amazon papağanları ve Afrika gri papağanlarıdır. Bu papağanlar, çok iyi taklitçilerdir ve karmaşık komutları öğrenebilirler.

Sultan papağanı akıllı mı?

Sultan papağanları, oldukça akıllı hayvanlardır. İyi bakılırsa, çok iyi evcil hayvanlar olabilirler.

En uysal papağan hangisi?

En uysal papağanlar, genellikle küçük ve sessiz olan papağanlardır. Sultan papağanları, Kaçak papağanları ve Muhabbet kuşları, genellikle uysal papağanlar olarak kabul edilirler.

Sultan papağan fiyatları da bu bağlamda çeşitlerine göre değişiklik göstermektedir. Papağanın türüne göre fiyatlar 1.450 TL ile 10.000 TL arasında farklılık göstermektedir. Sultan papağanı diğerlerine göre daha evcil ve konuşmaya yatkın olması sebebiyle ülkemizde en çok beslenen papağan türlerinden biridir. Yaklaşık olarak ortalama 10 yıl yaşamaktadırlar ve bu daha fazla da olabilir.

Lutino Pied Cinnamon Greyler Yavru Fiyatları1.450 TL
Yavru Sultan Papağanı Fiyatları1.600 TL
Dişi Sultan Papağanı Fiyatları1.550 TL
Sultan Papağanı Fiyatları1.550 TL
Albino Sultan Papağanı Fiyatları2.200 TL
Sultan Papağanı Fiyatları

Sultan papağanı fiyatları

Yavru Sultan Papağanı Fiyatları Sahibinden

Sultan papağanı fiyatları

Yavru sultan papağanı fiyatları sahibinden, papağan türleri arasında en fazla kelime konuşan papağandır. Uzun ömürlü ve evcilleştirilmeye müsait bir türdür. Papağan sever insanlar papağan fiyatları hakkında araştırma yapıyorlar ve fiyatları öğrenmek istiyorlar. Papağanın cinsiyeti, yavru olup olmaması gibi nedenlere bağlı olarak fiyatlar değişiklik göstermektedir.

  • Yavru Sultan Papağanı Fiyatları Sahibinden; 1.600 – 3.500 TL

Daha fazla ilgili içerik;


Cennet Papağanı Fiyatları

Sultan papağanı fiyatları

Cennet papağanı fiyatları, papağan kuş türü konuşması ve taklit hüneri başta olmak üzere dikkat çektiği için evlerde en çok beslenen hayvanlardan biridir. Papağan türlerinden biri de cennet papağanıdır. Bu türün konuşma yeteneği oldukça azdır ve ortalama 10 yıl yaşamaktadırlar. Yanında bir çiftinin olması bu papağan için daha mutlu edicidir tek ise de ilgiye fazla ihtiyaç duyar ve farklı oyuncaklar alınmalıdır.

  • Cennet Papağanı Fiyatları; 1.550 – 2.500 TL

Sevda Papağanı Fiyatları

Sultan papağanı fiyatları

Sevda papağanı fiyatları, papağan evlerden bakılmaya en müsait ve evcilleştirilebilir olduğu için insanlar tarafından oldukça fazla araştırılmaktadır. Çeşitli sitelerde sahipleri tarafından satılan papağanlar vardır ve bunları belirlenen ücret karşılığında almak mümkündür. Sevda papağanıda en çok satılan papağan türlerinin başında gelmektedir.

  • Sevda Papağanı Fiyatları; 1.850 – 3.750 TL

Jako papağan 250 TL

Jako papağan 250 TL, türünün örneklerinden olan Jako papağan fiyat bilgilerini sizlere aktarıyoruz. Öncelikle söylememiz gereken Jako papağan 250 TL gibi rakamlara almanız imkansız denilebilecek kadar zordur.

  • Jako papağan 250 TL mi sorusuna yanıtımız, hayır olacaktır.

Yusuf Saroğlu

Edebiyat ve sosyoloji uzmanlık alanı. 2018 Yılından beri uzman olduğu alanlarda içerik üretiyor. Günümüzde hala pek çok bilgi eksik. Doğru ve güncel bilgiyi vermek için çok çalışıyor. yusuf.saroglu@bedavainternet.com.tr