Suluadaya Nasıl Gidilir (Tur Fiyatı) Hangi Ulaşım Araçları

Keyifli bir tatil yapmak isteyen bireyler, Suluada nerede sorusuna yanıt aramaktadır. Suluada, Antalya ilimize bağlı bir adadır ve özellikle yaz aylarında hem yerli hem de yabancı turistlerin ilgisini çekmektedir.

Suluada Tekne Turu Fiyatları 2024

Suluadaya nasıl gidilir

Suluada tekne turu fiyatları 2024 araştırması yapan bireyler, fiyatların hem zaman hem de firmaya bağlı olarak değişkenlik gösterebileceğini bilmelidir. Ancak ortalama bir fiyat vermek gerekirse turların 300 ila 400 TL arasında olduğunu bilmelidir. Yaz aylarında bu şekilde olan fiyatlar, bahar aylarında daha uygun fiyatlıdır.

Tam bilet300 – 400 TL
0-3 Yaş grubuÜcretsiz
Saatleri09.00 – 17.00
Suluada tekne turu fiyatları 2024

Adrasan Suluada Nasıl Gidilir

Suluadaya nasıl gidilir

Antalya’ya gittiği zaman Suluada’ya da gitmek isteyen insanlar, Adrasan Suluada nasıl gidilir sorusunun cevabını merak etmektedir. Bu noktada Suluada adından da anlaşılabileceği üzere bir ada olduğu için kara ulaşımı bulunmamaktadır.

Suluada’ya gitmek için ilk olarak Antalya’nın Kalkan ilçesine gidilmesi gerekmektedir. Kalkan sahilinde pek çok günübirlik tekne turu düzenlenmekte ve bu turlar Suluada’ya da gitmektedir. Bu sayede kolaylıkla Suluada’ya erişebilmek mümkündür. Ada küçük olduğu için günübirlik ada tatili herkes için yeterli olmaktadır.

Antalya Sulu adaya nasıl gidilir?

Antalya Sulu adaya gitmenin iki yolu vardır:

  • Tekne turu ile: Adrasan, Kemer ve Antalya’dan kalkan tekne turları ile Sulu adaya gidebilirsiniz. Tekne turları genellikle sabah 10:00’da kalkar ve akşam 18:00’a kadar sürer. Tur ücreti kişi başı 200-300 TL arasında değişmektedir.
  • Kendi teknenizle: Sulu ada, Antalya Körfezi’nin en batı ucunda, Gelidonya Burnu’na yaklaşık 7 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Kendi teknenizle Sulu adaya gitmek için önce Kemer’e gelmeniz gerekir. Kemer’den Sulu adaya yaklaşık 2 saatlik bir yolculuk yapmanız gerekir.

Antalya merkezden Suluadaya nasıl gidilir?

Antalya merkezden Sulu adaya gitmenin iki yolu vardır:

  • Otobüs ile: Antalya Otogarından Kemer’e giden otobüslere binerek Kemer’e gidebilirsiniz. Kemer’den Sulu adaya tekne turu ile veya kendi teknenizle gidebilirsiniz.
  • Taksi ile: Antalya merkezden Kemer’e taksi ile gitmek yaklaşık 2 saat sürmektedir. Kemer’den Sulu adaya tekne turu ile veya kendi teknenizle gidebilirsiniz.

Sulu adaya arabayla gidilir mi?

Sulu adaya arabayla gitmek mümkün değildir. Sulu ada, Antalya Körfezi’nin en batı ucunda, Gelidonya Burnu’na yaklaşık 7 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Sulu adaya arabayla gitmek için önce Kemer’e gelmeniz gerekir. Kemer’den Sulu adaya yaklaşık 2 saatlik bir yolculuk yapmanız gerekir.

Suluada tekne turu hangi koylara gidiyor?

Suluada tekne turları genellikle Adrasan, Korsan Koyu, Suluada, Karaoz Koyu ve Gelidonya Burnu’nu kapsamaktadır. Bu koylarda yüzebilir, güneşlenebilir ve denizin tadını çıkarabilirsiniz.

Suluada tekne turu kaç para?

Suluada tekne turu ücreti kişi başı 200-300 TL arasında değişmektedir. Tur ücretine yemek, içecek ve şemsiye dahildir.

Sulu ada tekne turu ne kadar?

Sulu ada tekne turu ücreti kişi başı 200-300 TL arasında değişmektedir. Tur ücretine yemek, içecek ve şemsiye dahildir.

Suluada tekne turu kac saat sürüyor?

Suluada tekne turu genellikle sabah 10:00’da kalkar ve akşam 18:00’a kadar sürer. Tur süresi yaklaşık 8 saattir.

Adrasanda nereye gidilir?

Adrasan, Antalya’nın Kumluca ilçesine bağlı bir tatil beldesidir. Adrasan’da gezilecek ve görülecek birçok yer bulunmaktadır.

  • Adrasan Koyu: Adrasan’ın en ünlü yeri Adrasan Koyu’dur. Bu koy, turkuaz rengi denizi ve eşsiz manzarasıyla ünlüdür.
  • Suluada: Adrasan’a yaklaşık 7 kilometre uzaklıkta bulunan Suluada, bembeyaz kumu ve turkuaz rengi deniziyle ünlüdür.
  • Korsan Koyu: Adrasan’a yaklaşık 1 kilometre uzaklıkta bulunan Korsan Koyu, gizli bir cennet gibidir.
  • Karaoz Koyu: Adrasan’a yaklaşık 2 kilometre uzaklıkta bulunan Karaoz Koyu, sakin ve huzurlu bir koydur.
  • Gelidonya Burnu: Adrasan’a yaklaşık 15 kilometre uzaklıkta bulunan Gelidonya Burnu, Türkiye’nin en batı ucudur.

Adrasan tekne turu kaç para?

Adrasan tekne turu ücreti kişi başı 200-300 TL arasında değişmektedir. Tur ücretine yemek, içecek ve şemsiye dahildir.

Adrasan Koyu denizi nasıl?

Adrasan Koyu’nun denizi turkuaz rengi ve berraktır. Denizin dibi kumlu ve sığdır. Bu nedenle, Adrasan Koyu’nda yüzmek ve şnorkelli yüzmek çok keyiflidir


Daha fazla ilgili içerik;


Suluada Adrasan

Suluadaya nasıl gidilir

Suluada Adrasan adası, her yıl yaz aylarında milyonlarca insanın uğrak noktası olmaktadır. Suluada, turkuaz mavisi deniziyle dikkatleri üzerine çekmektedir. Buna ek olarak adanın 2 ayrı plajı mavi bayrak ile ödüllendirilmiş ve gerek temizliği gerek ise görünümü ile kendisini ispat etmiştir.

Suluada Adrasan adasına gitmek için mutlaka kişisel tekneler ya da tekne turları kullanılmalıdır. Bu noktada tekne kiralayabilir ya da günlük olarak kalkışı olan turları tercih edebilirsiniz. Adanın doğal haliyle bırakılması ve herhangi bir işletmeye sahip olmaması nedeniyle adaya turlar ile katılmanız tavsiye edilmektedir.

Suluada Tekne Turları

Suluada tekne turları, yaz aylarında hemen hemen her gün düzenlenmektedir. Üstelik bu adaya tur düzenleyen birden fazla firma olması nedeniyle gün içerisinde birden fazla tur da bulunmaktadır. Bu nedenle kendi planlarınıza en uygun zaman diliminde Suluada Adrasan adasında günübirlik tatil yapabilirsiniz.

Suluada Tekne Turu Nereden Kalkıyor

Suluada tekne turu nereden kalkıyor sorusuna yanıt arayan ve tur başlangıç noktasını öğrenmek isteyen bireyler, bu turların Kalkan ilçesinin sahilinden kalktığını bilmelidir. Tüm turlar bu noktadan kalkış yapmakta ve tur bitiminde yine Kalkan sahile dönmektedir.

Suluada Plajı

Suluada plajının 4 tarafı da yüzmeye uygun olup geniş ve güzel plajları kapsamaktadır. Daha önce de belirttiğimiz gibi bu plajlardan 2 tanesi mavi bayrak ödülüne layık görülmüştür. Adanın denizi yumuşak bir suya sahiptir ve kayaların üzerinden ve aralarından su akmaktadır. Bazı rivayetlere göre bu suyun böbrek taşı gibi bazı rahatsızlıklara da iyi geldiği bilinmektedir. Bu nedenle yaz aylarında sağlık turizmi için de bu adaya ziyaretçi akını olmaktadır.

Yusuf Saroğlu

Edebiyat ve sosyoloji uzmanlık alanı. 2018 Yılından beri uzman olduğu alanlarda içerik üretiyor. Günümüzde hala pek çok bilgi eksik. Doğru ve güncel bilgiyi vermek için çok çalışıyor. yusuf.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥