Suluadaya Nasıl Gidilir

Suluadaya nasıl gidilir hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. Suluada nasıl gidilir ve Suluada Adrasan işte detaylar.

Keyifli bir tatil yapmak isteyen bireyler, Suluada nerede sorusuna yanıt aramaktadır. Suluada, Antalya ilimize bağlı bir adadır ve özellikle yaz aylarında hem yerli hem de yabancı turistlerin ilgisini çekmektedir.

Suluada Nasıl Gidilir?

Antalya’ya gittiği zaman Suluada’ya da gitmek isteyen insanlar, Suluada nasıl gidilir sorusunun cevabını merak etmektedir. Bu noktada Suluada adından da anlaşılabileceği üzere bir ada olduğu için kara ulaşımı bulunmamaktadır.

Suluada’ya gitmek için ilk olarak Antalya’nın Kalkan ilçesine gidilmesi gerekmektedir. Kalkan sahilinde pek çok günübirlik tekne turu düzenlenmekte ve bu turlar Suluada’ya da gitmektedir. Bu sayede kolaylıkla Suluada’ya erişebilmek mümkündür. Ada küçük olduğu için günübirlik ada tatili herkes için yeterli olmaktadır.

Suluada Nasıl Gidilir
Suluada Nasıl Gidilir

Suluada Adrasan

Suluada Adrasan adası, her yıl yaz aylarında milyonlarca insanın uğrak noktası olmaktadır. Suluada, turkuaz mavisi deniziyle dikkatleri üzerine çekmektedir. Buna ek olarak adanın 2 ayrı plajı mavi bayrak ile ödüllendirilmiş ve gerek temizliği gerek ise görünümü ile kendisini ispat etmiştir.

Suluada Adrasan adasına gitmek için mutlaka kişisel tekneler ya da tekne turları kullanılmalıdır. Bu noktada tekne kiralayabilir ya da günlük olarak kalkışı olan turları tercih edebilirsiniz. Adanın doğal haliyle bırakılması ve herhangi bir işletmeye sahip olmaması nedeniyle adaya turlar ile katılmanız tavsiye edilmektedir.

Suluada Tekne Turları

Suluada tekne turları, yaz aylarında hemen hemen her gün düzenlenmektedir. Üstelik bu adaya tur düzenleyen birden fazla firma olması nedeniyle gün içerisinde birden fazla tur da bulunmaktadır. Bu nedenle kendi planlarınıza en uygun zaman diliminde Suluada Adrasan adasında günübirlik tatil yapabilirsiniz.

Tekne Turları
Tekne Turları

Suluada Tekne Turu Nereden Kalkıyor?

Suluada tekne turu nereden kalkıyor sorusuna yanıt arayan ve tur başlangıç noktasını öğrenmek isteyen bireyler, bu turların Kalkan ilçesinin sahilinden kalktığını bilmelidir. Tüm turlar bu noktadan kalkış yapmakta ve tur bitiminde yine Kalkan sahile dönmektedir.

Suluada Plajı

Suluada plajının 4 tarafı da yüzmeye uygun olup geniş ve güzel plajları kapsamaktadır. Daha önce de belirttiğimiz gibi bu plajlardan 2 tanesi mavi bayrak ödülüne layık görülmüştür. Adanın denizi yumuşak bir suya sahiptir ve kayaların üzerinden ve aralarından su akmaktadır. Bazı rivayetlere göre bu suyun böbrek taşı gibi bazı rahatsızlıklara da iyi geldiği bilinmektedir. Bu nedenle yaz aylarında sağlık turizmi için de bu adaya ziyaretçi akını olmaktadır.

Suluada Tekne Turu Fiyatları 2021

Suluada tekne turu 2021 araştırması yapan bireyler, fiyatların hem zaman hem de firmaya bağlı olarak değişkenlik gösterebileceğini bilmelidir. Ancak ortalama bir fiyat vermek gerekirse turların 100 ila 200 TL arasında olduğunu bilmelidir. Yaz aylarında bu şekilde olan fiyatlar, bahar aylarında daha uygun fiyatlıdır. İlkbahar ve sonbahar aylarında tur fiyatlar 70 TL’ye kadar düşmektedir.

10.000 TL Tatil Kredisi

Ejder Meyvesi Fiyatı

Anıtkabire nasıl gidilir

Almanya’ya Nasıl Gidilir?

Ali Saroğlu

Uzun yıllardır Google için içerik üretiyorum. Bu içeriklerin faydalı olması katkıda bulunmak istersen benimle iletişime geçebilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Aradığın burada

Başa dön tuşu